Retriverį auginančios kaunietės laiškas: ko trūksta, kad miestas pamiltų šunis

 (95)
Su savo augintiniu auksaspalviu retriveriu Dafu Kaune vaikštinėjame po įvairias vietas – nevengiame masinių renginių, mugių bei kavinių. Kaune beveik visos (95 proc.) lauko kavinės priima mus su šypsena ir net duoda ištroškusiam šuniui dubenėlį vandens bei skanėstų. Sėdėdami kartu, sulaukiame labai daug gražių žodžių, komplimentų bei šypsenų.

Kauno centre su Dafu jaučiamės jaukiai ir smagiai – miestas pilnas užsieniečių, kurie negaili mums šypsenų ir gražių žodžių. Būna, kad tenka namo grįžti ir su taksi. Tikrai neturime problemų ir visi Kauno taksi mielai mus priima be papildomų mokesčių už šunį.

Visada gauname daug dėmesio. Nevengiame bendrauti su vaikais – Dafas mielai pažaidžia su jais ir duoda „labas“.

Kartais man būna labai gaila vaikų, kuriuos tėvai gąsdina šunimis, nuolat pabrėžia, kad „nelįskite“, „gali kasti“, „fu-fu“, kad šuo yra „blogis“. Deja, piktų žvilgsnių taip pat pasitaiko ir iš „burbuliuojančių“ senukų.

Suprantu, kad net geranoriškas auksaspalvio retriverio elgesys gali sukelti nerimą ir netgi baimę. Šiuo atveju trūksta visuomenės švietimo, supratimo. Žmonės nepažįsta veislių ir turi daug įsitikinimų.

Už lango – XXI amžius, esame Europa, todėl turime pradėti mąstyti kitaip ir suprasti, kad mūsų keturkojis draugas – ne tik tas lojantis ir teršiantis miestą padaras, bet artimiausias draugas, visuomenės narys. Pabaigsiu savo pasakojimą Rogerio Caraso žodžiais: „Čia tik šuo, ir jis nėra mūsų visas gyvenimas, bet jis padaro mūsų gyvenimus prasmingus.“

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (337)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (102)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (102)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (86)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.