Poliklinikoje - nemalonus akibrokštas pacientei

 (164)
Pastaruoju metu tik ir girdime įvairias naujienas apie būsimas pertvarkas sveikatos apsaugos sistemoje. Jos grindžiamos būtinybe pagerinti sveikatos paslaugų prieinamumą žmonėms, kurie šias paslaugas gauna sąlyginai nemokamai. Kodėl sąlyginai? Todėl, kad visi mes mokėjome, mokame, mokėsime mokesčius. Vienaip ar kitaip. Tiesiogiai ar netiesiogiai. Be čia ne apie tai.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vienas iš man užkliuvusių dalykų – ilgų eilių ligoninėse, poliklinikose ir kitose gydymo įstaigose sumažinimas. Manau, šis klausimas aktualus visiems esantiems ir potencialiems ligoniams, tuo pačiu ir tiems, kurie tik rūpinasi savo sveikata ir reguliariai tikrinasi sveikatą. Siūlomas sprendimas (tikiuosi, vienas iš daugelio) yra baudų įteisinimas tiems žmonėms, kurie užsiregistravę neateina pas gydytoją, taip atimdami gydytojo laiką, kuris galėtų būti skiriamas tam ligoniui, kuris tikrai ateina ir jam reikia. Gal ir teisingai, ne man spręsti.

Tuo tarpu aš norėčiau pasiteirauti dėl galimybės įteisinti baudas gydytojams ir/arba jų vadovybei, kai dėl jų kaltės (mano nuomone, tai vadybinė problema) ligonis nėra priimamas pas gydytoją tuo laiku, kai jis yra užsirašęs. Ir čia kalbu ne apie vėlavimą priimti laiku pagal registraciją.

Mano asmeninė situacija: 2014 metų kovo 19 dieną per internetinę sistemą užsirašiau pas gydytoją poliklinikoje Vilniuje. Laisvų vietų pasirinkimas buvo tikrai didelis, tačiau pirmos laisvos datos buvo nuo balandžio 10 dienos. Beveik po mėnesio nuo registracijos. Išsirinkau man tinkamą datą ir laiką t.y. balandžio 15 dieną. Na, ir ramiai laukiau, tikėdamasi sėkmingai įvykdyti kasmetinę apžiūrą.

Š.m. balandžio 10 dieną gavau SMS žinutę, kurioje rašome, kad numatytu laiku gydytojas manęs priimti negalės. Trumpai ir aiškiai, o kas toliau neaišku.

Prisijungiau prie registracijos pas gydytojus sistemos ir pamačiau daugiau informacijos: gydytojas tą dieną t.y. balandžio 15, nedirbs ir man rekomenduojama registruotis pas pavaduojantį gydytoją (nurodyta pavardė). Žinoma, mano žingsnis toks ir būtų buvęs, jei ne situacija, kad atsidarius laisvų datų ir laikų pasirinkimą, laisvos datos prasidėjo nuo gegužės 5 dienos ir tame sąraše pavaduojančio gydytojo pavardės net nebuvo. Noro registruotis pas nepažįstamą gydytoją nelabai turėjau.

Paskambinus į polikliniką, man paaiškino, kad mano gydytojas nedirbs nurodytą dieną (tą jau pati žinojau) ir kad turėčiau registruotis pas pavaduojantį gydytoją (tą irgi jau žinojau) ir kad pavaduojantis gydytojas turi laisvų vietų tik nuo gegužės 20 dienos.

Ir šitoje vietoje aš jau nebesuprantu – jei yra PAVADUOJANTIS gydytojas, tai jis turėtų pavaduoti tuo metu, kai mano gydytojas nedirba. Ar aš kažką ne taip suprantu?

Taigi, mano vertinimu, kažkas nesusitvarkė su įstaigos darbo organizavimu. Įprastai verslo aplinkoje, jei blogai atliekamas darbas, tokie žmonės gauna įspėjimus, pinigines nuobaudas arba nušalinami nuo darbo. Kodėl tokia praktika negalėtų būti taikoma ir šiuo, ir panašiais atvejais.

Paprasto vizito turiu laukti beveik du mėnesius. O jei sirgčiau? O jei ateičiau pasitikrinti pavėlavusi ir man rastų kokią nors ligą? Tada žinau, ką gydytojas pasakytų – o kur Jus buvote anksčiau?

Geriausi linkėjimai organizuojant ir tobulinant sveikatos apsaugos sistemą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Sveikata – didžiausias turtas: į tokį posakį su šypsena tikriausiai žvelgia tik tie, kuriems nėra tekę sužinoti sukrečiančios diagnozės ar ilgam atsidurti ligos patale.

DELFI skaitytojai jau ne kartą pasakojo apie sudėtingą susirgusio žmogaus gyvenimą ir gyvenimą apvertusią diagnozę. 26-erių metų mergina, nuo kurios veido niekad nedingdavo šypsena, išsigando krūtyje užčiuopusi guziuką.

„Ėjau pas medikę gana gerai nusiteikusi, manydama, kad gydytoja apžiūrės ir pasakys - „nieko rimto, nebuvo dėl ko nerimauti“. Deja...Tai, ką iš jos išgirdau: „Kaip tu anksčiau jo nepastebėjai? Juk čia gigantas, netelpa į ekraną...“, – pasakojo ji.

DELFI skaitytoja Vytautė pasidalijo kitokia istorija – jai teko susigyventi su tuo, kad serga depresija. „Paskaičiavau, kad, liaudiškai tariant, „psichūškėse“ esu gulėjusi apie metus. Atrodo, per tiek laiko turėtų visos depresijos išsilakstyt, bet ne. Visa mano liga liko ir aš žinau, kodėl. Jungas labai gražiai pasakė, kad sielos vaistais neišgydysi. Mano vaikišką sielą sužeidė ir aš žinau, kas. Buvau gydoma tik medikamentais, žinot, kad nemokamai pas psichologą galima nueiti tik vieną kartą (čia rajone, kuriame aš gyvenau)?“, - apie bėdas nuvyti ligą rašo mergina.

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais, patarkite ar pasiguoskite – laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Liga“.

Taip pat savo nuomone galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.