Moksleivė: vaikinai deda į kojas, išgirdę apie kariuomenę

 (305)
Šiandien yra aktuali kariuomenės šauktinių tema. Šiam sprendimui aš pritariu, kadangi manau, jog būti pašauktam yra garbė. Juk tarnavimas Tėvynei ir pasiryžimas dėl jos aukoti net gyvybę tikrai nėra kažkas blogo, kvailo, kaip tik įrodo, kad žmogus yra drąsus ir vertas pagarbos.
© KAM

1991 m. sausio 13 d. mes kovojome už laisvę, gynėme gimtinę, o kas darosi dabar? Vaikinai vien išgirdę apie tai, jog gali būti pašaukti į kariuomenę, deda į kojas. Būdama šalia vaikinų vis girdžiu, kad jie nemato prasmės eiti tarnauti, jie nesupranta dėl ko ir už ką turėtų ginti Tėvynę.

Prasmė visada yra: gindami gimtinę įrodo, kiek ji mums svarbi bei kiek ji mums reiškia. Manau, kad jei vaikinas ar vyras bijo eiti į kariuomenę, tai kas jis per vyras? Vis dažniau išgirstama, jog merginos žada eiti savanorėmis į kariuomenę. Vadinasi dabar merginos gins Tėvynę, ne vyrai.

Pavyzdžiui, Izraelyje moterys kaip ir vyrai yra šaukiamos į kariuomenę.
Tačiau reikia savęs paklausti: kas jei ne aš? Daugiau nei prieš tūkstantį metų vienas filosofas yra pasakęs, kad kilnus žmogus reikalauja iš savęs, o prastuolis – iš kitų, tad nereikia šitos naštos kelti ant kito peties, reikia eiti pačiam.

Noriu pasakyti, kad būti pašauktu turi daugiau pliusų nei minusų. Tarnaudamas gali patirti nuotykių – naktiniai žygiai, šuoliai su parašiutu, ginklų testai ar šaudymai – šiuolaikinės kariuomenės ir kario kasdienybė, tarnaudamas užtikrini savo šalies, jos žmonių ir savo šeimos saugumą, kariuomenėje supranti, kiek svarbu komandinis darbas ir galimybė pasitikėti vienas kitu bei tikrai geras atlygis profesinės karjeros pradžioje ir visos socialinės garantijos.

Taigi būti pašauktam – nėra pasaulio pabaiga, kariuomenė kaip tik atveria naujas duris ir praplečia žmogaus pasaulėžiūrą.

Pasidalinkite savo nuomone – ar pritariate sprendimui grąžinti privalomąją karo tarnybą? Galbūt galite pasidalinti patirtimi, prisiminęs, kaip jums anksčiau teko tarnauti kariuomenėje? O gal priklausote tai grupei, kuriai planuojama pritaikyti karo prievolę, ir norite pasidalinti mintimis, kaip dėl to jaučiatės? Moterys, jūs jaučiatės nuskriaustos, kad jūs nesate šaukiamos dalyvauti baziniuose kariniuose mokymuose? Laukiame Jūsų minčių žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (47)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.