Pardavėja dirbti norėjusią moterį nustebino darbo pokalbyje išsakytas pareiškimas

 (152)
Kai prieš 12 metų nedideliame provincijos miestelyje buvo atidaroma parduotuvė ir paskelbta darbuotojų atranka, suskubau skambinti ir pretenduoti.
Savitarnos kasos
© A.Aleksandravičiaus nuotr.

Į darbą buvome priimtos mes, dvi pretendentės (daugiau ir nebuvo pakviesta). Viena – kaip parduotuvės vedėja, kita – pardavėja. Tuo metu ir amžius dar buvo patrauklus – 35-eri metai.

Įmonėje darbavausi daugiau nei 10 metų, taip persiritau į keturiasdešimtmetį, artėjo 50-ies metų jubiliejus. Išgirdau tiesioginių vadovų postringavimų, kad gal jau pavargau...

Nesistengiau nieko įrodinėti, pabandžiau pasidairyti kito darbo, vėl buvau „maloniai“ nustebinta, kai vadovas tau tiesiai šviesiai pasako: jūs tokio darbo nedirbsite. Tas kitas darbas – tai ne tik pardavinėti, bet ir grindis išplauti, dulkes valyti, gyvūnų parduotuvės gyvius pamaitinti. Še tau, kokią etiketę užsikabinau: gyvenimo aprašyme aiškiai parašyta „Parduotuvės vedėja“, tai dabar turiu visiems muštis į krūtinę ir rėkti: „Ploviau aš tas grindis, valiau dulkes, nes jei pati nepaimdavau šluostės, pardavėjos sukišusios rankas stovėdavo, ir nešiodavau sunkiausias dėžes su prekėmis, ir po kelias paletes prekių su vairuotoju iškraudavau.“

Šiuo metu neturiu darbo ir, žinoma, ieškau kito. Tik supratau vieną – jei amžius niekam ir neklius, tai per pokalbį tave darbdavys turi matyti tokią, kuri dirbs viską – ir plaus, ir valys, o ne vadovaus.

Niekada nebeleisiu elgtis su manimi nepagarbiai, nes mano amžius yra mano turtas, mano neįkainojama patirtis, žinios, kurias jūs, mieli darbdaviai, pirksite.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Klausiame Jūsų – ar Jums sudėtinga šiuo metu Lietuvoje rasti darbą, kokių atlyginimo pasiūlymų paprastai sulaukiate? Ką patartumėte ieškantiems darbo? Kviečiame mintimis pasidalyti ir darbdavius – ar Jums paprasta rasti kvalifikuotą darbuotoją, su kokiomis bėdomis susiduriate ieškodami naujo darbuotojo? Rašykite el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Darbas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (93)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.