Skaudi šeimos realybė: mums lieka 144 eurai per mėnesį

 (400)
Suaugusiam žmogui vidutiniškai pakanka 400 eurų per mėnesį? Vargu. Bent jau taip mano DELFI skaitytoja Eglė, papasakojusi, kaip viena augindama 12-metį vaiką skirsto savo išlaidas.
Atsiskaitymas eurais
© DELFI (R.Tenio nuotr.)

Man vienai, auginančiai vaiką ir nuomojančiai būstą, 400 eurų nepakanka. O juk daugelis mūsų gauna tokias algas.

Kartais pyktis ima, kad nurodomi didesni darbo užmokesčiai, nei dauguma žmonių gauna. Aš pati, nuskaičiavus mokesčius, gaunu 410 eurų darbo užmokestį ir dar 89 eurus alimentų. Gyvenu su 12 metų sūnumi, nuomojame būstą, nes negaliu savo būsto įsigyti.

nuomą po euro įvedimo moku 150 eurų, prieš euro įvedimą mokėjau 300 litų. Komunaliniams mokesčiams šildymo sezonu moku 130 eurų, telefonas ir kabelinė su internetu – dar 35 eurai. Už mėnesinį bilietą sumoku dar 30 eurų. Mums abiems su vaiku lieka 144 eurai.

Pati dirbu administracinį darbą, bet darbdaviai nenori mokėti didelio darbo užmokesčio, o reikalavimai keliami aukšti. Taigi, kaip išgyventi už 144 eurus? Mielieji, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų gyvena panašiai kaip aš, o juk kiti dar skolingi bankams. Mums su vaiku padoriai gyventi sumokėjus visus mokesčius pakaktų 400 eurų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Prašome pasidalinti Jūsų patirtimi! Teigiama, kad vienas žmogus 2013 m. nurodė, kad jam vidutiniškai reikia 400 eurų – teiraujamės Jūsų, kokia suma per mėnesį reikalinga Jums? Kiek papildomai turėtumėte uždirbti, kad būtų patenkinti Jūsų poreikiai? Pasidalinkite savo mėnesio išlaidomis ir parodykite, koks turėtų būti oriai gyvenančio žmogaus atlygis.

Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (83)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.