Naujas akibrokštas iš Rusijos: PBK veiklos sustabdymas – tik kerštas dėl pieno produkcijos

 (64)
Spalio 8 d. vakare Rusijos eterį pasiekė dar vienas naujienų, diskredituojančių Lietuvą, srautas. Tebeaidint skandalui dėl Pirmojo Baltijos kanalo eteryje parodytos laidos, kurioje sausio 13-osios įvykiai vaizduojami kaip nacionalistų būrelio rengiamas pučas, tas pats kanalas transliavo dar vieną ne ką mažiau provokuojančią laidą.
© RIA/Scanpix

„Večernij Urgant“ (liet. „Vakarinis Urgantas“) – vakarinė pramoginė laida, kurios vedėjas Ivanas Urgantas, „toks pats dviprasmiškas, kaip ir lietuviška varškė“, pateikė visiškai kitokią kanalo transliacijos draudimo versiją. Papasakojęs apie pieno produkcijos importo draudimą, I. Urgantas Pirmojo Baltijos kanalo transliacijos sustabdymą pavadina atsaku Rusijai:

„Ir kol mes dar neužmiršome lietuviško sūrelio kvapo, Lietuva davė atsaką. Vakar vakare Lietuva išjungė Pirmojo Baltijos kanalo transliaciją. Štai taip Lietuva trenkė mums į pačią skaudžiausią vietą, trenkė į Pirmąjį kanalą“.

Laidos vedėjo šone šmėžavo rusiško naujienų portalo lenta.ru straipsnis, pranešantis apie kanalo transliacijų sustabdymą, kuriame taip pat minima ir tikroji jo priežastis – dezinformuojantis laidos „Žmogus ir įstatymas“ reportažas apie sausio 13-osios įvykius.

Vis dėlto, laidos vedėjas nė žodžiu neužsiminė apie istorinę nuoskaudą ir pašiepė neva perdėtą lietuvių reakciją.

„Ieškokime kompromisų, kam reikia drausti iškart visą pieno produkciją, kam Lietuvai reikia atjungti visą Pirmąjį kanalą? Drauskime konkrečias laidas ir konkrečius produktus, tebūnie tai natūriniai mainai. Mes uždraudžiame kildytą pieną, o Lietuva – „Mados nuosprendį“, – juokavo I. Urgantas.

Vis dėlto, „Mados nuosprendis“ – tai toli gražu ne sąmoningai klaidinantis reportažas apie vienos tautos tragediją. Tiesiog parodoma, kaip paprastai (ar tiesiog rusiškai?) kuriamas naujasis opiumas liaudžiai. Skleidžiama žinia lengvai pasieks didžiulę auditoriją: „Vakarinis Urgantas“ transliuojamas Jungtinėje Karalystėje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Baltijos šalyse bei Rusijoje, kur jį vidutiniškai žiūri 15% gyventojų, penktadalis jų – 14 - 44m. amžiaus.

Turint galvoje vėlyvą laidos transliavimo laiką (23:30 Maskvos laiku), šis reitingas rodo didžiulį laidos populiarumą. Laidos pranešimas, kitaip negu lietuviška varškė, manau, yra vienareikšmis: suprask, lietuviai perdėtai jautrūs, neadekvačiai atsiliepė į Rusijos tarnybų veiksmus. Kokia sausio 13-oji? Kokios aukos, kokia okupacija? Tik dar vienas įsitikinimo daigelis suleis šaknis rusų pasąmonėje: visi yra prieš juos.

Jei dar prieš porą dienų galima buvo suabejoti, kad intensyvios kratos pasienyje, pieno produktų importo stabdymas ir sausio 13-osios reportažas - tarpusavyje nesusiję veiksniai, nerodantys jokio suplanuoto strateginio puolimo (bent jau naujo) iš Rusijos pusės, kaip kad teigė M. Laurinavičius, tai šiandien abejonės išsisklaidė. Manau, jokia naujiena, kad valstybinė televizijos kanalų kontrolė – Rusijos kasdienybė, todėl sunkiai tikėtina, kad ši laida galėjo pasirodyti ekranuose bent jau be tylaus centro pritarimo.

Mano galva, ši laida – dar vienas laiptelis, vedantis Rusiją tolyn nuo liberalumo. Būtų naivu teigti, kad eilinė V. Putino pergalė rinkimuose buvo vien klastojamų biuletenių padarinys - ketvirtosios valdžios įtaka šalyje yra neįtikėtino masto ir yra, ko gero, svarbiausias visuotinės nuomonės formuotojas. Tačiau Rusija eina savu keliu, tuo tarpu Lietuva gali nelikti abejinga panašiems išpuoliams, laikytis tvirtos pozicijos ir drąsiai žvelgti pasauliui į akis, žinodama, kad tiesa buvo ir bus jos pusėje.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Pasižiūrėjau, kas piktinasi mokinių skundais – atradimai nustebino (31)

Atvirkščiai nei dvyliktokė, rašiusi DELFI redakcijai, aš prisistatysiu. Sveiki, mano vardas Monika. Nusprendžiau netylėti ir aš.

Gyvenu Vilniuje ir gaunu 300 eurų. Dar skundiesi? (343)

Pastebėjau, kad aplinkui kaip virusas plinta kalbos, kaip blogai Lietuvoje, kaip kainos kyla o atlyginimai – ne, kaip emigrantai grįžę skundžiasi ir pan. Nejaugi tikrai čia taip blogai? Esu 3 kurso studentė. Studijuoju valstybės finansuojamoje vietoje, nuolatinėse studijose (paskaitos vyksta pirmoje dienos pusėje). Gaunu 116 eurų stipendiją. Taip pat dirbu 0,5 etato ir gaunu apytiksliai 200 eurų per mėnesį. Mano mėnesinės pajamos yra šiek tiek didesnės nei 300 eurų.

Ko nori urėdai? (53)

Esu tas urėdas, kuris aplinkiniais keliais vis minimas žiniasklaidoje, tačiau nedrįstama įvardinti – kas gi jis toks? Patenkinsiu smalsumą – tas nedorėlis, kuris urėdu dirba nuo 1985 metų, esu aš.

Į Lietuvą grįžusi emigrantė pašiurpo: ar čia tikrai liko tik tokios moterys? (490)

Esu emigrantė. Jau 6 metus negyvenu Lietuvoje. Kvaila sakyti, bet na, mano laikais (dabar man trisdešimt), to, apie ką rašysiu, nebuvo. Galėčiau prisiekti, kad nuo 2010-ųjų iki 2017-ųjų daug kas pasikeitė. Ar čia tikrai liko tik „tuštutės“?

Žinių reportažas laimingai ištekėjusiai moteriai sugadino nuotaiką: priėmė skaudų sprendimą (478)

Man 31-eri, turiu du aukštuosius, esu laimingai ištekėjusi, o ir karjera klostosi labai neblogai. Biologinis laikrodis tiksi vis greičiau ir, rodos, nuolat primena – jau laikas. Tačiau esu tvirtai apsisprendusi – vaikų Lietuvoje ir Lietuvai tikrai negimdysiu. Kodėl? Atsakysiu.