Mokinys pasisakė: sprendimas ilginti mokslo metus yra katastrofa

 (24)
Perskaičiau 10 klasės moksleivės straipsnį „Ilgesnių mokslo metų pageidaujanti mokinė: dabar keliuosi 5 val. ryto“. Pasidarė juokingai graudu.
© DELFI

Esu 9, arba 1 gimnazijos klasės mokinys. Mano pažymių daugelis galėtų pavydėti, o ir mokytojai nevengia pagirti už gerus mokymosi rezultatus. Taigi, esu priešingybė tiems straipsnyje apibūdintiems „nepavyzdingiems mokiniams“. Tačiau išgirdęs žinią, kad mokyklos suole gali tekti praleisti dar dviem savaitėm ilgiau, džiaugsmu netryškau.

Kodėl nesidžiaugiu, turbūt paklaustų straipsnio autorė. Galiu drąsiai atsakyti: manau, kad ištisus 9 mėnesius trindamas galvą vadovėliais ir kimšdamas į ją įvairias žinias, jaučiuosi nusipelnęs poilsio.

Ir tik nereikia kalbėti, kad tiems, kurie nesistengia mokytis, sprendimas ilginti mokslo metus yra katastrofa. Laiko pramogoms jie susiranda bet kada ir jokie ilginimai sėdėti suoluose jų neprivers.

Aš, kaip ir straipsnio autorė, taip pat esu užimtas žmogus. Tik mano veikla orientuota kiek kitur, nei mokykla. Taigi, man mažiau laiko liks ne pramogoms, o mėgstamam darbui, kuriuo aš galėčiau užsiimti vasarą.

Be to, manau, kad esu nusipelnęs ilgesnių atostogų dar ir todėl, kad mano galva nėra serveris, galintis talpinti daugybę informacijos, priešingai nei mus įsivaizduoja ŠMM. Per visus 9 mėnesius mums, mokiniams, prikemšama daugybė duomenų, teorijų, formulių, taisyklių, sąvokų ir tai mes turime atsiminti? Ką mes galime įsisavinti, kai galva pergrūdama tomis nesąmonėmis, o ir tų pačių net neprireiks? Juk pripažinkim, kad daugybė žmonių, dirbančių savo mėgstamą darbą, visiškai nesidomi cheminiais junginiais ar kokiomis teoremom. Aš tai bent įsisavinęs tai, kad ŠMM mūsų nekenčia ir vos tik pabaigęs mokyklą skuosiu pagaliau dirbti tą darbą, kurį mėgstu ir būsiu jame naudingas.

Taip pat ilgesnės atostogos visiems mokiniams reikalingos dar ir dėl to, kad mūsų mokymo sistemos nė iš tolo nepalygintum su užsienio šalių. Ne be reikalo čia vidurinį išsilavinimą baigęs abiturientas prilygsta kai kurių užsienio universitetų rengiamiems specialistams. Čia dar kyla klausimas – tai kas daugiau mokosi ir ar išties mes, lietuvaičių vaikai, jau tokie tinginiai, nenusipelnę nors šiek tiek ilgesnių atostogų?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Klausiame Jūsų – ar norėtumėte, kad vasaros atostogos būtų sutrumpintos? Ar sutinkate, kad tėvams iš tiesų sunkiau auginti vaikus, kai jie atostogauja tris mėnesiu? Mokiniai, kaip į mintį sutrumpinti Jūsų atostogas reaguojate Jūs? Galbūt trys mėnesiai iš tiesų per daug ir laikas jų metu pradedamas švaistyti veltui? Savo mintimis galite pasidalinti žemiau arba rašydami el.paštu pilieciai@delfi.lt:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (64)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (67)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (46)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.