Pasiūlymas: kaip išspręsti vietų darželiuose trūkumą

 (43)
Esu paprasta trijų vaikų mama, kažkada 16 metų dirbau darželio auklėtoja. Kartais kyla minčių, kaip išspręsti vieną ar kitą problemą. Nes politikai taip aukštai, kad net nesugalvoja. Nutariau pasidalinti savo mintimis. O gal politikai išgirs? Juk laimėtų jauni tėvai.
© A.Stackevič nuotr.

Skaitydama apie vaikų darželių problemą Vilniuje, pagalvojau, kodėl Širvintų rajonas negali pagelbėti Vilniui? Juk lėšos ateitų į rajoną, naujų darbo vietų atsirastų. O mažieji vilniečiai gautų ikimokyklinį ugdymą. Idėja štai tokia. Kalbėsiu apie tai, ką žinau. Musninkuose (48 km nuo Vilniaus) sparčiai mažėja vaikų. Tad mokykloje, darželyje ir filialuose vis atsiranda tuščių patalpų. O juk jose galėtų būti darželinukų grupės!

Liekantys be darbo pedagogai vėl galėtų dirbti, atsirastų darbo ir kitam personalui. Kiekvienas vaikas juk atsineša į įstaigą krepšelį (maždaug 1300 Lt per mėnesį). Tai nemaža paspirtis kaimo įstaigai. Sakote, kelias tolimas? Tam yra geltonieji autobusiukai. Tereikėtų Vilniaus savivaldybei kompensuoti jų išlaidas.

O vaikui nėra skirtumo, ar valandą kiurksoti automobilyje per kamščius, ar su draugais parvažiuoti autobusiuku. Juo labiau, kad vaikai kvėpuotų ne miesto smogu, o grynu kaimo oru. Aš suprantu, kad tai nėra idealus sprendimas. Tačiau geresnis nei atsisakyti tėvams darbų, samdyti aukles ir atiduoti visą darbo užmokestį. O ir tokių įstaigų pilna ne vien mūsų rajone.

Įdomu, ką apie tai galvotų patys mažųjų valstybės piliečių tėveliai?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!


Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Po mokytojos pasisakymų Telšiuose rėžė, ką galvoja: žinau, iš kur ta neapykanta (114)

Štai ir dar vienas skandalas, suskaldęs Lietuvą. Telšiuose tikybos mokytoja pasakojo apie gėjus-hanibalus, vadino juos pedofilais ir prievartautojais. Dar dėjo kūjį su pjautuvu ant LGBT vėliavos.

Nenoriu nieko pažeminti – uždirbančio mažiau nei 900 eurų nepažįstu (723)

Vis užsuku paskaityti straipsnių ir komentarų apie pinigus... Rašydamas ši straipsnį nenorėčiau kažko įžeisti ar pažeminti. Man 25-eri metai, dirbu samdomą darbą, ne pagal studijuotą specialybę (inžinerija), į rankas gaunu 1500 eurų.

Mokytojos atsiųstas ketvirtoko atsakymas suspaus širdį: kam klausinėjate tokių dalykų? papildyta specialistės komentaru (435)

Esu mokytoja ir šiuo metu sukuosi standartizuotų testų ir kitokių man nelabai suprantamų veiklų rate. Tačiau šiuolaikinė švietimo sistema nesudaro galimybės ją bent kiek suprasti (bet čia atskirą straipsnį parašyti galėčiau, jei norėčiau). O šiandien tiesiog jūsų klausiu: pasižiūrėkite nuotraukas ir atsakykite, kur slypi šio ketvirtokams duodamo pildyti klausimyno prasmė?

Pavaduotojos skambutis perpildė kantrybės taurę: kaip pavadinti tokį elgesį? (127)

Paskutinius metus mokausi mokykloje ir esu mačiusi daug neteisybės, mokytojų, kurie nekreipia dėmesio į mokinius, bet šiandien rašyti mane paskatino pavaduotojos išpuolis prieš man patį brangiausią žmogų – mamą.

Kritikuojate jus gydžiusius medikus? Pagalvokite apie pasekmes (25)

Žodžio galybė – neišmatuojama ir nepervertinama. Jis gali iškelti į padanges, o gali... ir užmušti. Naujiena šiais laikais dažniausia telpa į kelias taupias eilutes. Tačiau vis tiek guodžiamės, kad tenka kapanotis neišbrendamame iš informacijos srauto, kuriame kai kada pasimeta tai, kas svarbiausia...