Pasiūlymas: kaip išspręsti vietų darželiuose trūkumą

 (43)
Esu paprasta trijų vaikų mama, kažkada 16 metų dirbau darželio auklėtoja. Kartais kyla minčių, kaip išspręsti vieną ar kitą problemą. Nes politikai taip aukštai, kad net nesugalvoja. Nutariau pasidalinti savo mintimis. O gal politikai išgirs? Juk laimėtų jauni tėvai.
© A.Stackevič nuotr.

Skaitydama apie vaikų darželių problemą Vilniuje, pagalvojau, kodėl Širvintų rajonas negali pagelbėti Vilniui? Juk lėšos ateitų į rajoną, naujų darbo vietų atsirastų. O mažieji vilniečiai gautų ikimokyklinį ugdymą. Idėja štai tokia. Kalbėsiu apie tai, ką žinau. Musninkuose (48 km nuo Vilniaus) sparčiai mažėja vaikų. Tad mokykloje, darželyje ir filialuose vis atsiranda tuščių patalpų. O juk jose galėtų būti darželinukų grupės!

Liekantys be darbo pedagogai vėl galėtų dirbti, atsirastų darbo ir kitam personalui. Kiekvienas vaikas juk atsineša į įstaigą krepšelį (maždaug 1300 Lt per mėnesį). Tai nemaža paspirtis kaimo įstaigai. Sakote, kelias tolimas? Tam yra geltonieji autobusiukai. Tereikėtų Vilniaus savivaldybei kompensuoti jų išlaidas.

O vaikui nėra skirtumo, ar valandą kiurksoti automobilyje per kamščius, ar su draugais parvažiuoti autobusiuku. Juo labiau, kad vaikai kvėpuotų ne miesto smogu, o grynu kaimo oru. Aš suprantu, kad tai nėra idealus sprendimas. Tačiau geresnis nei atsisakyti tėvams darbų, samdyti aukles ir atiduoti visą darbo užmokestį. O ir tokių įstaigų pilna ne vien mūsų rajone.

Įdomu, ką apie tai galvotų patys mažųjų valstybės piliečių tėveliai?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!


Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Nusprendė pasikeisti pensijos kaupimo sutartį – sulaukė pribloškiančio banko atsakymo (9)

DELFI nuolat matau tekstus apie tai, kaip sunku žmonėms gyventi – kaip per mažai jie uždirba, per daug išleidžia ir panašiai. Vieni sako „mes gyvename blogiausiai už visus“, kiti atgal šaukia tą patį. Man atrodo supratau, kas yra blogiausia – mus visus kasdien gąsdina ir perspėja, bet kai tik paklausi, ką gali dėl to padaryti, valstybė atkiša špygą.

Lietuvos kariai saugo mus, bet ar suteikiame jiems galimybes gyventi orų gyvenimą? (132)

Kiekvienas turime savo gyvenimą ir norime jį nugyventi oriai ir nemirti per anksti. Tam, kad būtume saugūs, apsaugoti nuo karo ir kitų grėsmių valstybėje, rūpinasi kariuomenė. Kariai saugo mus.

Asmeninis išbandymas – įveikti sunkūs kilometrai vaizdingoje Norvegijoje (5)

Ecotrail? Kodėl? Tiksliai net nežinau. Pirmas mano rimtesnis ultra bėgimas būtent ir buvo šios serijos pionierius – Ecotrail de Paris 80 km, o šią žiemą, kai jau netikėtai sužibo viltis išbristi iš traumų, atėjo nereali mintis įveikti visus Ecotrail serijos ultra bėgimus.

Naujasis Darbo kodeksas: vieniems atiteko žirgas, kitiems – sudėtingesnės darbo sąlygos (63)

Gyvenimas intensyvus, kiekviena diena sklidina naujienų, jų daug, ne visada įmanoma jas visas suvokti ir įvertinti. Svarbiausia naujiena laikyčiau Darbo kodekso pataisų priėmimą ir tikėtiną kodekso įsigalėjimą nuo liepos 1-osios dienos. Bandžiau suvokti kodekso naujumą ir galimą demokratijos plėtrą dirbantiesiems.

Moteris turi aukso vertės patarimą, kaip atpažinti neištikimybę (109)

Įtariate, kad sutuoktinis neištikimas? Turiu auksinį patarimą – atsakykite sau į vienui vieną klausimą: ar jis tebeužsiima ta veikla, kurios dėka susipažinote? Pavyzdžiui, eina į klubus, į mįslingas vakarones su draugais, į rungtynes, į golfo aikštyną? Deja, skaudi patirtis sako, jog tai yra, taip sakant, raudona vėliavėlė...