Neviltyje esantis anūkas prašo patarimo

 (166)
Prašau gerbiamųjų skirti kelias minutes brangaus dėmesio. Net nebežinau, kur parašyti, bet labai norėčiau patarimų, kaip įveikti dabartiniu metu susiklosčiusią krizę. Prieš kelias dienas močiutę išvežė į ligoninę (buvo nukritus ant grindų išėjus iš vonios ir visiškai nereagavo į klausimus, žodžius, tad supratome, kad kažkas atsitiko rimto.)
© Shutterstock nuotr.

Jai buvo diagnozuotas insultas (kraujo išsiliejimas į smegenis) ir šiuo metu jos būklė itin sunki. Visa dešinė kūno pusė yra paralyžiuota, ranka ir koja visiškai neveiksni, kalbėti negali, valgo tiktais per specialų zondą, kuris yra kišamas per nosį. Matyti tokią močiutę, kuri prieš kelias dienas (prieš tris dienas) buvo savarankiška, veiksni, daug murmėdavo, bet viską galėdavo pati padaryti, yra ypač skaudu ir sunku.

Mane vis graužia sąžinė, nes aš labai grubiai elgiausi su močiute, neretai kalbėdavau pakeltu tonu pasitelkęs keiksmažodžius, taip pat prieš ją uždarinėdavau kambario duris bei tiesiog išvarydavau, nes paprasčiausiai žinojau, kad ji atėjusi pasakys: „Anūkėli, ar tu jau šiandien valgei? Ar valgyti padaryti?“.

Ir taip klausdavo po kelis kartus, nors aš aiškiai išreikšdavau, kad nenoriu (pakeltas balsas buvo naudojamas, nes močiutė yra stipriai kurčia) ir taip susiformavo jai būdingas atgrasumo jausmas. Bet ją ištikus insultui, vis kankina tos pačios mintys: kaip blogai, prastai su ja elgiausi, tuo labiau, kad ji buvo minėjusi: „Kai aš mirsiu, tu mane prisiminsi, viską, ką darei, ir verksi“.

Šie žodžiai dabar labai giliai įstrigo... Prastai naktimis miegu, vis galvoju apie nutikusią situaciją ir vis neapleidžią minėtos mintys... Labai norėčiau, kad ji pagytų, bet pasak gydytojų, šansai, kad ji atsigaus, yra niekšiškai maži... Žiūrint ligoninėje į tokį bejėgį brangų žmogų, norisi verkti ir jos yra be galo gaila, nes puikiausiai suvoki, kad ji bus dabar, grubiai įvardijus, „daržovė“...

Labai norėčiau jos atsiprašyti ar padaryti, kad jai būtų geriau, bet ji beveik nereaguoja į aplinkos veiksnius – tik į prisilietimus ir aš net nežinau, ar atpažįsta ji mane, kai su viena sveika akimi žiūri...

Prašau Jūsų patarimų, kaip įveikti šį sunkų laikotarpį, kaip atsiprašyti... Puikiausiai suvokiu, kad buvau blogas anūkas, bet... Negaliu toliau rašyti.. Paprasčiausiai liejasi ašaros, nors jau gerokai virš 20...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite patarti teksto autoriui? Pasidalinti savo patirtimi? Atskleisti, kaip buvo Jums? Tai galite padaryti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (326)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (96)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.