Nelengva auginti vaikus? Nesi bloga mama

 (5)
Auginu dabar jau ketverių metų dukrytę. Atrodo, kad į praėjusius metus galiu pažvelgti jau iš kitos perspektyvos. Gimus vaikeliui, gyvenimas tikrai pasikeičia. Ir tikrai niekada negali įsivaizduoti, ką reiškia turėti vaiką, kol jo neturi. Arba ką reiškia turėti du vaikus, kol jų neturi dviejų.
Motina su kūdikiu
© Shutterstock nuotr.

Vidinę įtampą man kėlė jau nuo nėštumo pradžios užgriūnantys aplinkinių patarimai ir pamokymai, nuomonių įvairovė (kaip maitinti, kaip migdyti, kaip ugdyti ir pan.) bei stereotipiniai rėmai, į kuriuos mane bandė įsprausti. Ir, žinoma, tas amžinas klausimas – būti su vaiku ar vis dėlto dirbti?

Man didžiausią vidinę laisvę atnešė supratimas, kad šis klausimas nėra teisingai formuluojamas. Mano nuomone, teisingai formuluoti reikėtų ne „ar derinti vaiko auginimą su darbu“ bet „KAIP derinti vaiko auginimą ir darbą (ar kitą svarbią tau veiklą, mokslus ir kt.)“.

Klausimas „ar“ labai sekina vidinius psichologinius resursus, nes nuolat sukelia vienokį ar kitokį kaltės jausmą, priklausomai su kuo kalbiesi – ar su pritariančiu supermamoms, ar superdarbuotojoms.

O užduodamas klausimas „kaip“ padeda nenukrypti į kraštutinumus ir nukreipti savo jėgas į tokį gyvenimą, koks jis yra. Padeda ieškoti geriausio būdo gyventi visapusišką bei pilnavertį gyvenimą toje situacijoje, kokioje esi. Ar tai lengva? Be abejo, ne.

Bet kodėl turėtų būti lengva? Kita ilgainiui atėjusi išlaisvinanti mintis buvo ta, kad jeigu jautiesi, jog tau nėra lengva auginti vaikus, tai dar nereiškia, kad dėl to esi bloga mama. Visiems iš mūsų reikia pastangų, kad būtume geri tėvai. Apibendrinant savo mintis – aš už motinystę be kaltės jausmo. Ir labai nuoširdžiai linkiu savu keliu iki to ateiti kiekvienai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Dirbu. 24 valandas per parą. Esu mama ir pasiūlyčiau visiems šyptelėjusiems ar pasišaipiusiems pažiūrėti, kiek ištvertumėte Jūs.“ – būtent taip tikrai galvoja ne viena atžalas namie prižiūrinti moteris, karjerą iškeitusi į šeimą.

Manote, lengva? Straipsnį „Ką nutyli supermamos?“ DELFI portale anksčiau rašiusi Giedrė buvo atvira – nelabai. „Pabandyk išgyventi, kai nuo šeštos valandos ryto iki dešimtos vakaro - lakstymai, šokinėjimai nuo palangių, rietynės, muštynės, ožiai. Be savaitgalių. Be išeiginių. Be švenčių.“, – motinos kasdienybe dalijosi ji.

Mamos, prašome Jūsų – pasidalinkite: ar lengviau atžalas palikti auklei ir lėkti į darbą, ar visą dieną būti namuose? Ar iš tiesų net ir tuomet sunku viską spėti? Papasakokite, kaip nusprendėte, kokia mama – dirbančia ar ne – būsite? O kaip į tai reaguoja tėtis? O gal norite sugriauti mitą, kad vienas kūdikis sugeba dviejų žmonių gyvenimuose sukelti chaosą?

Vieno rašinio autoriui įteiksime tris knygas – Č. Milošo „Abėcėlė“, M. Gessen „Putinas. Žmogus be veido“, „Piešimas buvo tarsi durys“.

Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mama“. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi ir žemiau esančia nuoroda arba čia:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (77)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.