Norite idealios Lietuvos? Viską galime pakeisti tik mes

 (141)
Kartais žodžių skambesiai visai keisti. Ar drįsit Jūs su manimi sutikti, kad atrodo, nors ir paprastut paprasčiausias žodelis, bet jo prasmė tokia gili ir gali tilpti daug daugiau nei sakinys ar net visa knyga! Pritarkit – būta tokių žodelių ir vienas iš jų yra „Lietuva“.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Rašytojai ją aprašę ir žodžiais numylavę,
O dailininkai paveikslus dedikavę...
Mylima, LIETUVA, šalele mana, –
Skambiai praeities dainių apdainuota
Ir daugel tautų pražygiuota,
Bet iki galo nenuniokota...
Ten tarp upių ir ežerų krašte,
Gyvavo visko mačiusi tauta.
O Lietuva, mieloji,
Mano mylimoji,
Tu ten, kur senolių žemelė,
Bet ar vis dar nepasiduodanti ir kovojanti
Ar tik vegetuojanti?
Mūs protėviai kovojo
Ir sielas savo aukojo,
Kad tik trispalvė laisvai plevėsuotų,
O žmonių vienybė ir tvirtybė triumfuotų...
Kad meilė, džiaugsmas ir palaima,
Laimė, viltis ir šiluma,
Įsikurtų mus nešiojančioj
Ir globojančioj žemelėj...

Globojanti žemelė, sakot? Taip taip. Man tai yra namai, kur esu gimusi. Gimusi ir augusi. Tai vieta, kurioje susipina įvairiausi jausmai ir išgyvenimai, nes ten vis dar gyvena mano prisiminimai... Būta gerų ir nelabai; labai linksmų ir labai liūdnų... Ten tiek daug patirta, kad net, rodos, akyse šmėžuoja praeities šmėklos norėdamos išvysti nūdienų šviesą! Ech, visko tiek daug, tarsi plačiausi jausmų vandenynai, kurie susipina į emocijų visumą pavadinimu – „Lietuva“.

Esu daug apkeliavusi... Ne vienoje valstybėje gyvenusi ir daug ką mačiusi, bet kiekvieną dieną mane konfrontuodavo egzistenciniai klausimai: kas aš? Kaip save įvardyti? Žmogumi, kuris slepiasi po kitos kultūros padange ir tvirtai užrakinęs širdyje jausmus, žiūri iš tolo į tą vieną vienintelę savąją Lietuvėlę?

Minčių pinklėse vis skendėjau, nes nuolat išlikdavo toks jausmas, kad esi svetimas. Net ir dangus atrodė kažkoks visai kitoks. Na, toks, kuris nesišypso tau, bet nusigręžia nuo tavęs... O kiekvieną kartą grįžtant į Lietuvą ir žvelgiant jos pusėn, mane užvaldydavo jausmų antplūdis, kad žiūrėk, aš jau čia, netoli, visai čia pat... Ir betariant palengva žodį „LIE-TU-VA“ akis užpildo ašaros...

Nors Lietuvos dar kol kas negalėčiau vadinti stipria ir mylinčia šalimi, bet tvirtai tikiu, kad kada nors, gal ne šiandien ir ne rytoj, bet vieną dieną mano lūkesčiai išsipildys ir ji taps tokia, kokios norime kiekvienas: be skurdo, be neapykantos ir kitų neigiamų dalykų... Skamba per daug idealiai, ar ne? Bet tiesa yra tokia, kad to pasieksime ar ne, priklauso tik nuo mūsų pačių sprendimų ir pasirinkimų, juk tik mes, Lietuvos vaikai, kurie esame tarsi jos ambasadoriai, viską galime pakeisti ir pasukti likimą visai kita linkme...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.