Nuomonė. Po boksininko E. Petrausko poelgio - bokso federacijos fiasko

 (125)
Jau beveik savaitę laiko galime išgirsti žmones diskutuojant dėl boksininko Evaldo Petrausko poelgio ir šios istorijos rutuliojimosi bei baigties. O pasirodo ji rutuliojasi labai paprastai: kuomet sportininkas pažeidęs pasiruošimo stovyklos rėžimą, pažeidęs viešosios tvarkos taisykles, bei poelgiu iššaukęs ikiteisminį tyrimą (kuris nebuvo pradėtas dėl abiejų šalių susitaikymo) yra pabaramas švelniai, kad tik vyktų atstovauti Lietuvą tarptautinėse varžybose.
Evaldas Petrauskas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Nenoriu diskutuoti apie poelgį, kurį padarė sportininkas. Sportininkas, į kurį lygiuojasi vaikai, pradedantys sportuoti šią sporto šaką. Šiame straipsnyje norėčiau daugiau dėmesio skirti bokso federacijai, kur 2012 metais išrinkus naująjį prezidentą, buvo teigiama, kad boksą stengsis padaryti patrauklia preke. Taip pat stengsis parodyti, kad šis sportas ne tik galvos daužymas, bet sporto šaka, kuri moko laikytis griežtų taisyklių.

Galiu tik pritarti, kad boksas žmogų išmoko siekti tikslo, nepasiduoti ir padeda išsiugdyti kovotojo dvasią. Teko matyti ne vieną savimi nepasitikintį jaunuolį, peržengusį bokso salės duris, o po metų jau matyti žmogų, kuris tiki savimi. Žinoma galbūt šie žmonės niekad netaps olimpiniai čempionai, tačiau gyvenime jie jau nebus pralaimėtojai.

Taigi grįžtant prie bokso federacijos ir jos sprendimo. Visi puikiai žinome, kad kiekvienas sprendimas kuria tam tikrus precendentus. Šis ne išimtis: mano galva, tokiu sprendimu bokso federacija parodė, kad taiko dvigubus standartus pasiruošimo stovyklose dalyvaujantiems ir Lietuvą atstovaujantiems sportininkams. O dar blogiau yra tai, kad federacija parodo savo silpnumą argumentuodama, kodėl skyrė mažiausią drausminę nuobaudą – įspėjimą.

Galimybė, kad E. Petrauskas artėjančiose varžybose gali iškovoti medalį, federaciją pavertė tokia, kuri nesilaiko griežtų taisyklių. Manau, kad federacija, neparodydama tvirtumo ir nenubrėždama linijų, kurių Lietuvą atstovaujantys sportininkai neturėtų peržengti, susilpnino savo autoritetą visuomenės ir sportininkų akyse.

Tokie sprendimai menkina ne tik federacijos vardą, bet ir pačios sporto šakos įvaizdį, kurį federacija nori pakeisti (tik dabar klausimas į kurią pusę). Toks sprendimas Lietuvos bokso įvaizdžiui manau kainavo daugiau nei galimai iškovotas medalis.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Dėkoja už pagalbą katytei Armitai, bet dabar jai reikia namų

Šiandieną norime padėkoti už tai, kad mes buvome išgirsti, už tai, kad Jūs nelikote abejingi, už tai, kad pagelbėjote rainytei Armitai. Džiugu, kad galėsime ją gydyti negalvodami apie skolas. Visada žinojome, kad surėmus pečius darbus nudirbti gerokai lengviau ir paprasčiau.

Lietuvos kariai saugo mus, bet ar suteikiame jiems galimybes gyventi orų gyvenimą? (127)

Kiekvienas turime savo gyvenimą ir norime jį nugyventi oriai ir nemirti per anksti. Tam, kad būtume saugūs, apsaugoti nuo karo ir kitų grėsmių valstybėje, rūpinasi kariuomenė. Kariai saugo mus.

Asmeninis išbandymas – įveikti sunkūs kilometrai vaizdingoje Norvegijoje (5)

Ecotrail? Kodėl? Tiksliai net nežinau. Pirmas mano rimtesnis ultra bėgimas būtent ir buvo šios serijos pionierius – Ecotrail de Paris 80 km, o šią žiemą, kai jau netikėtai sužibo viltis išbristi iš traumų, atėjo nereali mintis įveikti visus Ecotrail serijos ultra bėgimus.

Naujasis Darbo kodeksas: vieniems atiteko žirgas, kitiems – sudėtingesnės darbo sąlygos (63)

Gyvenimas intensyvus, kiekviena diena sklidina naujienų, jų daug, ne visada įmanoma jas visas suvokti ir įvertinti. Svarbiausia naujiena laikyčiau Darbo kodekso pataisų priėmimą ir tikėtiną kodekso įsigalėjimą nuo liepos 1-osios dienos. Bandžiau suvokti kodekso naujumą ir galimą demokratijos plėtrą dirbantiesiems.

Moteris turi aukso vertės patarimą, kaip atpažinti neištikimybę (109)

Įtariate, kad sutuoktinis neištikimas? Turiu auksinį patarimą – atsakykite sau į vienui vieną klausimą: ar jis tebeužsiima ta veikla, kurios dėka susipažinote? Pavyzdžiui, eina į klubus, į mįslingas vakarones su draugais, į rungtynes, į golfo aikštyną? Deja, skaudi patirtis sako, jog tai yra, taip sakant, raudona vėliavėlė...