Skaičiuojate, kad per mėnesį pakanka poros šimtų eurų? Pasižiūrėkite į mano išlaidas

 (946)
Nustačius, kad minimalių poreikių krepšelis, iš kurio žmogus per mėnesį galėtų išgyventi, yra 238 eurai per mėnesį, DELFI pasiteiravo skaitytojų, ar jiems tokios sumos pakaktų. DELFI Piliečiui parašė ne vienas skaitytojas, norintis išsakyti savo nuomonę. Pavyzdžiui, vieniša mama Erika tikina, kad gaudama didesnes pajamas negali sau daug ko leisti. Publikuojame jos mintis.
Pinigai
© DELFI / Domantas Pipas

Atsisakyti tenka labai daug. Auginu ir išlaikau vaiką viena, butas – nuomojamas, visos mūsų pajamos – apie 200-300 eurų + 57 eurus moka vaikų išlaikymo fondas. Mokesčiai su nuoma, įskaičiuojant internetą, vaiko lankomą būrelį, mums atsieina apie 200 eurų. Kaip žinia, mūsų pajamos per aukštos, kad gautume kokią nors paramą. O būna, kad ir savaitę pieniškas sriubas valgome.

Neturime daug ko – pramogų, atostogų, nesilankome teatre, cirke, įvairiose šventėse. Vaikas turi specialių poreikių, kurių negaliu patenkinti, nes tai mokama ir kainuoja važinėjimas.

Iš likusios sumos – iki 157 eurų – reikia pirktis maistą, vaikui mėnesinį viešojo transporto bilietą, higienos prekes, vaistus, būna visokių nenumatytų išlaidų, o dar reikalingos priemonės būreliui, mokyklai.

Tai gyvenimas su pavadinimu „Išgyvenk, jei gali“. Kuriu planus, kaip išvykti su vaiku gyventi į užsienį. Nenoriu gyventi tokioje šalyje ir auginti vaiko Lietuvai, nes vėliau nebus už ką išleisti studijuoti. Belieka tik pasidžiaugti, kad yra galimybė gyventi, kur norime, ir išvažiuoti ten, kur norime. Tik už tai ačiū Lietuvos valdžiai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Klausiame – ar jums per mėnesi pakaktų 238 eurų minimaliems poreikiams patenkinti? Per kiek laiko išleidžiate šią sumą? Papasakokite, kaip per mėnesį skirstote savo išlaidas ir ką nurodyta suma galėtų „padengti“. Laukiame jūsų minčių el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Pinigai“!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.