Norvegijoje gyvenantis lietuvis paatviravo: kiek uždirba, išleidžia ir galėtų gauti ateityje

 (244)
Gyvenu Norvegijoje 4 metus. Tik 3 dienas per savaitę dirbu „McDonalds“. Nuskaičiavus mokesčius į rankas gaunu apie 15 tūkst. Norvegijos kronų (apie 1646 eurų) per mėnesį (tokia suma – dėl čia taikomų progresinių mokesčių).
Andenesas, Norvegija
© K. Cemnolonskio nuotr.

Už 2 kambarių butą kartu su antrąja puse mokame per mėnesį po 4500 kronų kiekvienas (apie 494 eurų) (elektra, internetas, mokestis už TV – įskaičiuota).

Išlaidos už automobilį kainuoja apie 20 tūkst. kronų metams (tai – kuras, draudimas, kelių mokesčiai, tepalai) (apie 2195 eurų). Maistui kartu per mėnesį išleidžiam apie 3000-4000 kronų (apie 329-439 eurų). Per 4 metus jis beveik nepabrango.

Per mėnesį pavyksta atsidėti 3000-4000 kronų (apie 329-439 eurų). Už turimas santaupas banke mokamas 2 proc. palūkanos. Jeigu esi iki 33 metų, iš valstybės gali gauti iki 5000 kronų (apie 548 eurų) per metus būsto kapitalui kaupti.

Vis dėlto Norvegiją įvardinčiau kaip gerbūvio spąstus. Atvažiavus ir įsidarbinus jaučiamas finansinis palengvėjimas, galima įsigyti naujausią kompiuterį, telefoną, laikrodį ir t.t., tačiau iš tiesų gauti net nekvalifikuotą darbą šiuo metu yra labai sunku – iš visų reikalaujama norvegų kalbos. Ir tikrai niekas neleis tinginiauti – tempai dideli, o darbo našumas ir efektyvumas – aukštas.

Norint įstoti studijuoti bakalauro pakopos studijose (nesvarbu, universitete ar profesinėje mokykloje) pirmiausia reikia išlaikyti kalbos egzaminą, o ieškant kvalifikuoto darbo keliami labai aukšti reikalavimai – dažniausiai reikia magistro laipsnio ir bent 1 metų praktikos toje srityje. Žinoma, norvegams teikiama pirmenybė. Taigi darbo rinkoje konkuruoti tikrai sunku. Bet jei kalbi ir rašai be klaidų, atkakliai dirbi ir sieki išsilavinimo, gali ir pasisekti.

IT sferoje specialisto alga – apie 670 tūkst. kronų per metus (neatskaičius mokesčių ir su atostoginiais) (apie 73563 eurų).

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Parduotuvėje pastebėjote jus nustebinusią kainą? Gyvenate svetur ir norite pasidalyti, kokios kainos užsienyje? Esate emigrantas ir grįžote į Lietuvą? Pasidalykite savo mintimis ir įspūdžiais! Siųskite nuotraukas ir nuomones mums el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Kaina“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.