Nuomonė. Po boksininko E. Petrausko poelgio - bokso federacijos fiasko

 (125)
Jau beveik savaitę laiko galime išgirsti žmones diskutuojant dėl boksininko Evaldo Petrausko poelgio ir šios istorijos rutuliojimosi bei baigties. O pasirodo ji rutuliojasi labai paprastai: kuomet sportininkas pažeidęs pasiruošimo stovyklos rėžimą, pažeidęs viešosios tvarkos taisykles, bei poelgiu iššaukęs ikiteisminį tyrimą (kuris nebuvo pradėtas dėl abiejų šalių susitaikymo) yra pabaramas švelniai, kad tik vyktų atstovauti Lietuvą tarptautinėse varžybose.
Evaldas Petrauskas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Nenoriu diskutuoti apie poelgį, kurį padarė sportininkas. Sportininkas, į kurį lygiuojasi vaikai, pradedantys sportuoti šią sporto šaką. Šiame straipsnyje norėčiau daugiau dėmesio skirti bokso federacijai, kur 2012 metais išrinkus naująjį prezidentą, buvo teigiama, kad boksą stengsis padaryti patrauklia preke. Taip pat stengsis parodyti, kad šis sportas ne tik galvos daužymas, bet sporto šaka, kuri moko laikytis griežtų taisyklių.

Galiu tik pritarti, kad boksas žmogų išmoko siekti tikslo, nepasiduoti ir padeda išsiugdyti kovotojo dvasią. Teko matyti ne vieną savimi nepasitikintį jaunuolį, peržengusį bokso salės duris, o po metų jau matyti žmogų, kuris tiki savimi. Žinoma galbūt šie žmonės niekad netaps olimpiniai čempionai, tačiau gyvenime jie jau nebus pralaimėtojai.

Taigi grįžtant prie bokso federacijos ir jos sprendimo. Visi puikiai žinome, kad kiekvienas sprendimas kuria tam tikrus precendentus. Šis ne išimtis: mano galva, tokiu sprendimu bokso federacija parodė, kad taiko dvigubus standartus pasiruošimo stovyklose dalyvaujantiems ir Lietuvą atstovaujantiems sportininkams. O dar blogiau yra tai, kad federacija parodo savo silpnumą argumentuodama, kodėl skyrė mažiausią drausminę nuobaudą – įspėjimą.

Galimybė, kad E. Petrauskas artėjančiose varžybose gali iškovoti medalį, federaciją pavertė tokia, kuri nesilaiko griežtų taisyklių. Manau, kad federacija, neparodydama tvirtumo ir nenubrėždama linijų, kurių Lietuvą atstovaujantys sportininkai neturėtų peržengti, susilpnino savo autoritetą visuomenės ir sportininkų akyse.

Tokie sprendimai menkina ne tik federacijos vardą, bet ir pačios sporto šakos įvaizdį, kurį federacija nori pakeisti (tik dabar klausimas į kurią pusę). Toks sprendimas Lietuvos bokso įvaizdžiui manau kainavo daugiau nei galimai iškovotas medalis.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Chemijos mokytoja įvardijo didžiąją Lietuvos švietimo problemą (14)

Kiekvienas iš mūsų tiesiogiai ar netiesiogiai esame susiję su švietimu: turime vaikų, anūkų, sūnėnų ar dukterėčių, kurie lanko mokyklą, mokomės patys ar mokome kitus. Gaila tik, kad tiek mažai žinome apie Lietuvos švietimą, ypač apie pagrindinį ir vidurinį ugdymą. Dažnai straipsniuose rašoma apie problemas sukeliančius mokytojus. O prie ko čia mokytojai?

Suomijos mokykloje apsilankiusios mokytojos pamatė, ko reikia Lietuvai: kai kurie daiktai sukėlė ir pavydą (177)

Pastaruoju metu viešoje erdvėje daug kalbama apie švietimo kaitą. Nuomonės pačios įvairiausios, bet atsakingų požiūrių ir kaitos krypčių įvardyti nedrįstama. Visiems aišku, kad keisti reikia, bet ką ir kaip? Marjo Kylonen, Helsinkio pradinio ugdymo kuratorė, uždavė prasmingą klausimą: „Ar eitumėte pas stomatologą, kuris naudoja praeito amžiaus įrankius?“

Nufilmuota patirtis kelyje: įpykęs vairuotojas nusprendė man atkeršyti? (122)

Į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas Miroslavas, nusistebėjęs kito vairuotojo elgesiu kelyje. Vairuotojas pasakoja, kad užsitraukė pastarojo nemalonę, kai neva neleido persirikiuoti kitam automobiliui. Pateikiame skaitytojo atsiųstą vaizdo įrašą ir pasakojimą, kviečiame jus įvertinti situaciją bei dalintis savo patirtimi kelyje el. paštu pilieciai@delfi.lt.

Grįžti į Lietuvą emigrantui trukdo 3 klausimai: valstybė daro viską, kad neparvyktume (182)

Norėčiau paklausti premjero ir kitų mūsų valstybės politikų, kodėl kasdien yra kalbama kaip emigrantai grįš į Lietuvą, bet iš tikrųjų daroma viskas, kad jie būtų paversti „blogiečiais“? Jau nebe pirmus metus kasdien skaitau, kaip daug bus padaryta pritraukiant žmones grįžti – tokie pažadai prisidėjo ir prie valstiečių išrinkimo. Bet viskas daroma atvirkščiai: ne tik nesudarytos padorios sąlygos grįžti, bet nuolat priimami sprendimai, užkertantys visus įmanomus kelius į tėvynę.

Buvusi dailės mokytoja sugėdino lietuvių kalbos mokančią kolegę (114)

Gerbiama Lietuvių kalbos mokytoja, parašiusi, kad dailės pamokos yra mažiau svarbios nei lietuvių kalbos, man priimtinas Jūsų noras nedaugiažodžiauti, todėl iš karto einu prie esmės. Na, pažiūrėkime į Tamstos argumentus iš kitos pusės.