Per mėnesį lietuvis uždirba, kiek kiti net nesvajoja: ką padarėte, kad būtumėte verti tokių pinigų?

 (171)
„Šimtai komentatorių skundžiasi, kaip 1000 eurų per mėnesį yra siekiamybė, o 2000 – apskritai kažkas iš fantastikos srities. Retorinis klausimas – ką padarėte, kad jūsų žinios būtų vertos tokių (ir daug didesnių) pinigų?“, – klausia DELFI skaitytojas. Jis pasidalijo savo karjeros istorija – pradžioje uždirbęs vos 220 litų dabar gauna tiek, apie kiek kiti net nesvajoja.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Parašyti šį komentarą paskatino du dalykai – periodiškai žiniasklaidoje pasirodantys straipsniai, kur IT (ir ne tik IT) kompanijų atstovai verkia apie specialistų trūkumą, bei komentatoriai po tais straipsniais, besiskundžiantys, kaip niekas nemoka tų reklamuojamų atlyginimų. Bijau, kad nei viena pusė nėra teisi – pasižiūrėkime, kodėl.

Pradėkime nuo specialistų „trūkumo“. Esu tvirtai įsitikinęs, kad IT specialistų Lietuvoje yra lygiai tiek, kiek reikia. Jei iš tiesų poreikis būtų didesnis, siūlomi atlyginimai kiltų greičiau ir būtų susilyginę su ES vidurkiu, tačiau kol kas vis dar atsiliekame. Remdamasis savo asmeniniu pavyzdžiu galiu pasakyti, kad dirbdamas analogišką darbą kur nors Londone, uždirbčiau gal 2-2,5 karto daugiau.

Teigiama, kad lietuviškas verslas tiesiog neišgali mokėti didesnių atlyginimų dėl mažesnės perkamosios galios, Lietuvos ekonominės padėties ir taip toliau. Deja, specialistams tai visiškai neįdomu, jeigu jie savo žinias ir patirtį gali pardavinėti (ir pardavinėja) globalioje rinkoje. Man irgi norėtųsi nusipirkti naują BMW iš salono už 10 tūkst. eurų ar kokybišką jautienos kepsnį restorane už 10, deja, rinkai nuo to nei šilta, nei šalta.

Pereikime prie atlyginimų. Šimtai komentatorių skundžiasi, kaip 1000 eurų per mėnesį yra siekiamybė, o 2000 eurų – apskritai kažkas iš fantastikos srities. Retorinis klausimas – ką padarėte, kad jūsų žinios būtų vertos tokių (ir daug didesnių) pinigų?

Pradėjau dirbti dar pirmais metais besimokydamas bakalauro studijose. 0,25 etato, atlyginimas minimalus – „į rankas“ tais laikais buvo gal 220 litų. Būčiau ėjęs dirbti ir nemokamai, kad tik kažką sužinočiau – universiteto studijų kokybė visiškai netenkino.

Bėgo metai ir tęsėsi studijos, atlyginimas pakilo iki 600 litų, vis dar labai pavydėdavau grupiokams, kurie vasarą išvažiuodavo dirbti į JAV ir po 3 mėnesių sugrįždavo užsidirbę daugiau nei aš per visus metus. Ketvirtame kurse dirbau trijuose darbuose vienu metu, per visus užsidirbdavau apie 2000 litų. Įstojau į magistrantūrą, bet neturėjau jokios motyvacijos mokytis toliau, jausdamas, kad dėka darbo patirties dalį dalykų išmanau geriau nei dėstytojai.

Toliau sekė įvairūs darbai keliose Lietuvos ir tarptautinėse kompanijose, nuolatinis mokymasis, komandiruotės, kursai, ne viena profesinė knyga ar egzaminas sertifikatui, už kuriuos mokėjau pats. Vaikščiojau į darbo pokalbius, norėdamas pasitikrinti savo žinias bei vertę rinkoje. Rezultatas – dabar uždirbu 3000 eurų per mėnesį (plius premijos) pagrindinėje kompanijoje ir dar turiu keletą projektų laisvalaikiui, kurie „suneša“ apie 400-600 eurų be didelių pastangų. Dirbu tarptautinėje kompanijoje Lietuvoje, bet su šiokiu tokiu pavydu žiūriu į draugą, kuris savo lėšomis skraido kas antrą savaitę į Vakarų Europą – kontraktas ten jam atneša daugiau nei 7000 eurų...

Žinokite savo sukuriamą vertę, tobulėkite, nebijokite keisti darbų, derėtis ir tie iš pažiūros dideli skaičiai netruks pavirsti realybe.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo patirtimi? Dirbate IT srityje ir norėtume paprieštarauti ar papasakoti savo nuomonę apie sektoriaus atlyginimus? Ar sutinkate su skaitytoju, kad turint daug patirties, uždirbti tiek, kiek IT sektoriuje, galima ir kitur? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.