Paskaičiavo, kiek išleido Palangoje: kitais metais atostogaus užsienyje

 (324)
Visuomet buvau arši mūsų pajūrio užtarėja ir apskritai Lietuvos patriotė. Atvirai tyčiodavausi iš emigrantų, kurie, mano galva, metė savo šalį, neretai – ir žmonas, vaikus, senyvus, priežiūros reikalaujančius tėvus, pakeldavo sparnus į kokią „svajonių“ šalį ir ardavo po 16 valandų kokiam nors „svajonių“ darbe (pavyzdžiui, lavašus pakuodavo kokiam rūsy), o grįžę į Lietuvą puikuojasi savo „laužais“ su dešiniu vairu, nutaisę tokius veidus, lyg dirbtų Anglijos karalienės vyr. patarėjais visais gyvenimo klausimais.
© DELFI / Tomas Vinickas

Bet dabar – ne apie tai, o apie mūsų gimtąjį pajūrį, kurį, kaip jau minėjau, visada užtardavau ir siųsdavau tuos bambeklius į jų turkijas... Žinote, kitąmet aš, ko gero, keliausiu su jais. Šių metų atostogos mane privertė suabejoti savo įsitikinimais, nes kokybės ir kainų santykis ne kartą privertė aiktelėti.

Oras yra atskira tema, Lietuvoje gyvenam ir 3 mėnesius 30 laipsnių karščio nėra ko tikėtis, bet... Atvažiavus kartą per metus į pajūrį, išleidus krūvą pinigų, mirkti savaitę ar daugiau lietuje, kai lauke 15 laipsnių, sutikime, nelabai smagu. Bet čia jau nieko nepadarysi, oro neužsisakysi. Bet kainos!!!

Na, ne, nesutinku, kad jos yra normalios... Nuo kada karštas patiekalas eilinėj Palangos „knaipėj“ (restoranu ar bent kavine tos vietos pavadinti negaliu) kainuoja 6-8 eurus? Už 25 litus galėdavome suvalgyti visai padorų patiekalą visai padoriame didmiesčio restorane. Nuo kada pačių paprasčiausių ledų porcija pas gatvės prekeivius kainuoja 1,5-1,8 eurus?

Dar didesnį šoką patyriau nuvedusi vaiką į išsvajotus atrakcionus, kiek pernai kainavo litais, šiemet – eurais. O jau aptarnavimas!!! Vyrui mandagiai paklausus, kada maždaug bus iškepta pica, atsakymas buvo – „kada iškeps, tada ir bus“.

Žinote, jei būčiau vyras, būčiau davusi į nosį tam snargliui. Praleidę 10 dienų mūsų pajūryje trise suma sumarum išleidome daugiau nei 1000 eurų, čia neskaičiuojant nuomos, nes apsistojame nemokamai. Už gyvenimą padoriame viešbutyje sumokėtume dar tiek pat. Sakysite, normalu? Nė velnio, kai statistinis lietuvis uždirba 500-700 eurų per mėnesį.

Palyginimui, pavasarį su šeima atostogavome Ispanijoje, gyvenome puikiame keturių žvaigždučių viešbutyje su AI maitinimo sistema už 1050 eurų šeimai su šilta jūra, dievišku maistu, saule, šypsenomis ir puikiu aptarnavimu ant kiekvieno kampo. Tad, kaip sakoma, jūsų teisė rinktis. Aš pasirinkau.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Klausiame Jūsų – kiek išleidžiate ilsėdamiesi Lietuvos pajūryje? Ar užsienyje atostogauti iš tiesų pigiau? Papasakokite, jei tokią tendenciją, kad mažiau kainuoja išvykti ilsėtis svetur, pastebėjote. Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vasara“. Savo mintimis taip pat galite spausdami čia arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.