Nuomonė. Unikalaus Lietuvoje įvykio akivaizdoje reikia būti sąmoningais

 (2)
25 metai nepriklausomybės parodė, kad esame pajėgūs siekti savo tikslų. Maža šalis žengia didelius žingsnius ir sparčiai eina modernios, demokratiškos valstybės link.
© DELFI / Tomas Vinickas

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje vykstantys tiesioginiai mero rinkimai – išties unikalus reiškinys, pateikęs nemažai siurprizų tiek politikams, tiek besidomintiems politika ar paprastam piliečiui. Šie rinkimai atskleidė kiek netikėtas tendencijas. Tačiau tokia proga verta prabilti apie piliečių sąmoningumą.

Eilinį kartą sąžiningi piliečiai fiksuoja rinkėjų vykdomus, tiek valstybės tarnautojų atsakingų už rinkimus, pažeidimus. Kyla klausimas, ar pilietis yra sąmoningas parduodamas savo balsą už juokingą pinigų sumą, kuri jo gyvenime nieko nepakeis? Ar toks žmogus supranta, kad pirmiausia nusižengia prieš save, pažeidžia įstatymus ir galiausiai parodo nepagarbą valstybei?

Toks žmogus nesuvokia, kokia atsakinga yra jo pilietinė pareiga rinkti savo atstovus, nuo kurių priklausys jo ateitis. Tokiais atvejais verta pagalvoti, kaip skatinti pilietį atsakingiau rūpintis savo ateitimi. Politikais visi nebūsime, tačiau minimaliai išmanyti politiką gali kiekvienas pilietis. Juk kiekvienas sugebame keiksnoti politikus, kai jie mūsų negirdi…

Gerbiami Lietuvos Respublikos piliečiai, pradėkite mąstyti sąmoningai, kad po to nereikėtų lieti savo pykčio dėl klaidų, kurias padarome patys. Juk politinis elitas, kuris užima aukščiausius valstybės postus yra visuomenės atspindys. Jei juos kritikuojame ir keiksnojame, tai savaime suprantama, pirmiausia kritikuojame save, visuomenę, kurios „dėka“ tie atstovai atsiranda valdžioje.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (63)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (46)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (10)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.