Mokytojos pasiūlymas: rado būdą, kaip sutaupyti jos ir kolegų algoms

 (41)
„Pakeitus visą šią sistemą, galima būtų sutaupyti lėšų mokytojų algoms“, – laiške DELFI rašo jau daug metų mokytoja dirbanti skaitytoja. Ji siūlo būdą, kurį pritaikius atlyginimai mokyklose išaugtų, o darbas – palengvėtų.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Daug metu dirbau mokytoja ir labiausia mane erzindavo mokytoju kvalifikacijos tobulinimo sistema. Lietuvoje daug aukštųjų mokyklų, kuriose yra Edukologijos katedros. Mano manymu, jos puikiai ir kvalifikuotai, daug mažesnėmis sąnaudomis galėtų atlikti tų centrų funkcijas.

Tuose centruose organizuojami niekiniai renginiai, mokytojai lyg ir moko kitus mokytojus, dalinasi patirtimi, o išties tai tiesiog reikia kažkam pasirodyti, užsidėti pliusą savai kvalifikacijai.

O kur dar visokie kitokie dariniai „ant mokytojų galvų“: auditai, akreditacijos, komitetai, tarybos, švietimo skyriai, UPC, MMC ir kt. Dažnai jų darbuotojams nesisekė dirbti mokyklose, o kitus mokyti – prašau. Jų algos, kiek žinau, didesnės nei mokytojų.

Įdomiausia buvo, kai viena tarnyba mokė mokyklas planuoti, tikrino jų parengtus planus, tvirtindavo. Patvirtindavo apie vasario mėn., gražindavo kokį kovą, o jau birželio pradžioje mokslo metai baigdavosi.

Neįdomus tie planai buvo mokykloms. O tarnyba dirbo, pinigus gavo. Strateginiai planai – dar įdomesnė tema. Miesto tarnyba patvirtina, o jei mokyklos vadovas turi ten komitete ryšių, gali perrašinėti kone kiek tik nori ir su niekuo nederint. Pakeitus visą šią sistemą, galima būtų sutaupyti lėšų mokytojų algoms.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Antradienį DELFI publikuotas tekstas apie tai, kiek uždirba Lietuvos mokytojai, susilaukė didelio dėmesio. Vieni mokytojai komentaruose vardijo algas, kurios toli gražu nesiekė Vilniaus licėjaus direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus įvardintų 800-900 eurų „į rankas“ Vilniaus licėjuje. Kiti netikėjo direktorių ir komentatorių kalbomis apie 400-500 eurų atlyginimus ir tikino, kad mokytojų algos iš tiesų – didesnės.

Klausiame Jūsų – o koks jūsų atlyginimas, kiek norėtumėte, kad jis kiltų? Kaip manote, ar atlyginimai, dirbantiems mokykloje iš tiesų per maži, kokias kitas sritis įvardintumėte kaip tas, kur darbuotojai – labiausiai nuskriausti? O didžiausius? Laukiame Jūsų įžvalgų – jas galite atsiųsti rašydami pilieciai@delfi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (243)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (88)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (89)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.