Naujas akibrokštas iš Rusijos: PBK veiklos sustabdymas – tik kerštas dėl pieno produkcijos

 (64)
Spalio 8 d. vakare Rusijos eterį pasiekė dar vienas naujienų, diskredituojančių Lietuvą, srautas. Tebeaidint skandalui dėl Pirmojo Baltijos kanalo eteryje parodytos laidos, kurioje sausio 13-osios įvykiai vaizduojami kaip nacionalistų būrelio rengiamas pučas, tas pats kanalas transliavo dar vieną ne ką mažiau provokuojančią laidą.
© RIA/Scanpix

„Večernij Urgant“ (liet. „Vakarinis Urgantas“) – vakarinė pramoginė laida, kurios vedėjas Ivanas Urgantas, „toks pats dviprasmiškas, kaip ir lietuviška varškė“, pateikė visiškai kitokią kanalo transliacijos draudimo versiją. Papasakojęs apie pieno produkcijos importo draudimą, I. Urgantas Pirmojo Baltijos kanalo transliacijos sustabdymą pavadina atsaku Rusijai:

„Ir kol mes dar neužmiršome lietuviško sūrelio kvapo, Lietuva davė atsaką. Vakar vakare Lietuva išjungė Pirmojo Baltijos kanalo transliaciją. Štai taip Lietuva trenkė mums į pačią skaudžiausią vietą, trenkė į Pirmąjį kanalą“.

Laidos vedėjo šone šmėžavo rusiško naujienų portalo lenta.ru straipsnis, pranešantis apie kanalo transliacijų sustabdymą, kuriame taip pat minima ir tikroji jo priežastis – dezinformuojantis laidos „Žmogus ir įstatymas“ reportažas apie sausio 13-osios įvykius.

Vis dėlto, laidos vedėjas nė žodžiu neužsiminė apie istorinę nuoskaudą ir pašiepė neva perdėtą lietuvių reakciją.

„Ieškokime kompromisų, kam reikia drausti iškart visą pieno produkciją, kam Lietuvai reikia atjungti visą Pirmąjį kanalą? Drauskime konkrečias laidas ir konkrečius produktus, tebūnie tai natūriniai mainai. Mes uždraudžiame kildytą pieną, o Lietuva – „Mados nuosprendį“, – juokavo I. Urgantas.

Vis dėlto, „Mados nuosprendis“ – tai toli gražu ne sąmoningai klaidinantis reportažas apie vienos tautos tragediją. Tiesiog parodoma, kaip paprastai (ar tiesiog rusiškai?) kuriamas naujasis opiumas liaudžiai. Skleidžiama žinia lengvai pasieks didžiulę auditoriją: „Vakarinis Urgantas“ transliuojamas Jungtinėje Karalystėje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Baltijos šalyse bei Rusijoje, kur jį vidutiniškai žiūri 15% gyventojų, penktadalis jų – 14 - 44m. amžiaus.

Turint galvoje vėlyvą laidos transliavimo laiką (23:30 Maskvos laiku), šis reitingas rodo didžiulį laidos populiarumą. Laidos pranešimas, kitaip negu lietuviška varškė, manau, yra vienareikšmis: suprask, lietuviai perdėtai jautrūs, neadekvačiai atsiliepė į Rusijos tarnybų veiksmus. Kokia sausio 13-oji? Kokios aukos, kokia okupacija? Tik dar vienas įsitikinimo daigelis suleis šaknis rusų pasąmonėje: visi yra prieš juos.

Jei dar prieš porą dienų galima buvo suabejoti, kad intensyvios kratos pasienyje, pieno produktų importo stabdymas ir sausio 13-osios reportažas - tarpusavyje nesusiję veiksniai, nerodantys jokio suplanuoto strateginio puolimo (bent jau naujo) iš Rusijos pusės, kaip kad teigė M. Laurinavičius, tai šiandien abejonės išsisklaidė. Manau, jokia naujiena, kad valstybinė televizijos kanalų kontrolė – Rusijos kasdienybė, todėl sunkiai tikėtina, kad ši laida galėjo pasirodyti ekranuose bent jau be tylaus centro pritarimo.

