Pasityčiojimas iš studentų: su manta tenka į 16 aukštą kabarotis laiptais

 (32)
Iki šiol žodis „bendrabutis“ buvo siejamas su skundais dėl nehigieniškos aplinkos, šalčio ar triukšmaujančių kaimynų, bet prie to kažkaip visi prisitaiko, juk nuomos kainos vis dėlto čia yra patraukliausios. Tačiau grįžus prieš naująjį semestrą, susidūriau su dar viena problema: visą rudenį bendrabučiuose Saulėtekyje buvo nuspręsta pradėti keisti po vieną lifto šachtą kiekviename bendrabutyje, nes liftų būklė jau išties buvo tragiška.
© DELFI / Tomas Vinickas

Staiga, neatlikę vieno darbo, jie ėmėsi kito ir uždarė abi lifto šachtas, nors bendrabučiuose yra 16 aukštų.

Tad dabar aukščiausiųjų aukštų gyventojams tenka lipti laiptais kasdien, o neduok tu Dieve, nulipę žemyn skubėdami į paskaitas prisimins, kad pamiršo kažką labai svarbaus. Tuo labiau, kad grįžtant po daugiau nei 3 paskaitų per dieną, tikrai nesinori net judėti. Nežinau, ar už tokią sumą, kurią kas mėnesį moka VU studentai, jie gali prašyti bent minimalaus komforto, bet tai jau panašėja į pasityčiojimą.

Kartu čia juokingai atrodo ir anksčiau galiojusi sistema, kuri neva padeda kovoti su „vakarėlių liūtais“. Iki šiol liftai būdavo išjungiami 23 val. ir įjungiami tik 7 val.. Tačiau nemažai studentų studijas derina su darbu, o dėl fakto, kad Saulėtekis yra nutolęs tiek nuo miesto centro, tiek nuo daugumos kitų rajonų, didžioji dalis dirbančiųjų arba vykstant į darbą, arba grįžus iš jo turi lipti laiptais. Tad „kovodama“ su vienu blogiu, sistema skriaudžia ir taip nugaras lenkiančius dirbančius studentus.

Liftų „darbo laiko“ problema kankina ir naktimis besimokančius studentus. Jeigu bendrabučio kambaryje neįmanoma mokytis, visada yra išeitis pabėgti į pačiuose bendrabučiuose antrame aukšte įsikūrusią skaityklą, kuri yra ne kas kita, kaip keli nutrinti suolai, prigręžti prie grindų, kėdę rasti ten stebuklas. Tad, tarkime, turi atsitempti savo kėdę ir žinoma begalę popierių, konspektų, o gyveni 16-ame aukšte. Pasimokai truputį ir iš antro aukšto turi tempti visą mantą aukštyn.

Kita išeitis pasimokyti yra visą parą dirbanti MKIC biblioteka. Įsikūrusi netoli bendrabučių, jaukaus dizaino biblioteka tikrai yra lankoma studentų ne tik iš artimiausių bendrabučių. Tačiau kas kartą išeidami studentai taikosi su mintimi, kad grįžus teks lipti laiptais, o belipant klausti savęs, kodėl sistemos aukomis tampa ne tie, prieš kuriuos kovojama, o besimokantys ir bedirbantys studentai?

Tad gal užteks tylėti ir kęsti vieną po kitos iškylančias problemas, kurias kasdien apsvarsto šimtai studentų? Liftai yra tik lašas jūroje, o juk Lietuva viena iš pirmaujančių šalių Europoje pagal studijuojančių ir aukštąjį mokslą baigusių žmonių skaičių, iš kurių dauguma studijuoti emigruoja į kitus miestus ir gyvena bendrabučiuose.

Tuo labiau, kad ta simbolinė suma dažnai jau atrodo per didelė, atsižvelgiant į tai, ką už ją gauname.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Savo patirtimi galite pasidalinti žemiau arba rašyti el.paštu pilieciai@delfi.lt:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.

Atostogavo Maltoje: jeigu jums tinka J. Basanavičiaus g. Palangoje, tada gal ir čia patiks (219)

Mes su žmona nemažai keliaujame ir bent du kartus per metus renkamės poilsines keliones į šiltus kraštus. Šį pavasarį nusprendėme aplankyti Maltą. Keliones paprastai planuojamės patys: ieškome viešbučių, bilietų, automobilių nuomų, renkamės viešbučius skirtinguose miestuose, kad per minimalų dešimties dienų laikotarpį galėtume aplankyti kuo daugiau vietų.