Pasiūlymas: kaip išspręsti vietų darželiuose trūkumą

 (43)
Esu paprasta trijų vaikų mama, kažkada 16 metų dirbau darželio auklėtoja. Kartais kyla minčių, kaip išspręsti vieną ar kitą problemą. Nes politikai taip aukštai, kad net nesugalvoja. Nutariau pasidalinti savo mintimis. O gal politikai išgirs? Juk laimėtų jauni tėvai.
© A.Stackevič nuotr.

Skaitydama apie vaikų darželių problemą Vilniuje, pagalvojau, kodėl Širvintų rajonas negali pagelbėti Vilniui? Juk lėšos ateitų į rajoną, naujų darbo vietų atsirastų. O mažieji vilniečiai gautų ikimokyklinį ugdymą. Idėja štai tokia. Kalbėsiu apie tai, ką žinau. Musninkuose (48 km nuo Vilniaus) sparčiai mažėja vaikų. Tad mokykloje, darželyje ir filialuose vis atsiranda tuščių patalpų. O juk jose galėtų būti darželinukų grupės!

Liekantys be darbo pedagogai vėl galėtų dirbti, atsirastų darbo ir kitam personalui. Kiekvienas vaikas juk atsineša į įstaigą krepšelį (maždaug 1300 Lt per mėnesį). Tai nemaža paspirtis kaimo įstaigai. Sakote, kelias tolimas? Tam yra geltonieji autobusiukai. Tereikėtų Vilniaus savivaldybei kompensuoti jų išlaidas.

O vaikui nėra skirtumo, ar valandą kiurksoti automobilyje per kamščius, ar su draugais parvažiuoti autobusiuku. Juo labiau, kad vaikai kvėpuotų ne miesto smogu, o grynu kaimo oru. Aš suprantu, kad tai nėra idealus sprendimas. Tačiau geresnis nei atsisakyti tėvams darbų, samdyti aukles ir atiduoti visą darbo užmokestį. O ir tokių įstaigų pilna ne vien mūsų rajone.

Įdomu, ką apie tai galvotų patys mažųjų valstybės piliečių tėveliai?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!


Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ar išvažiuoti su J. Statkevičiumi iš Lietuvos? Turiu jums atsakymą (168)

Taip, rašau iš užsienio ir ne, nesu emigrantas, bent jau savęs tokiu nelaikau. Stebiu nuolatines batalijas interneto erdvėje ir komentarų apkasuose tarp sakančių „užsienyje geriau“ ir tarp tų, kurie „mylim Lietuvą ir jos neišduosim“. Ir taip pat noriu pasidalinti savo mintimis.

Vyras atvėrė piniginę – suskaičiavo, kiek pinigų išleidžia per mėnesį (119)

„Minimali alga turi būti 1000 eurų per mėnesį, kad už ją būtų galima išgyventi. Visa kita yra nesąmonės ir „bobučių“ pasakojimai“, – piktinosi DELFI skaitytojas Mantas B., išdrįsęs viešai išdėstyti, kiek ir kam išleidžia per mėnesį. Kviečiame jo išlaidas palyginti su savosiomis ir pasidalinti, kaip šeimos finansus tvarkote jūs el.p. pilieciai@delfi.lt.

Bedarbės perfekcionistės darboholikės dienoraštis: kodėl man dabar gerai (I) (4)

2016 m. vasario 15 d. Ar žinote posakį „Jei jums atrodo, kad yra taip blogai, kad blogiau būti negali, jūsų skurdi fantazija“? Mano fantazija neskurdi, nes man vis dar atrodo, kad:

Gėdini apsiperkančius Lenkijoje? Turėtum atsiprašyti (413)

Na, atsiprašau, kad ir koks „patriotas“ rašė straipsnį „Man gėda dėl Lenkijoje perkančių lietuvių“, jis aiškiai nežino ar net nebando įsigilinti į aptariamą situaciją, surasti joje bent dalį tiesos.

Skaičiuojate, kad per mėnesį pakanka poros šimtų eurų? Pasižiūrėkite į mano išlaidas (937)

Nustačius, kad minimalių poreikių krepšelis, iš kurio žmogus per mėnesį galėtų išgyventi, yra 238 eurai per mėnesį, DELFI pasiteiravo skaitytojų, ar jiems tokios sumos pakaktų. DELFI Piliečiui parašė ne vienas skaitytojas, norintis išsakyti savo nuomonę. Pavyzdžiui, vieniša mama Erika tikina, kad gaudama didesnes pajamas negali sau daug ko leisti. Publikuojame jos mintis.