Papasakojo, kaip vaikus auginantys tėvai yra šantažuojami grasinimais

 (142)
Noriu pateikti trumpą pastebėjimą dėl dirbančių su vaikais nuomonės apie supertėvelius. Nesu aš supermamytė. Tačiau puikiai žinau, ką reiškia verkiantį vaiką (nes kažko negavo) išsinešti, tarkim, iš parduotuvės.
© Vida Press

Tuomet visi žiūri į tave ir rodo pirštais arba apsimeta, kad nemato, o patyliukais kalba: „Kokia bloga ir nedemokratiška mama – nesugebėjo susitarti.“

Aplinkui tik ir girdžiu apie vaikų teises. Visi rašo apie istorijas, kai vaikus „atima“ iš mamų ir panašiai.

Esame normali šeima. Kartu su vyru dirbame, auginame trejų metų dukrytę. Ji yra tipinis išlepintas vaikas ir ne tik todėl, kad yra vienturtėlė, bet ir todėl, kad bijau jai griežčiau žodį pasakyti. Neduok Dieve, susipyksiu su kaimynais, vėliau pradės šantažuoti vaikų teisėmis (pasakojo kolegė, kai susipyko su vyru, „eks“ uošvienė bent tris kartus kvietė vaikų teises.

Mano kaimynė iškvietė vaikų teises šeimynai, nes vaikui dygo dantukai ir jis neleido jai miegoti). Susidūriau ir su tuo, kad slaugytoja grasino vaikų teisėmis mamai, kai ši nenorėjo, kad jos vaikas gulėtų toje pačioje palatoje su kitu, pasigavusiu Rota virusą, ir buvo apkaltinta, kad nenori, kad vaikas pasveiktų.

Nekalbu apie jokias fizines bausmes ar psichologinį smurtą. Kalbu apie ribų nustatymą. Ribų ne tik vaikui. Ribų rašant nuosprendį šeimai, ribų klijuojant supertėvų etiketę.

Gal vieną kartą nustokime rodyti pirštu į pasimetusius tėvus, o pamatę verkiantį arba užsispyrusį vaiką, eikime į komandą su tėvais ir padėkime vaiką nuraminti?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Galbūt norite pasidalinti patirtimi? Jūsų nuomonės laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi žemiau esančia nuoroda:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (93)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.