Mylėkit ne tik savo mylimą, bet ir pačius santykius

 (8)
Dviejų žmonių santykiai visada prasideda netikėtai ir tai yra be galo žavingas laikotarpis. Jie vienas kitą patraukia savo išoriniu ir vidiniu grožiu ir į ilgesnius santykius pasineria, jei abu pritaria toms pačioms esminėms vertybėms.
© Fotolia nuotr.

Tačiau galima drąsiai teigti, kad nėra poros, kurioje absoliučiai dėl visų dalykų abiejų žmonių nuomonės sutiktų. Jeigu manote kitaip ir norėtumėte pasakyti, kad Jūsų santykiuose yra kitaip, pagalvokite, ar abu esate sąžiningi tiek sau pačiam, tiek savo partneriui, tiek Jūsų santykiams. Žmonės yra pragyvenę skirtingus gyvenimus ir į santykius ateina su skirtingais savo patirčių bagažais. Pora turi nebijoti pripažinti šių skirtumų. Bendru siekimu ir darbu jie iš šių skirtumų gali daug išmokti ir sustiprinti savo santykius. Visi esame skirtingi – priimkime tai ir tuo, gerąja prasme, pasinaudokime.

Kai myli žmogų, stengiesi jį pateisinti, ieškai priežasčių, kodėl jis elgiasi vienaip ar kitaip, ieškai aplinkybių, kurios galėjo daryti įtaką jam, o ne skubi jį teisti ir užlipdyti jam etiketę. Nuteisti galima labai greitai, bet sukurti supratimu grįstus santykius trunka ilgai. Tereikia, kad abu žmonės norėtų vienas kitą išgirsti, suprasti ir daryti vienas kitą laimingais. Šioje vietoje tiktų kažkur internete išsakyta frazė: problema ne ta, kad žmogus negali tinkamai ir sėkmingai perteikti minties, o ta, kad kitas žmogus nenori suprasti.

Tuomet ir atsiranda problemos, kai žmonės nesusikalba, kai koją pakiša vyrų ir moterų skirtinga logika, kai pradedama kabintis prie detalių, o ne prie pokalbio esmės. Nesusikalbėjimai nėra vieno žmogaus problema. Tai yra tie patys skirtumai, apie kuriuos rašyta aukščiau. Savitarpio supratimas, atviras bendravimas ir noras viską išsiaiškinti užtikrins, kad skirtumai nedarys žalos santykiams.

Jeigu nori būti su žmogumi, tu stengiesi. Bet reikia nepamiršti, kad žmonių suvokimas, kas yra pastangos, taip pat gali skirtis. Juk esate praėję skirtingas gyvenimo mokyklas. Tačiau reikia nepamiršti, kad absoliučiai visos pastangos turi būti įvertintos. Žmogus juk stengiasi, galvoja, kaip pasiekti sau brangų žmogų, kovoja dėl partnerio dėmesio. Bet jei žmogus negaus atsako, nesulauks pritarimo veiksmams, kuriais jis bando siekti kito žmogaus, jis po kurio laiko nustos daryti tai. Esant barniams santykiuose, nestatykite sienos, nesakykite, kad nenorite matyti kito žmogaus, nors, iš tiesų, ir norite, kad jis ateitų ir apkabintų.

Kai dešimt kartų pasakai žmogui, kad nenori jo matyti, jis gali tuo imti ir patikėti, nes juk būtent tai jam ir sakote. O užtektų atlyžti, pasidėti principus į šoną ir protingai aptarti situaciją, kad tokie dalykai daugiau nekeltų grėsmės santykiams.

Kaip yra pasakęs V.Šekspyras, „lūkesčiai yra nusivylimo šaknys“ – sakykite tai, ką jaučiate, aiškiai ir be užuolankų, konkrečiai ir be paslėptų minčių, kad nebūtų keliami lūkesčiai, jog partneris dabar turi susiprasti. Dėl įvairių aplinkybių jis gali to ir nepadaryti, nes bus užsisukęs mintyse dėl tos sienos, kurią pastatėte.

Pykti galima. Bet tai reikia daryti su saiku ir protingai. Partneris turi sutvardyti savo mylimą žmogų, bet pastarasis taip pat neturi norėti elgtis, kad būtų tvardomas. Pykčius spręsti taip pat reikia mokėti, bet išsiaiškinusi pora tik sustiprins savo santykius.

Sakote, tai iliuzija? Ne, tai siekiamybė. Vertinkite tai, ką gaunate, tai, kas Jums yra skirta iš širdies. Mylėkite ir vienas kitą, ir santykius, kuriuos kuriate. Abu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (64)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (67)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (51)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.