Mano galva, ši laida – dar vienas laiptelis, vedantis Rusiją tolyn nuo liberalumo. Būtų naivu teigti, kad eilinė V. Putino pergalė rinkimuose buvo vien klastojamų biuletenių padarinys - ketvirtosios valdžios įtaka šalyje yra neįtikėtino masto ir yra, ko gero, svarbiausias visuotinės nuomonės formuotojas. Tačiau Rusija eina savu keliu, tuo tarpu Lietuva gali nelikti abejinga panašiems išpuoliams, laikytis tvirtos pozicijos ir drąsiai žvelgti pasauliui į akis, žinodama, kad tiesa buvo ir bus jos pusėje.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Jaunuolio išpažintis: sulaužytas vyriškas pažadas privertė save įvertinti iš naujo (27)

Buvome kurso draugai. Neslėpsiu, kad Greta (herojų vardai pakeisti – DELFI) man patiko. Pats tuo metu draugės neturėjau, o Greta jau daug metų draugavo su Martynu. Kaip teigia liaudies išmintis, draugas – ne siena, galima pastumti.

Po vyro neištikimybės jaučiausi sugniuždyta, bet draugės patarimas privertė viską permąstyti (163)

Jaunystėje galvojau, kad meilė – jaunų žmonių reikalas. Atrodė,- net nepadoru glaustytis, meiliai šnibždėtis, dūsauti, žiūrėti vienas kitam į akis, laikytis už rankučių tėvų amžiaus vyrams ir moterims. O kur dar širdis draskančios kančios, aistros ir pavydo scenos – joms apskritai suaugusiųjų gyvenimuose neturėtų būti vietos. Bet metai bėgo, jaunystė greitai liko praeities prisiminimuose, veidą išvagojo raukšlių vagelės, užaugo vaikai...

Vilniuje ieškojusi buto emigrantė šokiruota pasiūlymų: kaip žmonės gali taip gyventi? (269)

Emigravau gražią rugpjūčio 26 dieną, 2007-aisiais metais. Sunku patikėti, kad jau 10 metų teoriškai nebesu Lietuvos pilietė... Tačiau, kaip matote, Tėvynės nepamiršau. Ir, artėjant emigracijos dešimtmečiui, nutariau: kad ir kur žolė žalesnė, noriu nuosavo buto Lietuvoje! Atostogoms, kitu metu – gal nuomai. Bet, visų pirma, – sau. Taigi nėriau į skelbimus. Buvau šokiruota. Garbės žodis.

Atsakymas Andriui Užkalniui: negrįšiu, kadangi Britanijoje bent jau kainos nekyla taip greitai (70)

Apie gerbiamo Andriaus Užkalnio žąsų riebumą diskutuoti neverta, nes juk dėl skonio nesiginčijama, bet štai šio autoriaus straipsnis „Emigrante, varyk iš Britanijos, kol nevėlu“ sukėlė abejonių ir norą įkišti savo spausdintą trigrašį.

Man 26-eri, bet apie šeimos kūrimą Lietuvoje sunku net pagalvoti (208)

Nusprendžiau pasidalinti savo svarstymais. Iš tikrųjų, noriu gyventi Lietuvoje. Baigiau mokslus, deja, ne informacines technologijas, bet teisę. Žinodamas, kokia situacija yra su teisę baigusiais žmonėmis, nusprendžiau trumpam išvykti į užsienį užsidirbti ir susitaupyti, kad grįžęs ir įsidarbinęs advokatų ar antstolės kontoroje galėčiau išgyventi iš minimalaus atlyginimo, kaupti patirtį bei tobulinti savo įgūdžius, jog ateityje galėčiau daugiau uždirbti.