Nuomininkų vargai: gyvenk tylomis ir nieko į namus nesikviesk

 (80)
Moki nuomą ir ramiai gyveni – tokia yra ne vieno būstą besinuomojančio žmogaus svajonė. Deja, ją įgyvendinti ne taip paprasta – kartais buto šeimininkai pradeda savivaliauti ir kontroliuoti nuomininko gyvenimo būdą. DELFI skaitytoja Miglė (vardas pakeistas – DELFI) pasidalijo savo pasakojimu, kaip bandė sugyventi su tame pačiame būste gyvenusia ir kambarį jai su drauge nuomojusia moterimi.
© Shutterstock nuotr.

Miglė pasakojo, kad keistenybės prasidėjo vos atsikrausčius į vieną Vilniaus rajoną esantį būstą. „Bute yra koridorius, ten – spinta, tad nuomotoja mums pasiūlė ten susidėti batus, striukes, kad į kitą kambarį nereikėtų nešti. Po kelių dienų ji mums jau sakė, kad daiktus išsineštume, nes trūksta vietos“, - pasakojo nuomininkė.

Pasak merginos, jai nuolat teko klausytis priekaištų, kad ji su kartu gyvenančia drauge viską daro per garsiai. „Sakė, kad mes triukšmaujam, per garsiai vaikštom, per garsiai valgyti darom, garsiai indus plaunam“, - prisiminė ji. Labiausiai Miglę nustebino vieną vakarą iš kitame kambaryje esančios nuomotojos gauta trumpoji žinutė: joje buvo parašyta „Prašyčiau tylos“, nes merginos savo kambaryje per garsiai kalbėjo ir juokavo. „Kitą dieną atsikėlus ji mums sako - mergaitės, jūs ne man trukdot, o kitiems trukdot“, - pasakojo Miglė.

Bėdų buvo kilę ir kai merginas lankė draugas. „Buvo atvažiavęs draugas ir nei mes triukšmavom, nei ką, jis pasistatė aikštelėje mašiną, o kitą rytą ji sako – kad daugiau nebūtų čia, nes užstato nuomininkų vietą. O pas vieną nuomininkę nuolat atvažiuoja kažkoks vyriškis ir užstato vietą, ir jai nieko absoliučiai nesako“, - teigė nuomininkė.

Pabodus tokiam šeimininkės „terorui“ mergina nusprendė išsikraustyti. Dabar ji sako gyvenanti rakinamame kambaryje ir tuo labai džiaugiasi. Dar anksčiau gyvendama Vilniaus Pašilaičių mikrorajone ji pamena, kad buto nuomotojai be jos žinios nuolat užsukdavo į kambarį. „Kad po daiktus knisasi, neteko susidurti. Bet kai Pašilaičiuose gyvenau, tai amžinai užeidavo pas mane į kambarį“, - kalbėjo ji.

Be to, buto nuomotoja jautėsi turinti specialių privilegijų. Kartą Miglės kambaryje likusiai nakvoti draugei pasakė daugiau bute nesirodyti, tačiau kai iš jos prireikė paslaugos - manikiūro, o Miglė, kuri taip pat dirba manikiūrininke, buvo išvykusi atostogų, siūlė jai nakvoti nuomininkės kambaryje.

Norite pasidalinti savo istorija, kaip jums teko sugyventi su nuomininkais? O gal galite papasakoti, kaip sekėsi ieškoti būsto? Laukiame jūsų laiškų el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Nuomos istorija“.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Suomijos mokykloje apsilankiusios mokytojos pamatė, ko reikia Lietuvai: kai kurie daiktai sukėlė ir pavydą (175)

Pastaruoju metu viešoje erdvėje daug kalbama apie švietimo kaitą. Nuomonės pačios įvairiausios, bet atsakingų požiūrių ir kaitos krypčių įvardyti nedrįstama. Visiems aišku, kad keisti reikia, bet ką ir kaip? Marjo Kylonen, Helsinkio pradinio ugdymo kuratorė, uždavė prasmingą klausimą: „Ar eitumėte pas stomatologą, kuris naudoja praeito amžiaus įrankius?“

Nufilmuota patirtis kelyje: įpykęs vairuotojas nusprendė man atkeršyti? (122)

Į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas Miroslavas, nusistebėjęs kito vairuotojo elgesiu kelyje. Vairuotojas pasakoja, kad užsitraukė pastarojo nemalonę, kai neva neleido persirikiuoti kitam automobiliui. Pateikiame skaitytojo atsiųstą vaizdo įrašą ir pasakojimą, kviečiame jus įvertinti situaciją bei dalintis savo patirtimi kelyje el. paštu pilieciai@delfi.lt.

Grįžti į Lietuvą emigrantui trukdo 3 klausimai: valstybė daro viską, kad neparvyktume (179)

Norėčiau paklausti premjero ir kitų mūsų valstybės politikų, kodėl kasdien yra kalbama kaip emigrantai grįš į Lietuvą, bet iš tikrųjų daroma viskas, kad jie būtų paversti „blogiečiais“? Jau nebe pirmus metus kasdien skaitau, kaip daug bus padaryta pritraukiant žmones grįžti – tokie pažadai prisidėjo ir prie valstiečių išrinkimo. Bet viskas daroma atvirkščiai: ne tik nesudarytos padorios sąlygos grįžti, bet nuolat priimami sprendimai, užkertantys visus įmanomus kelius į tėvynę.

Buvusi dailės mokytoja sugėdino lietuvių kalbos mokančią kolegę (114)

Gerbiama Lietuvių kalbos mokytoja, parašiusi, kad dailės pamokos yra mažiau svarbios nei lietuvių kalbos, man priimtinas Jūsų noras nedaugiažodžiauti, todėl iš karto einu prie esmės. Na, pažiūrėkime į Tamstos argumentus iš kitos pusės.

Renginyje pasibaisėjo mokytojų elgesiu: A. Tapinas buvo teisus (278)

Perskaičiau Andriaus Tapino straipsnį, šįkart jis man labai artima tema – apie mokytojus, „Kokie šventi mokytojai, kokie baisūs tėvai, kokie baisūs vaikai“. Kad ir kaip nesmagu bebūtų, teko viduje pritarti jo pastebėjimams. Greičiausiai tas pritarimas ir būtų likęs tik viduje, jei nebūčiau paskaičiusi „nuskriaustųjų ir įžeistųjų“ mokytojų komentarų, kur piktinamasi, kad Andrius Tapinas nepabuvęs mokytojams skirtuose seminaruose drįsta juos taip šmeižti.