Po 14 metų planuoja grįžti į Lietuvą: tikisi gauti bent 1000 eurų

 (202)
Perskaičiau straipsnį apie mokslininką, dirbantį taksistu. Liūdna, kad žmogus tėvynėje turi taip elgtis dėl pinigų. Aš pats mečiau mokslus ir prieš 14 metų išvažiavau iš Lietuvos į Angliją (dabar man 36-eri).
© DELFI / Karolina Pansevič

Paskaičiavau, kiek būčiau turėjęs išleisti pinigų mokslams (iš pragyvenimui, kol mokysiuos). Pagal tuo metu buvusį atlyginimą, pasirinktą specialybę būčiau turėjęs dirbti ir nevalgyti, neišleisti nė cento 10 metų, kad mokslai atsipirktų. Tai buvo pagrindinė išvykimo iš tėvynės priežastis.

Dabar dirbu statybose. Kiekvieną savaitę, priklausomai nuo to, kiek dienų dirbu, gaunu skirtingą atlygį – už 5 dienas gaunu apie 800 svarų (jau sumokėjus mokesčius) (apie 939 eurų), neįskaičiavus viršvalandžių, kai dirbu nuo 8 iki 16 val.

Žmona biure dirba buhaltere, jos mėnesio alga – 2000 svarų (apie 2347 eurų), jau nuskaičiavus mokesčius.

Pavasarį planuojame grįžti gyventi į Lietuvą dėl vaikų ir medicinos kokybės.

Ką grįžę darysime dėl pinigų, dar nežinom. Na, tikiuosi uždirbti bent jau 1000 eurų per mėnesį, kad užtektų susimokėti mokesčius. Turim šiokių tokių investicijų, kurios „atneš“ dar 1000 eurų per mėnesį. Paskolos būstui taip pat nereikės.

Manau, pragyvensim. Jei ne, teks išvažiuoti visam laikui. Manau, specialisto alga Lietuvoje turėtų būti apie 2000 eurų per mėnesį, mokslų daktaro – apie 5000 eurų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Gal galite patarti moteriai? O gal norite papasakoti, kiek uždirbate jūs? Kiek papildomai turėtumėte uždirbti, kad būtų patenkinti Jūsų poreikiai? Pasidalinkite savo mėnesio išlaidomis ir parodykite, koks turėtų būti jūsų atlygis. Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „ Atlyginimas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (111)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (77)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (85)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.