Palygino: pliusai ir minusai atostogaujant Lietuvoje ir užsienyje

 (39)
Šiltuoju metu esame atostogavę Lietuvoje, Kryme, Egipte, Graikijoje. Visur yra savų niuansų, su kuriais vieni gali susitaikyti, kitiems tai – principo reikalas.
© DELFI (V.Spurytės nuotr.)

Lietuvoje niuansas – orai. Jų niekas negarantuoja. Kai atostogavome Kryme, kaina daug kartų lenkė sąlygas. Egipte – bėda su maitinimu. Graikijoje – jokių problemų.

Esame šeima su dviem vaikais – 11 ir 16 metų. Esame kupini energijos, pozityvūs ir visur atrandame tai, kas suteikia mums laimės. Juk pats faktas, kad turi atostogas, kad gali sau leisti ilsėtis kartu su mylimais šeimos nariais, tai didžiausia palaima. Kai vaikų akys spindi matant naujas šalis, kitokius žmones, kitokią kultūrą, mes su vyru lyg iš naujo atrandame pasaulį, lyg ir vėl patys tampame vaikais, kurie moka džiaugtis.

Atostogaujant Lietuvoje, kiekviena saulėta diena – šventė, bet ir pasivažinėjimas dviračiu per lietų – savaip romantiška. Kai buvome Kryme, vyravo puikūs orai, nuostabi gamta, švelni jūra, begalė medicininių sanatorijų. Graikijoje tiesiog viskas puiku – orai, jūra, maistas, žmonės, gamta, architektūra...

Kai šalta – mes slidinėjame, kai reikia pataupyti – mes važiuojame žvejoti, statome palapines, žaidžiame badmintoną, futbolą, tinklinį, verdame makaronus su konservais ir maudomės ežere. Daugelis mūsų jau prarado gebėjimą džiaugtis gyvenimo teikiamais malonumais, grožiu, gamta, orais, vieni kitais.

Mūsų šeima suranda galimybę bet kokiu oru, bet kokioje finansinėje situacijoje, bet kokiomis aplinkybėmis mylėti gyvenimą. Žmonės, mylėkite gyvenimą, mylėkite artimus žmones ir Jus pamatysite, koks nuostabus yra pasaulis, kur Jus beatostogautumėt – kaime, Palangoje, Portugalijoje ar Balio saloje!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI skaitytoja Laura pasidalino savo atostogų Palangoje patirtimi. Moteris stebėjosi, kad Lietuvos pajūris nepritaikytas atostogoms su vaikais – neva maitinimosi įstaigose nėra įrengti mamos ir vaiko kambariai atžalai vystyti, o augintiniai priimami mieliau nei mažieji.

„Turime mažą kūdikį ir visa šeima atostogavome Palangoje. Atostogų metu susidūrėme su problema: kiek teko lankytis maitinimo įstaigose, nei viena įstaiga negalėjo pasiūlyti mamos ir vaiko kambario/ kūdikio vystymo kambario (ir apskritai ši bėda yra ne tik Palangoje, bet ir kituose Lietuvos miestuose)

Paklausus, ar turi tokią patalpą, palydėdavo mus pečių gūžčiojimai. O apsilankyti su augintiniais (šunimis) ragina vos ne kiekviena maitinimo įstaiga, kai kurios net mielai priima augintinius ir vidun, aprūpina dubenėliais vandeniui ir t.t. Po šių atostogų susidarė įspūdis, kad su keturkoju lengviau lankytis kavinėse nei su vaiku“, – rašė DELFI skaitytoja Laura.

Prašome Jūsų – papasakokite savo įspūdžius, gal jie visai kitokie? Rekomenduokite, kur verta nuvažiuoti su šeima, kur galima rasti daugiau pramogų ar skanaus maisto. Kur atostogaujate dažniau – užsienyje ar Lietuvoje? Kiek šis malonumas kainuoja tėvynėje ir svetur? Dviem žmonėms atiteks dvi istorinės knygos, kurias bus galima skaityti per ateinančias atostogas: M. Solonin „Birželio 25-oji: kvailystė ar agresija prieš Suomiją?“ ir I. Bunič „Partijos auksas“ (serija: Komunizmas be grimo)

Dalyvauti konkurse galite čia.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (64)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (67)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (51)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.