Pietų Prancūzijoje pažinti musulmonai kardinaliai pakeitė merginos požiūrį

 (41)
Musulmonas – tai priešas? Tai bene raktiniai žodžiai, kurie šiuo metu pateikiami žiniasklaidos ir žmonėms kelia siaubą. Spaudoje mirgantys straipsniai apie neva besiartinantį Europos krachą veikia žmones, kurie tiki viskuo, kas parašyta. Na taip, po teroristinių išpuolių Prancūzijoje, iš kurių vienas vasarą įvyko Lione, kitas – visai neseniai Paryžiuje, darosi nesaugu bet kam. Taip, mano galva, Europa turi dvi didesnes grėsmes – Rusijos ambicijas ir vis didėjančią imigraciją iš Artimųjų Rytų.
© Fotolia nuotr.

Visi esame skirtingi, ne išimtis – Vakarų ir Rytų skirtumai. Tačiau, pikta darosi tada, kai pasaulio nematęs, bendravęs tik su vietiniais savo tautiečiais ir nieku gyvu šalia savęs neprisileidžiantis žmogus teigia, kad musulmonas – tai būtinai priešas. Taip, senyvosios kartos požiūrio nepakeisime.

Nėra abejonių, kad tarp arabų ir musulmonų yra smerkiančių terorizmą, ne išimtis – ir mano draugai, kurie yra priėmę šį tikėjimą (tiesa, daugiausia jo nepraktikuojančių), tokių turiu nemažai.

Atvykusi į Pietų Prancūziją, susipažinau su daug žmonių, kilusių iš musulmoniškų šalių, kiti buvo Prancūzijoje gimę, kiti – atvykę paauglystėje ar ankstyvoje vaikystėje su tėvais, galbūt bėgdami nuo skurdo. Iš pradžių nors ir neskirsčiau žmonių į kažkokius rėmus, tačiau stengiausi ir neprisileisti per arti, galvodama, ko gi jie nori iš manęs. Buvau to paties kvailo požiūrio – turbūt teroristas. Žinoma, nebūkime naivūs, šviesiaplaukė, žaliaakė iš Rytų Europos tikrai patrauks tokio tamsaus gymio vaikino žvilgsnį.

Tačiau šiandien nesuskaičiuočiau ant savo rankų pirštų, kiek turiu pažįstamų bei draugų, kilusių iš musulmoniškų valstybių: bekepančių prancūziškas bandeles, tų pačių kepyklėlių savininkų, užimančių aukštas pozicijas Prancūzijos banke, turinčių privačias foto studijas, modelių agentūras, baigusių ir tebestudijuojančių prestižiniuose Paryžiaus bei Nicos universitetuose...

Galėčiau vardinti ir dar. Pastangos bus bergždžios, kol kitas neatsidurs panašiose situacijoje. Jie – sėkmingai kuriantys savo šeimas bei gyvenimą svečioje šalyje ir dėkojantys už svetingumą savo nuoširdžiu darbu ir netgi patriotiškumu svetimai šaliai, o tai tikrai stebino.

Nors Korane yra kvestionuojamų vietų, nestatykime musulmonų į rėmus. Turime šalia savęs gėdą ir siaubą keliančių pavyzdžių, nuvilnijusių per visą Lietuvą pastaruoju metu. Interpretuokite savaip. Padėkit tas maldos knygas į šoną ir neprireiks paimti ginklų. Taika.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite atsiųsti savo nuomonę? Patarti? Pasidalinti mintimis? Kviečiame tai padaryti! Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.