Nemaloni pacientės patirtis: jei jautiesi blogai, į polikliniką neik

 (41)
Norėčiau pasidalinti savo patirtimi. 2013 metų liepos 22 dieną buvau darbe. Pasijutau blogai, baisiai sukosi galva. Atrodė, kad nugriūsiu ar apalpsiu. Paskambinau savo vyrui, pranešiau, kad man bloga, kad kreipsiuos į artimiausią polikliniką. Išėjusi iš darbo ten ir nuėjau (redakcijai pavadinimas žinomas – DELFI). Registratūroje pasakiau, kad man bloga, paprašiau, kad apžiūrėtų koks nors gydytojas.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Man tiesiai šviesiai pareiškė, kad jie jokios skubos pagalbos neteikia. Viena budinti gydytoja, kaip tik tuo laiku buvusi arti registratūros, pasakė, kad mane priims. Man liepė eiti į ketvirtą aukštą. Vos ten nuėjau, nes galva baisiai sukosi.

Gydytoja pamatavo spaudimą, spaudimas buvo geras. Pasiūlė patikrinti kraują. Nuvedė prie tyrimų kabineto. Dar paminėjo, kad geriau eičiau į ligoninę, ten galėtų ištirti. Pasityčiojimas – eiti. Kad aš vos iki šios poliklinikos atėjau...

Prie laboratorijos durų laukiau apie 10-15 min. Laboratorijoje dirbusi moteriškė labai nepatenkinta pažiūrėjo į mane tarsi į narkomanę ar po vakarykščio atėjusią, pasakė, kad bet kokie tyrimai yra mokami. Nieko nemokamo nebus. Pinigų su savimi turėjau, pasakiau kad sumokėsiu už viską, tik padėkit, nes paeiti negaliu. Laboratorijos darbuotoja sulašino širdies lašelių, davė atsigerti. Liepė eiti į registratūrą ir susimokėti.

Eiti...Eiti sveikam, o aš vos paėjau. Nusileidžiau į pirmą aukštą, pakeliui tris kartus besiilsėdama. Nusileidusi išejau į lauką pakvėpuoti. Man buvo labai bloga. Prisirėmiau prie poliklinikos sienos. Kaip tik tuo metu priėjo mano vyras. Jis atvažiavo iš namų (turiu pabrėžti, kad nuo šios poliklinikos gyvenam toli - apie 40 km atstumu).

Paaiškinau, kad man pasiūlė tyrimus padaryti, nieko konkretaus kol kas nepasakė. Davė lapelį su užrašytu tyrimu. Vyras pasisiūlė nuvežti į greitosios pagalbos ligoninę. Paprašiau vyro, kad nueitų į registratūrą, sumokėtų už priėmimą. Pati laukiau lauke. Registratūroje pareiškė, kad mokėti neprivalom, kadangi neatlikom jokių tyrimų. Vyras nuvežė mane į Lazdynus. Ten pas gydytoją patekom maždaug po pusvalandžio. Ištyrė kraują, po dar 10 min. jau buvo rezultatas.

(...) Tokio pažeminimo kaip poliklinikoje nebuvau pajutusi iki šiol. Gydytojai, kuri mane sutiko apžiūrėti vos ne savo iniciatyva norėčiau padėkoti. Atleiskite, nebeatsimenu Jūsų pavardės...Tiesiog nenoriu atsiminti nieko, kas sieja su ta poliklinika...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Sveikata – didžiausias turtas: į tokį posakį su šypsena tikriausiai žvelgia tik tie, kuriems nėra tekę sužinoti sukrečiančios diagnozės ar ilgam atsidurti ligos patale.

DELFI skaitytojai jau ne kartą pasakojo apie sudėtingą susirgusio žmogaus gyvenimą ir gyvenimą apvertusią diagnozę. 26-erių metų mergina, nuo kurios veido niekad nedingdavo šypsena, išsigando krūtyje užčiuopusi guziuką.

„Ėjau pas medikę gana gerai nusiteikusi, manydama, kad gydytoja apžiūrės ir pasakys - „nieko rimto, nebuvo dėl ko nerimauti“. Deja...Tai, ką iš jos išgirdau: „Kaip tu anksčiau jo nepastebėjai? Juk čia gigantas, netelpa į ekraną...“, – pasakojo ji.

DELFI skaitytoja Vytautė pasidalijo kitokia istorija – jai teko susigyventi su tuo, kad serga depresija. „Paskaičiavau, kad, liaudiškai tariant, „psichūškėse“ esu gulėjusi apie metus. Atrodo, per tiek laiko turėtų visos depresijos išsilakstyt, bet ne. Visa mano liga liko ir aš žinau, kodėl. Jungas labai gražiai pasakė, kad sielos vaistais neišgydysi. Mano vaikišką sielą sužeidė ir aš žinau, kas. Buvau gydoma tik medikamentais, žinot, kad nemokamai pas psichologą galima nueiti tik vieną kartą (čia rajone, kuriame aš gyvenau)?“, - apie bėdas nuvyti ligą rašo mergina.

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais, patarkite ar pasiguoskite – laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Liga“.

Taip pat savo nuomone galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (317)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (94)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.