Moteris negali pamiršti siaubingo darželio auklėtojos elgesiu su berniuku

 (39)
Net praėjus 6 m. negaliu nuslopinti pasipiktinimo ir neapykantos jausmo vienai buvusiai vaikų darželio „auklėtojai“. Kelerius metus neįgalus vaikas, sergantis prigimtiniu atopiniu dermatitu, nuolat buvo traumuojamas psichologiškai (...).
© Shutterstock nuotr.

Kadangi vaikui nuo didelių išbėrimų perštėdavo kūnelį, jis negalėdavo greitai užmigti pietų miego ir trindavo galvytę į pagalvę, taip ramindamas skausmą. Tada ir kentėdavo nuo prižiūrėtojos paniekos ir bjaurių riksmų, girdint ir kitiems mažyliams. Tėvai, nenorėdami prarasti darbo, tempdavo verkiantį sūnelį į tą „irštvą“, o mums guosdavosi, kad „auklėtoja“ piktinasi: jis šioks ir anoks...

Jautriam berniukui dermatitas komplikavosi į astmą, jis būdavo dažnai gydomas ligoninėje. Norėjau kreiptis į švietimo skyrių, bet tėvai buvo kategoriški, bijojo prisišaukti dar didesnę nemalonę sūneliui. Tačiau mums buvo visiškai nesuprantama, kodėl išleidžiant vaiką į mokyklą, reikėjo iš darželio gauti būsimam pirmokėliui charakteristiką. Štai tada ir paaiškėjo, kiek neapykantos mažajam turėjo to darželio „auklėtoją“.

Tėvai papasakojo, kad išduotame raštelyje buvo sudėliotos visos vaiko „nuodėmės“, jis išvadintas kone debilu, būsimu nusikaltėliu ir visokiu kitokiu nusidėjėliu. Patariau tėvams to popiergalio į mokyklą nenešti, nes gali nepriimti pirmokėlio mokytis. Buvau labai pasipiktinusi tėvų elgesiu, kad neviešina šios „charakteristikos“ ir nesikreipia į aukštesnes institucijas. Man kategoriškai uždraudė, kur nors kreiptis, kad šios moteriškės švietimo įstaigoje neliktų. Po kelių metų darželis buvo uždarytas dėl nesuformuotos vaikučių grupės, bet kas gali paneigti, kad toji moteriškė nebuvo įdarbinta į kitą darželį ir dabar yra nusižiūrėjusi savo psichologinei iškrovai kitas mažąsias aukas?

Viskas baigėsi pradėjus vaikui lankyti mokyklą. Su didžiulę pagarbą ir dėkingumu tėvai atsiliepia apie pirmąją sūnelio mokyklos Mokytoją. Ji niekada nekėlė balso prieš šio laikmečio daugumos šeimų gana hiperaktyviūs savo auklėtinius, visada maloniai bendraudavo su visais pradinukų tėvais. Dabar mokinukas – jau gabus paauglys, dalyvavęs mokyklos ir apskrities matematikų ir kompiuterinės grafikos konkursuose, užėmęs aukštas vietas. Neabejotinai tai pirmosios jo mokytojos indelis, parodytas šiam ir kitiems vaikams dėmesys, pagarba, atsidavimas savo profesijai (…).

Dabar daug diskutuojamą apie vaikų teises, apie palankią psichologinę atmosferą, fizinių bausmių vengimą šeimose. Manau, kad iš visų esamų ir būsimų naujų įstatymų pirmiausia jų privalu laikytis švietimo ugdymo įstaigoms, nes Valstybė ir tėvai, patikėję joms vaikus, yra tiesioginiai šių darbuotojų darbdaviai.

Abejingi, nepakantūs mažyliams, turintys psichologinių problemų ar saugantys savo ugdymo įstaigos mundurą, turi savo noru keisti darbą, kitaip privalo būti baudžiami ir atleisti iš pareigų už vaikų teisių pažeidimus. Ginant vaikų teises, būtina vaizdo įranga, tai apsaugos mažuosius nuo brutalios darbuotojų elgsenos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Prašome Jūsų – pasidalinkite savo patirtimi. Kokie jūsų prisiminimai, likę dar iš tų laikų, kai lankėte darželį? O gal galite papasakoti, kas jus nustebino, sutrikdė ar pradžiugino Jūsų atžalų darželio grupėje? Kokių nutikimų yra buvę? Kaip elgiasi auklėtojos, kiti vaikai? Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.

Atostogavo Maltoje: jeigu jums tinka J. Basanavičiaus g. Palangoje, tada gal ir čia patiks (219)

Mes su žmona nemažai keliaujame ir bent du kartus per metus renkamės poilsines keliones į šiltus kraštus. Šį pavasarį nusprendėme aplankyti Maltą. Keliones paprastai planuojamės patys: ieškome viešbučių, bilietų, automobilių nuomų, renkamės viešbučius skirtinguose miestuose, kad per minimalų dešimties dienų laikotarpį galėtume aplankyti kuo daugiau vietų.