Nepatinka mokinių šimtadienis? Problema – visai ne šventė

 (30)
„Būtina atsisakyti šimtadienių organizavimo mokyklose“, – piktinosi DELFI skaitytojas Dominykas, šią mokinių šventę pavadinęs korupcinių tradicijų švente. Kaip rašė autorius, jo manymu, šimtadienio metu formuojasi žalingi mokinių įpročiai, dėl kurių vėliau įvyksta nelaimės. DELFI skaitytoja Meida panoro paprieštarauti autoriui – jos manymu, švenčiama gali būti ir visiškai kitaip.
© DELFI / Orestas Gurevičius

„Mano požiūris toks – vieni ir gimtadienius švenčia, viską trankydami ir daužydami. Problema yra ne šventėje. Problema – kaip kas ją švenčia.

Pavyzdžiui, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje šimtadienis – labiausiai suartinanti kartas šventė. Jos metu vienuoliktokai ruošia šventę dvyliktokams, viskas vyksta karnavalo pagal tam tikrą temą principu. Pasirodymai – aukščiausio lygio. Šimtadienis skatina kūrybiškumą ir sujungia vaikus turbūt labiau nei bet kuri kita šventė.

O alkoholis, narkotikai ir kitos nuodėmės – absoliučiai kiekvieno pasirinkimo ir išsiauklėjimo reikalas. Kaip ir visur kitur gyvenime“, – rašė DELFI skaitytoja Meida.

Kilus diskusijoms ir feisbuke, ir diskusijų skiltyje, kviečiame jus pasisakyti – kaip į šimtadienio šventę žiūrima Jūsų mokykloje? Mokiniai, ar jums ši šventė patinka, ką manote apie pasiūlymą ją uždrausti? Kiek ši šventė jums kainuoja, kaip jai ruošiatės? Jūsų laiškų laukiame el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Šimtadienis“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (87)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.