Senamiesčio gyventoja nepatenkinta ˜– kas darosi Pilies gatvėje?

 (122)
Apie Pilies gatvėje esantį intensyvų mašinų eismą jau buvo sukurptas ne vienas straipsnis. Kyla klausimas, kodėl niekas nesikeičia, o tik linksta vis į blogesnę pusę? Ne Vilniuje gyvenantiems žmonėms, manau, bus sunku suprasti: „Ir kas čia tokio, kad tos mašinos ten važinėja?“.
© DELFI / Tomas Vinickas

Deja, tai yra ne tik Pilies gatvėje gyvenančių žmonių ar vilniečių reikalas, bet ir visos Lietuvos. Juk tai yra kone pagrindinė Vilniaus gatvė, kuriai ir tenka didžiausia dalis turistų.

Švento Mykolo gatvėje jau gyvenu gana seniai. Ši maža gatvelė prasideda nuo Šventos Onos bažnyčios ir tęsiasi iki pat Pilies gatvės. Norėdama pasiekti universitetą, turiu pereiti bene visą Pilies gatvę. Ir taip mažiausiai du kartus per dieną. Kitaip sakant, esu etatinė Pilies gatvės vaikščiotoja kaip ir daugelis kitų, gyvenančių Vilniuje.

Bene visi Vilniaus turizmo puslapiai rašo, kad gatvėje „...visada gera pabūti, pasivaikščioti, paklausyti gatvės muzikantų“. Bet ar tikrai? Kai šiandien manęs vos nenutrenkė iš po šiukšliavežio išlindęs automobilis, su smerkiančiu vairuotojo žvilgsniu, smarkiai suabejojai, ar čia liko vietos mums, pėstiesiems. Taip, dalimi Pilies gatvės galima važiuoti automobiliams, bet aš kalbu apie kitą, pažymėtą draudžiamuoju ženklu.

Šioje gatvėje nuolatos važinėja ar yra pristatyta automobilių. Taip, aš suprantu, kad nuolatiniai gyventojai turi teisę įvažiuoti į savo kiemus, deja, jų nėra tiek, jog gatvę galėtų paversti tokia, kokia ji yra šiandien. Be to, čia nuolat kursuoja ir taksi automobiliai. Klientai turi teisę būtų paimti nuo kavinės durų, bet būnant Pilies gatvėje, turėtų galioti kažkokia išimtis. Pavyzdžiui, jie galėtų paėjėti šimtą metrų iki gatvės, kurioje yra leidžiamas eismas.

Prieš keletą dienų galvojau, kad visos gatvės bėdos baigsis. Pagaliau. Patruliavo policijos ekipažas ir neįleido automobilių, nes ženklas tai puikiai skelbia. Deja, tai truko, geriausiu atveju, valandą. Ir po to vėl viskas tęsėsi kaip anksčiau. Ne kartą manęs turistai yra paklausę, kur Vilniuje gali rasti tik pėstiesiems skirtą gatvę, netgi pabrėždami – „kur nėra mašinų“. Ką aš galėjau atsakyti? Tai ir yra ta gatvė, oi, atsiprašau, turėtų būti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (243)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (88)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (89)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.