Neįgalų vaiką auginanti šeima baiminasi kirčio per piniginę

 (32)
Keturių asmenų šeimos padėtis – sudėtinga: dirba tik vyras, o viena iš atžalų – neįgali. Norint ją vežioti pas gydytojus ar į mokyklą reikia automobilio, o už šį numanomai gali tekti susimokėti. Šeima baiminasi, kad tai dar labiau apkarpys jų biudžetą.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Labai neteisingai su paprastais žmonėmis elgiamasi. Mūsų šeima – keturių asmenų, dirba tik vyras. Auginame du mokyklinio amžiaus vaikus, vienas iš jų - neįgalus.

Jį turiu vežioti į mokyklą ir tą darau automobiliu, nes autobusas nuo mūsų – tolokai. Turime vieną lengvąjį automobilį ir vieną visureigį, nes pavasarį, žiemą ar rudenį keliai tiesiog nepravažiuojami, o mokyklą ir gydytojus lankyti juk turime.

Neįgalumo pašalpa krizės metu buvo sumažinta iki 693 Lt, o šiuo metu atstatyta iki krizės buvusi 720 lt. Taigi, ji padidėjo 27 Lt, o už automobilius turėsime sumokėti 500 Lt. Kur teisybė?

Su didžiausiu noru įsigyčiau naujutėlį automobilį, bet mūsų paprastų dirbančiųjų žmonių galimybės – labai mažos. Jeigu ir galėtume paimti paskolą (bet jos niekas neduoda, nes keturių asmenų šeimoje – tik vienas dirbantysis) – niekas neduoda, o dar reikia ir kažkokį lizdelį suregzti, kad būtų kur gyventi. O pensijos buvo sumažintos neklausus žmonių: panoro, galėjo ir atėmė. Ir gerai. O kodėl valdantieji iš savo algos nenurėžė?

Tegu bent vienas valdantysis pabando įrodyti paprastam žmogui, kaip lengva pragyventi keturių asmenų šeimai susimokėti mokesčius ir dar galvoti, kaip sukonstruoti lizdelį už 1200 Lt algą? Įsipilti kuro, įsigyti naują automobilį?

Neįmanoma socialinės pašalpos gauti – turi įrodinėti, kad negauni nieko kito, kad ji tau priklauso, turi nešti įvairius popierius, nors jie jiems, atrodo, nereikalingi, nes vis tiek viską sistemoje gali patikrinti (Darbo biržos, Registrų centro, Regitros, Sodros duomenys). Nusibodo – nueini ten, o darbuotojai net kaip su žmogumi nesielgia.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Savo nuomone galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (31)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.