Moteris parodė, kiek uždirba ir išleidžia: jei ne sutuoktinis, neišgyventume

 (196)
Perskaičiau DELFI straipsnį „Atlyginimas – 390 eurų: sako, kad daugiau ir nenusipelniau“ ir tiesiog supratau, kad ta moteris yra mano kolegė, mano bendramintė. Aš taip pat šiuo metu esu specialistė, kažkada pagal pareigasbuvau raštvedė.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Mane jau senokai siutina tokia padėtis, rašiau laiškus į žiniasklaidą, net pačiam LR A.B. premjerui, tačiau jokio dėmesio, niekas net nesiteikė atrašyti... Mes, paprasti mirtingieji, neįdomūs. 7 metus dirbu sekretore biudžetinėje įstaigoje, o atlyginimas nė karto nepakilo, dabar susilygino su minimaliu... Absurdas, kai pagalvoju... Atsakomybė už dokumentų paruošimą, įvairių naujų programų valdymas, archyvas ir kiti darbai – tai mano darbas, o atlygimas – kaip valytojos.

Pikta darosi, kad esu turiu du aukštojo išsilavinimo diplomus, o gaunu minimalų atlyginimą... Valdžia tik paisto nesąmones, kad mažas darbo našumas ir t.t. Įdomu, kaip mums reikėtų dirbti, kad užsidirbtume nors perpus daugiau... O kur dar įvairūs patikrinimai ir proto „knisimas“ dėl smulkmenų, kablelių, kabučių ir tarpelių raštuose... Manyčiau, apskritai reikėtų dirbti taip, kaip moka, moka minimalų atlyginimą ir dirbi minimaliai... Tačiau taip negali, juk darbai nelaukia, o ir krūvis didelis, parėjus namo nieko nebesinori. Juk ir namuose reikia sukti galvą, ką šeimynai ant stalo padėti.

Gaila savęs, pikta dėl valdžios, tiesiog varo į depresiją toks jų požiūris į dirbantį žmogų, į jaunimą. Nieko negalvoja, kas pagerintų žmonių gyvenimą. Ir tegu nesako, kad gyvenimas gerėja, na, nebent jiems jis gerėja ir tiems, kas vagia. Esu jauna ir nemanau, kad kada nors sulauksiu savo pensijos, nes tai beveik neįmanoma su tokiu žmonių mirtingumo lygiu ir jaunų žmonių emigracija, o kur dar pensijinio amžiaus ilginimas...

Na, valdžia, sakykim, kaip ir daro kažką, bet tikrai ne tą, ką reikia... Pavyzdys: dirbu biudžetinėje įstaigoje, tai atlyginimas skaičiuojamas koeficientais, šiuo metu mano koeficietas yra mažesnis nei minimalus, aišku, mokėti mažiau nei MMA negali, tai gaunu tiek (MMA). Tačiau kur valdžia žiūri ir kokius daro įstatymų pakeitimus, jei tie įstatymai prasilenkia su logika?

Daug kartų mąsčiau išeiti iš darbo, tačiau kur? Čia provincija, čia visur tiek moka, jei, aišku, neturi dėdžių, tetų, kitų giminių ar pažįstamų šiltose vietose. O aš kai neturiu, tai ir vargstu. Be to, dar šeima varžo, kartais, regis, toks atlyginimas vis geriau nei nieko, juk jaudiniesi dėl vaikų, kad jie duonos kąsnį turėtų. Bet ir vėl pyktis užverda, kai pamatai socialiai remtinus žmones, atvažiuojančius su naujausiais BMW. Aš dirbanti net pusės tiek negaliu, kiek socialiai remtini. Kaip čia taip yra? Ką gyvenime darau ne taip, kad skurstu?

Lyg ir esi doras pilietis, nieko neprašantis valstybės, tik dirbantis 8 val. per dieną ir norintis už tai atlygio, bet gyventi padoriai už tiek, kiek dabar uždirbu, negaliu. O apie parduotuvių ir turgaus kainas tai net kalbėti nesinori – atrodo, ten žvėrys, o ne žmonės. Kokios kainos buvo litais, dabar – eurais. Pasak valdžios, niekas nebrango, tik patys nežino, kiek kas kainuoja, nes nežino, kiek ir uždirba. O mes, paprasti darbininkėliai, gaunantys MMA, žinome, kur kiekvieną centą padedam, nes tiek jų mažai turime...

Suprantu, kad nereikia tylėti, bet kur eiti, kam sakyti ar ko reikalauti, kad valdžia nustotų žeminti žmogų? Ačiū už tai, kad parašėte straipsnį, dabar žinau, kad ne visiems žmonėms vienodai, kaip jie gyvena. Mūsų daug daugiau, nei valdžia mano.

Gaunu 300 eurų atlyginimą, mano išlaidos:

Vaiko darželis už 1 mėn. – apie 35 eurus;

Išlaidos vaiko mokyklai už 1 mėn. – apie 35 eurus;

Mano pietūs, vienas mėn. – apie 42 eurus;

Antrus metus taisau dantis, kiekvieną mėn. išleidžiu apie 90 eurų;

Likutį visada išleidžiu maistui ar kitoms prekėms.

Visa kita – už butą (mokesčiai ir nuoma), paskolą ir kt. – moka vyras. Jei ne jo pajamos, tai tikrai neišgyventumėm.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Gal galite patarti moteriai? O gal norite papasakoti, kiek uždirbate jūs? Kiek papildomai turėtumėte uždirbti, kad būtų patenkinti Jūsų poreikiai? Pasidalinkite savo mėnesio išlaidomis ir parodykite, koks turėtų būti jūsų atlygis. Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „ Atlyginimas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (31)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.