Nuomininkų vargai: gyvenk tylomis ir nieko į namus nesikviesk

 (80)
Moki nuomą ir ramiai gyveni – tokia yra ne vieno būstą besinuomojančio žmogaus svajonė. Deja, ją įgyvendinti ne taip paprasta – kartais buto šeimininkai pradeda savivaliauti ir kontroliuoti nuomininko gyvenimo būdą. DELFI skaitytoja Miglė (vardas pakeistas – DELFI) pasidalijo savo pasakojimu, kaip bandė sugyventi su tame pačiame būste gyvenusia ir kambarį jai su drauge nuomojusia moterimi.
© Shutterstock nuotr.

Miglė pasakojo, kad keistenybės prasidėjo vos atsikrausčius į vieną Vilniaus rajoną esantį būstą. „Bute yra koridorius, ten – spinta, tad nuomotoja mums pasiūlė ten susidėti batus, striukes, kad į kitą kambarį nereikėtų nešti. Po kelių dienų ji mums jau sakė, kad daiktus išsineštume, nes trūksta vietos“, - pasakojo nuomininkė.

Pasak merginos, jai nuolat teko klausytis priekaištų, kad ji su kartu gyvenančia drauge viską daro per garsiai. „Sakė, kad mes triukšmaujam, per garsiai vaikštom, per garsiai valgyti darom, garsiai indus plaunam“, - prisiminė ji. Labiausiai Miglę nustebino vieną vakarą iš kitame kambaryje esančios nuomotojos gauta trumpoji žinutė: joje buvo parašyta „Prašyčiau tylos“, nes merginos savo kambaryje per garsiai kalbėjo ir juokavo. „Kitą dieną atsikėlus ji mums sako - mergaitės, jūs ne man trukdot, o kitiems trukdot“, - pasakojo Miglė.

Bėdų buvo kilę ir kai merginas lankė draugas. „Buvo atvažiavęs draugas ir nei mes triukšmavom, nei ką, jis pasistatė aikštelėje mašiną, o kitą rytą ji sako – kad daugiau nebūtų čia, nes užstato nuomininkų vietą. O pas vieną nuomininkę nuolat atvažiuoja kažkoks vyriškis ir užstato vietą, ir jai nieko absoliučiai nesako“, - teigė nuomininkė.

Pabodus tokiam šeimininkės „terorui“ mergina nusprendė išsikraustyti. Dabar ji sako gyvenanti rakinamame kambaryje ir tuo labai džiaugiasi. Dar anksčiau gyvendama Vilniaus Pašilaičių mikrorajone ji pamena, kad buto nuomotojai be jos žinios nuolat užsukdavo į kambarį. „Kad po daiktus knisasi, neteko susidurti. Bet kai Pašilaičiuose gyvenau, tai amžinai užeidavo pas mane į kambarį“, - kalbėjo ji.

Be to, buto nuomotoja jautėsi turinti specialių privilegijų. Kartą Miglės kambaryje likusiai nakvoti draugei pasakė daugiau bute nesirodyti, tačiau kai iš jos prireikė paslaugos - manikiūro, o Miglė, kuri taip pat dirba manikiūrininke, buvo išvykusi atostogų, siūlė jai nakvoti nuomininkės kambaryje.

Norite pasidalinti savo istorija, kaip jums teko sugyventi su nuomininkais? O gal galite papasakoti, kaip sekėsi ieškoti būsto? Laukiame jūsų laiškų el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Nuomos istorija“.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ko nori urėdai? (48)

Esu tas urėdas, kuris aplinkiniais keliais vis minimas žiniasklaidoje, tačiau nedrįstama įvardinti – kas gi jis toks? Patenkinsiu smalsumą – tas nedorėlis, kuris urėdu dirba nuo 1985 metų, esu aš.

Į Lietuvą grįžusi emigrantė pašiurpo: ar čia tikrai liko tik tokios moterys? (529)

Esu emigrantė. Jau 6 metus negyvenu Lietuvoje. Kvaila sakyti, bet na, mano laikais (dabar man trisdešimt), to, apie ką rašysiu, nebuvo. Galėčiau prisiekti, kad nuo 2010-ųjų iki 2017-ųjų daug kas pasikeitė. Ar čia tikrai liko tik „tuštutės“?

Žinių reportažas laimingai ištekėjusiai moteriai sugadino nuotaiką: priėmė skaudų sprendimą (496)

Man 31-eri, turiu du aukštuosius, esu laimingai ištekėjusi, o ir karjera klostosi labai neblogai. Biologinis laikrodis tiksi vis greičiau ir, rodos, nuolat primena – jau laikas. Tačiau esu tvirtai apsisprendusi – vaikų Lietuvoje ir Lietuvai tikrai negimdysiu. Kodėl? Atsakysiu.

Susitikinėjau su „barakuda“ – ji mane išmokė svarbaus dalyko (221)

„Jei reiktų pasakyti, kad barakuda visada blogai, pasakyčiau, kad ne“, – ne vieną stebinančią mintį DELFI diskusijų skiltyje išsakė komentatorius „Konfucijus“. Perskaitęs atvirą vaikino istoriją „Trūko kantrybė – pažinčių svetainėje sutikau „barakudą“, jis išdrįso viešai pasidalyti savo mintimis apie sutiktas moteris, kurioms labiausiai rūpėjo jo pinigai. Dalijamės jo diskusijų skiltyje paskelbtu pasakojimu ir kviečiame atsiųsti savąjį el.p. pilieciai@delfi.lt.

Studento pagalbos šauksmas: bendrabutis – prastas, o administracija mumis naudojasi (65)

DELFI sulaukė pasipiktinusio, Lietuvos sporto universiteto studentu prisistačiusio žmogaus skundo, kuriame jis sukritikavo sprendimą priverstinai apklausti šio universiteto studentus. Pasak skundo autoriaus, prisijungiant prie informacinės sistemos, buvo privaloma atsakyti į apklausą apie universiteto autonomiją. Be to, skaitytoją stebina ir minėto universiteto bendrabučio sąlygos. „Labai liūdna, kad aukštosios mokyklos administracija, besigirdama moksliniais pasiekimais, pamiršta paprastas studentų gyvenimo sąlygas“, – rašė skundo autorius. Jo laišką ir universiteto komentarą galite rasti žemiau.