Pasipiktinusi mama - apie Conchita Wurst: artėjam pavojingos ribos link

 (210)
Laisvas žmogus šiandien reiškia daug daugiau, nei tai reiškė vakar. „Eurovizijos“ daina nugalėtoja parodo, kaip smarkiai ši sąvoka išsiplėtė. Laisvė prieš 100 metų buvo moteriai užsidėti kelnes, bet ji vis tiek liko moterimi. Vyras su kiltu vis tiek yra vyras. Ir jie tai puikiai suvokia, nepaisant pakitusios aprangos.
Austrijos atstovė Conchita Wurst
© DELFI / Šarūnas Mažeika

O kas yra ar kaip pavadinti vyrą su moteriška suknele, šukuosena, makiažu , bet su vyriška barzda? Tai neapsisprendęs kas? Kaip paaiškinti vaikui, kai jis klausia: mama, o kas čia? Sakyti, kad tai normalu? Betgi jie, ar anie patys supranta, kad tai nėra normalu, patys save vadina mažuma. Jei tai nėra normalu, iki kokio lygmens tai turi būti toleruojama?

Alkoholio reklama iki 22.00 val. draudžiama, nes galimai daro neigiamą įtaką visuomenei, o kaip dėl barzdotų vyrmoterių? Tai nei kiek nežaloja mažamečių besiformuojančios psichikos, moralės normų, galų gale normalių standartų, kai moteris yra moteris, o vyras yra vyras?

Manau, kad net gėjai ar lesbietės (...) savo įvaikiui linkėtų šeimyninės laimės su priešingos lyties atstovu, toleruotų ir tos pačios lyties partnerį, bet, sutikite, normalu tai nėra. Tai gali būti toleruojama, nes tai mažuma, bet, mano galva, tai neturėtų būti skatinama kaip tradicinei šeimai prilygstantis elementas.

Net jeigu dainos laimėtojos atlikėjo kostiumas buvo specialiai parinktas pritraukti dėmesiui, tai su tolerancija tai neturi nieko bendro. Manau, kad tai tampa kitų dalyvių nepagarba, pajuoka ir netoleruotinu pokštu. Jei jau vyras jaučiasi taip blogai būdamas vyru, jog ryžtasi tapti moterimi, tai logiška būtų, jei jis norėtų kuo labiau maskuoti vyrišką pusę, o ne paryškinti ją prieš milijonus žmonių.

Manau, tai buvo puikiai sužaistas žaidimas, kuris sukėlė begales diskusijų. Tačiau tuo pačiu tolerantiškų žmonių taurė buvo perpildyta, buvo iššauktas dar didesnis pasipiktinimas, ką rodo ir mūsų žvaigždžių komentarai socialiniuose tinkluose. Ir tie pasipiktinimai yra teisėti, nes reikšti nuomonę yra laisvės požymis. Laisvės ir demokratijos. Visų pirma reikia atskirti sąvokas „normalu“ ir „toleruotina“. Ne viskas, kas yra toleruojama, yra normalu, todėl turi turėti ribas, kurios saugotų vertybes, tradicijas, saugotų ir leistų vaikams džiaugtis vaikyste, kurioje vaivorykštės jau senai nebėra.

Gaila, kad žiūrime, gyvename šalia ir dar turime toleruoti toleruoti toleruoti... Gal laikas jau toleruoti mus, normalius? Gal jau pats metas mūsų paklausti, ar mes norime, kad mūsų vaikai klaustų, kas yra gėjus, arba kodėl tos tetos už rankų laikosi? Mes turim teisę viso to negirdėti, nematyti? Galim toleruoti, tik nereiškia, kad reikia lįst į mūsų aplinką, kaip mes nelandam į jų. Mes nerėkiam nei apie savo santykius, nei demonstruojam juos viešai ir per visus kanalus.

Mano manymu, „Eurovizijos“ laimėtojas ar laimėtoja tik parodo, kad artėjam pavojingos ribos link....Ir čia jokia tolerancija nebepadės...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Savo nuomone apie laimėtoją galite pasidalinti žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (243)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (88)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (89)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.