Pasipiktino gudraujančiais viešojo transporto keleiviais

 (167)
Prieš pusmetį „Facebook“ įkurtas puslapis „Pranešk, kur keleivių kontrolė“ jau turi beveik 20 tūkstančių „patinka“. Kasdien čia žmonės parašo, kurioje stotelėje šiuo metu matė esant keleivių kontrolę, arba klausia, gal kas žino, ar tam tikrame maršrute nesutiks kontrolierių.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Tai ne vienintelis tokio tipo puslapis: paieškojęs radau dar bent penkias panašias grupes, kurios vienija daugiau nei tūkstantį žmonių. Apie šį įdomų reiškinį ir norėčiau pakalbėti.

Prisipažinsiu, iš pradžių ir aš pats, sužinojęs apie „Pranešk, kur keleivių kontrolė“, suskubau „palaikinti“, sykį net pats savimi didžiuodamasis pranešiau, kad vienoje stotelėje stovi kontrolė. Tačiau netrukus pasitraukiau iš puslapio lankytojų gretų, pamatęs, kokie žmonės ten rašo - kontrolierius vadina ne tik „bedarbiais“, o ir dar „gražesniais“ vardais, ir net su keiksmais.

Kas čia blogo, sakysit? Mane stebina tokia neapykanta kontrolieriams. Už ką? Manau, yra labai normalu, kad už viešąjį transportą turime atsiskaityti ir nusipirkti bilietą, lygiai taip pat kaip ir atsiskaitome už kitas paslaugas, pavyzdžiui, parduotuvėse. O gal sukurkime puslapį „Pranešk, prie kurios Maximos kasos nestovi apsauginis“? Juk būtų visai neblogai išvengti tų „bedarbių“ apsauginių ir pabėgti iš parduotuvės nesusimokėjus – juk ir taip prekių kainos milžiniškos, visos parduotuvės tik ir lobsta iš mūsų pinigų!

Deja, bet panašu, kad ir iki tokio lygio jau netrukus nusigausime. Įdomu tai, kad daugumą to facebooko puslapio lankytojų yra moksleiviai ir studentai, kuriems mėnesinis nuolatinis bilietas kainuoja 20 litų – tikrai ne tiek ir daug. Ar dėl to galima šitaip nevertinti kontrolierių darbo, juos žeminti ir vadinti „bedarbiais“?

Ką apie mūsų visuomenę tai sako? Aš asmeniškai nenoriu gyventi tarp tokių žmonių, kurie absoliučiai negerbia kito žmogaus darbo ir daro viską, kad tik pro tuos „bedarbius“ prasmuktų ir sutaupytų litą, na, geriausiu atveju, du. O kad kontrolieriai irgi žmonės, jiems nerūpi. Liūdna matyti, kad pilietiškumo ir supratingumo lygis, ypač jaunosios kartos, toks žemas.

Iniciatyva keisti tokią neigiamą kontrolės reputaciją iš kontrolierių pusės tikrai yra. Pavyzdžiui, per didelius šalčius žiemą stotelėse kontrolieriai keleiviams siūlo arbatos. Taip pat pastebėjau, kad įlipdami į autobusą ar troleibusą jie beveik visada pasisveikina, o parodžius bilietą – ir padėkoja. Tad parodykime iniciatyvą ir iš savo pusės: kitą kartą susitikę kontrolierius autobuse arba troleibuse, pasakykite jiems nuoširdų „Ačiū!“. Nes jie to nusipelno.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (31)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.