Po televizijos laidos kilo klausimų: kur flirtas, o kur priekabiavimas?

 (100)
Kovo 8-oji. „Dienos komentaras“. Šiek tiek įprastų sveikinimų moterims šia proga, tačiau svarbiausia tema – vyrų seksistinis priekabiavimas prie moterų. Vakaro antiherojus – Seimo narys Kęstutis Pūkas, kuris, sakoma, pasikvietęs kandidates į padėjėjas aptarinėjo jų krūtis, mėtė kitokias seksistines užuominas.
Kęstutis Pūkas
© DELFI / Andrius Ufartas

Problema – ne nauja ir tikrai aktuali. Vyrai nevengia naudodamiesi savo padėtimi šitaip išnaudoti moteris. Visose tos dienos žinių laidose kalbėjo intelektualios moterys, kalbėjo iš esmės apie problemą ir kalbėjo teisingai. Tokie dalykai turi būti viešinami, jie negali būti toleruotini.

Kovo 9-oji. Laida „Klausk daktaro”. Populiarusis daktaras Alvydas Unikauskas taip pat laidoje pasakė, mano akimis, seksistinę pastabą, kad kolegei, laidos vedėjai, krūtys trukdo pamatyti šonkaulius ir padarė tai viešai. Bet tai neskambėjo nei įžūliai, nei užgauliai. Toks laisvas kalbėjimas gal net įlieja žaismo ir gyvybės į laidą. Jei atkreipėt dėmesį, daktaras laidose nevengia simpatiškų moterų paimti už rankos, jų paglostyti, ant jų kūno parodyti, tarkim, kur išeina pieno latakai. Kai vedė laidą su Justinu Jankevičiumi, pastarojo neimdavo už rankos, neglostydavo ir ant jo kūno nieko nerodydavo.

Aš irgi norėčiau, kad daktaras ir mane paimtų už rankos, nusivestų, paaiškintų ir parodytų kaip veikia, tarkim, mano žarnynas. Tai taip jaudinančiai įdomu. Tačiau kai tas Seimo narys kandidates į padėjėjas vedasi į viešbutį rodyti savo plačią dvigulę lovą, tai – žema, koktu ir smerktina. Vien apie tai pagalvojus mane net supurto.

Daktaras yra labai subtilus ir malonus žmogus, keliantis pasitikėjimą, o tas verslininkas man – tiesiog atgrasus, norisi pasodinti už gašlų priekabiavimą, kad ir kitiems, tokiems kaip jis, būtų pamoka. Tarp jų dviejų skirtumas yra akivaizdus. To nesuprasti ir nematyti gali tik aklas.

Seimo narys savo (jei tai, kas sakoma, yra tiesa) priekabiavimą slepia, nes supranta, kad jis yra nedoras ir smerktinas. Tai, ką daro daktaras, jis daro viešai, nesislėpdamas, nesigėdydamas, nes ir nėra ko gėdytis. Mes esame daugiau jausminiai padarai negu racionalūs ir nuo to nepabėgsime. Jeigu bijodami būti apkaltinti seksualiniu priekabiavimu, vengsime flirto, gyvenimas taps nuobodus. Bet kur yra riba ir kaip ją nustatyti?

Nesupraskit manęs neteisingai, aš šitaip neadvokatauju Kęstučiui Pūkui, Sauliui Stomai ar kitiems panašiems (...). Aš tenoriu atkreipti dėmesį, kad tarp to daktaro ir to verslininko elgesio skirtumas yra didžiulis. Ir aš niekaip neįsivaizduoju, kaip tai atskirti įstatymiškai, lygiai taip, kaip ir daugelį kitų labai svarbių dalykų, dabar svarstomų Seime. Tikrai ne viskas, kas ateina iš Vakarų, yra aklai sektina.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kaip primena DELFI, pats Kęstutis Pūkas nuo kaltinimų priekabiavimu ginasi.

Norite pasidalyti savo mintimis? Papasakoti savo istoriją? Paprieštarauti? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Nuomonė“ ir išreikškite savo nuomonę!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (64)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (67)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (43)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.