Pravirkdytiems anglų kalbos egzamino: šimtukai už gražias akis nedalinami

 (87)
Gerbiama Greta ir kiti abiturientai, kuriuos pravirkdė anglų kalbos egzaminas, esu pirmo kurso studentas, praktiškai Jūsų bendraamžis, todėl nerašau tam, kad moralizuočiau, bet jau kelintą kartą skaitydamas verkšlenimus apie tai, kad egzaminai per sunkūs, nebegaliu susilaikyti.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Visų pirma, reikia pradėti nuo to, kad anglų kalbos „neiškalsite“. Kai matematiką ir istoriją išmokti galima, kalbą reikia praktikuotis. Labai gerai, kad klausymo užduotyje sakiniai buvo ilgi ir buvo daug neaiškių sąvokų - šimtukus gaus tie, kurių jie tikrai nusipelnė, kurie anglų kalba skaito ir bendrauja.

Jeigu aukščiausius balus valstybiniame anglų kalbos egzamine galėtų gauti kiekvienas, kuris karts nuo karto parašo kokį penkių šimtų žodžių rašinėlį ar su anglakalbiu gyvenime yra bendravęs gal kokias kelias valandas, man būtų nuoširdžiai gėda dėl tokių egzaminų. „Regitros“ terminais kalbant, jeigu jūs kalbą mokotės kaip su „automatu“ važiuoti, tai apie šimtukus ar kažką artimo tam pamirškit, nes gyvenime ne kartą teks ir „mechaninius“ automobilius vairuoti.

Bet esmė - ne ta. Kol lietuviai abiturientai patogiai laiko vieną ar du egzaminus per savaitę (iš viso - 2-6 egzaminus), „A-levels“ (britų sistema), Tarptautinio bakalaureato mokiniams tenka laikyti net po keturis egzaminus per dieną, kurie kartu sudėjus gali užtrukti iki šešių valandų. SAT ir ACT egzaminai, kuriuos laiko praktiškai kiekvienas JAV abiturientas (o mes arogantiškai juokiamės, kad amerikiečiai kvaili), trunka po 4-5 valandas. Jeigu anglų kalbos VBE yra „fiziologiškai neįmanomas“, neįsivaizduoju, ką reikia daryti tiems mokiniams.

Patirties turiu šiek tiek daugiau nei dabartiniai abiturientai, todėl galiu jums visiems duoti vieną patarimą - dėl savo klaidų nekaltinkite kitų. Jeigu tikėsite, kad klystate ne jūs, o egzaminų sudarinėtojai, niekada negausite aukščiausių įvertinimų. Turėkite orumo, priimkite savo klaidas ir kitiems egzaminams ruoškitės daugiau, nes jie lengvi nebus.

Manęs ne kartą netenkino egzaminų rezultatai – vienus nusprendžiau dėl savęs perlaikyti, o po kitų neliko nieko kito, tik permąstyti, ką dariau ne taip. Nemanau, kad nors vienas egzaminas mano gyvenime buvo per sunkus - nors visą laiką visose mokyklose tikriausiai buvau tarp 5 proc. geriausių mokinių, manau, kad prasti rezultatai kiekvienu atveju buvo mano kaltė.

Ir pabaigai - jeigu jus egzaminai atbaido nuo „lietuviško gyvenimo“, gerai pamąstykite, ar jums jo apskritai reikia. Aš Lietuvoje nebesimokau ir neplanuoju čia gyventi bent 5-10 artimiausių metų, bet ne dėl to, kad man čia nepatiktų, o dėl to, kad užsienyje gausiu daugiau ir geresnės patirties, užsitikrinsiu finansiškai stabilų gyvenimą ir galėsiu grįžęs profesionaliai padėti savo bendraamžiams ir bendraminčiams statyti stiprią Lietuvą. Todėl, kad jokios šalies man nereikia labiau ir jokiai šaliai nereikia manęs labiau nei Lietuvai.

Linkiu nusibraukti ašaras, daugiau pozityvumo ir sėkmės egzaminuose!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo mintimis ir patirtimi. Taip pat galite susisiekti su DELFI el. paštu pilieciai@delfi.lt


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (47)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.