Nuomininkų vargai: gyvenk tylomis ir nieko į namus nesikviesk

 (80)
Moki nuomą ir ramiai gyveni – tokia yra ne vieno būstą besinuomojančio žmogaus svajonė. Deja, ją įgyvendinti ne taip paprasta – kartais buto šeimininkai pradeda savivaliauti ir kontroliuoti nuomininko gyvenimo būdą. DELFI skaitytoja Miglė (vardas pakeistas – DELFI) pasidalijo savo pasakojimu, kaip bandė sugyventi su tame pačiame būste gyvenusia ir kambarį jai su drauge nuomojusia moterimi.
© Shutterstock nuotr.

Miglė pasakojo, kad keistenybės prasidėjo vos atsikrausčius į vieną Vilniaus rajoną esantį būstą. „Bute yra koridorius, ten – spinta, tad nuomotoja mums pasiūlė ten susidėti batus, striukes, kad į kitą kambarį nereikėtų nešti. Po kelių dienų ji mums jau sakė, kad daiktus išsineštume, nes trūksta vietos“, - pasakojo nuomininkė.

Pasak merginos, jai nuolat teko klausytis priekaištų, kad ji su kartu gyvenančia drauge viską daro per garsiai. „Sakė, kad mes triukšmaujam, per garsiai vaikštom, per garsiai valgyti darom, garsiai indus plaunam“, - prisiminė ji. Labiausiai Miglę nustebino vieną vakarą iš kitame kambaryje esančios nuomotojos gauta trumpoji žinutė: joje buvo parašyta „Prašyčiau tylos“, nes merginos savo kambaryje per garsiai kalbėjo ir juokavo. „Kitą dieną atsikėlus ji mums sako - mergaitės, jūs ne man trukdot, o kitiems trukdot“, - pasakojo Miglė.

Bėdų buvo kilę ir kai merginas lankė draugas. „Buvo atvažiavęs draugas ir nei mes triukšmavom, nei ką, jis pasistatė aikštelėje mašiną, o kitą rytą ji sako – kad daugiau nebūtų čia, nes užstato nuomininkų vietą. O pas vieną nuomininkę nuolat atvažiuoja kažkoks vyriškis ir užstato vietą, ir jai nieko absoliučiai nesako“, - teigė nuomininkė.

Pabodus tokiam šeimininkės „terorui“ mergina nusprendė išsikraustyti. Dabar ji sako gyvenanti rakinamame kambaryje ir tuo labai džiaugiasi. Dar anksčiau gyvendama Vilniaus Pašilaičių mikrorajone ji pamena, kad buto nuomotojai be jos žinios nuolat užsukdavo į kambarį. „Kad po daiktus knisasi, neteko susidurti. Bet kai Pašilaičiuose gyvenau, tai amžinai užeidavo pas mane į kambarį“, - kalbėjo ji.

Be to, buto nuomotoja jautėsi turinti specialių privilegijų. Kartą Miglės kambaryje likusiai nakvoti draugei pasakė daugiau bute nesirodyti, tačiau kai iš jos prireikė paslaugos - manikiūro, o Miglė, kuri taip pat dirba manikiūrininke, buvo išvykusi atostogų, siūlė jai nakvoti nuomininkės kambaryje.

Norite pasidalinti savo istorija, kaip jums teko sugyventi su nuomininkais? O gal galite papasakoti, kaip sekėsi ieškoti būsto? Laukiame jūsų laiškų el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Nuomos istorija“.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Nusprendė pasikeisti pensijos kaupimo sutartį – sulaukė pribloškiančio banko atsakymo (83)

DELFI nuolat matau tekstus apie tai, kaip sunku žmonėms gyventi – kaip per mažai jie uždirba, per daug išleidžia ir panašiai. Vieni sako „mes gyvename blogiausiai už visus“, kiti atgal šaukia tą patį. Man atrodo supratau, kas yra blogiausia – mus visus kasdien gąsdina ir perspėja, bet kai tik paklausi, ką gali dėl to padaryti, valstybė atkiša špygą.

Lietuvos kariai saugo mus, bet ar suteikiame jiems galimybes gyventi orų gyvenimą? (137)

Kiekvienas turime savo gyvenimą ir norime jį nugyventi oriai ir nemirti per anksti. Tam, kad būtume saugūs, apsaugoti nuo karo ir kitų grėsmių valstybėje, rūpinasi kariuomenė. Kariai saugo mus.

Asmeninis išbandymas – įveikti sunkūs kilometrai vaizdingoje Norvegijoje (5)

Ecotrail? Kodėl? Tiksliai net nežinau. Pirmas mano rimtesnis ultra bėgimas būtent ir buvo šios serijos pionierius – Ecotrail de Paris 80 km, o šią žiemą, kai jau netikėtai sužibo viltis išbristi iš traumų, atėjo nereali mintis įveikti visus Ecotrail serijos ultra bėgimus.

Naujasis Darbo kodeksas: vieniems atiteko žirgas, kitiems – sudėtingesnės darbo sąlygos (64)

Gyvenimas intensyvus, kiekviena diena sklidina naujienų, jų daug, ne visada įmanoma jas visas suvokti ir įvertinti. Svarbiausia naujiena laikyčiau Darbo kodekso pataisų priėmimą ir tikėtiną kodekso įsigalėjimą nuo liepos 1-osios dienos. Bandžiau suvokti kodekso naujumą ir galimą demokratijos plėtrą dirbantiesiems.

Moteris turi aukso vertės patarimą, kaip atpažinti neištikimybę (109)

Įtariate, kad sutuoktinis neištikimas? Turiu auksinį patarimą – atsakykite sau į vienui vieną klausimą: ar jis tebeužsiima ta veikla, kurios dėka susipažinote? Pavyzdžiui, eina į klubus, į mįslingas vakarones su draugais, į rungtynes, į golfo aikštyną? Deja, skaudi patirtis sako, jog tai yra, taip sakant, raudona vėliavėlė...