Nesuprantu: kaip vaikas gali išvesti iš kantrybės?

 (28)
Skaičiau DELFI skaitytojos Rimos nuomonę. Vaikučiai ją veda iš kantrybės, paskui ji juos. Vieni kitus veda iš kantrybės...? Manau, mamos pareiga yra ne „eiti iš kantrybės“, o kantriai mokyti vaikučius.
© Shutterstock nuotr.

Kas mamytę išveda iš kantrybės? Kad 2,9 m. vaikas verkia, nes jam liepė susitvarkyti žaislus? Kuo mama gali erzinti 9 mėnesių vaikelis? Nes verkia, kad nori valgyti, miego ar skanėstų, kuri valgo mamytė ir tik prieš valgydama jam palaižyti davė?

Ką nutyli supermamos? Supermamos tyli, o mamos, kurios yra nepasirengusios motinystei, bet jau turi vaikučių, įsivaizduoja esančios herojės.

Aš pati turiu sūnelį, jam dabar ketveri metukai, visą laiką jį auginau viena – tiek morališkai, tiek finansiškai. Jis nesugeba manęs išvesti iš kantrybės, nes bent jau kol kas jis bando pažinti pasaulį, bando viską paliesti, paragauti. Negi pyksi už tai?

Greičiau jau būdama mylinti mama padėsiu jam atskirti, kur spygliai, o kur cukrus. Kalbant apie „palikimą auklei ir lėkimą į darbą“, galiu pasakyti tik tiek, kad viskas priklauso nuo finansinių galimybių.

Pati būdama vieniša mama dirbti pradėjau, kai vaikučiui tebuvo trys savaitės. Aišku, dirbau namuose, naktimis, vaikeliui paaugus – dienomis, nes jis pradėjo lankyti darželį, o naktimis – kai jis miega. O rytai bei vakarai – mūsų.

Viską galima suderinti, jei tik yra noro. Vaikai – ne kokie padarai, kad verstų jaustis supermama, kad juos suvaldei. Jie – tik mažytės asmenybės, kurių charakterį formuojame mes, mamos. Ne super herojės, o mylinčios, pakančios mamos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Dirbu. 24 valandas per parą. Esu mama ir pasiūlyčiau visiems šyptelėjusiems ar pasišaipiusiems pažiūrėti, kiek ištvertumėte Jūs.“ – būtent taip tikrai galvoja ne viena atžalas namie prižiūrinti moteris, karjerą iškeitusi į šeimą.

Manote, lengva? Straipsnį „Ką nutyli supermamos?“ DELFI portale anksčiau rašiusi Giedrė buvo atvira – nelabai. „Pabandyk išgyventi, kai nuo šeštos valandos ryto iki dešimtos vakaro - lakstymai, šokinėjimai nuo palangių, rietynės, muštynės, ožiai. Be savaitgalių. Be išeiginių. Be švenčių.“, – motinos kasdienybe dalijosi ji.

Mamos, prašome Jūsų – pasidalinkite: ar lengviau atžalas palikti auklei ir lėkti į darbą, ar visą dieną būti namuose? Ar iš tiesų net ir tuomet sunku viską spėti? Papasakokite, kaip nusprendėte, kokia mama – dirbančia ar ne – būsite? O kaip į tai reaguoja tėtis? O gal norite sugriauti mitą, kad vienas kūdikis sugeba dviejų žmonių gyvenimuose sukelti chaosą?

Vieno rašinio autoriui įteiksime tris knygas – Č. Milošo „Abėcėlė“, M. Gessen „Putinas. Žmogus be veido“, „Piešimas buvo tarsi durys“.

Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mama“. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi ir žemiau esančia nuoroda arba čia:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.