Mokinio atsakas licėjaus direktoriui: mes ne tinginiai

 (71)
Noriu paprieštarauti Sauliui Jurkevičiui ir pasakyti, kad mes, mokiniai, nesame tinginiai. Sutinku, kad švietimo sistemą reikia reformuoti, bet visai kita linkme. Ją reikai keisti taip, kad mokinius motyvuotų mokytis. Neveltui Anthony Robbinsas sakė: „Žmonės nėra tinginiai. Jie tik turi tikslus, kurie jų neįkvepia“.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Visų pirma, švietimo sistemą reformuoti reikėtų nuo paprasčiausio dalyko – mokinių skaičiaus klasėse mažinimo. Dabartinė situacija – 30 žmonių klasėje – yra mažų mažiausiai absurdiška. Per 45 minutes mokytojas negali skirti pakankamai dėmesio kiekvienam mokiniui atskirai ir taip atsiranda didelis atstumas tarp mokinių ir mokytojų: mokytojai tik ateina į klasę, 45 minutes paskaito kažkokiai auditorijai ir išeina. Joks ryšys tarp mokytojo ir mokinio neužsimezga, dirbama tarsi konvejeriu – taip mokiniai pasijaučia beverčiais, tik taip ir atsiranda nenoras lankyti pamokų.

Visų antra, trūksta paprasčiausių paaiškinimų – kam to man reikės gyvenime? Ima atrodyti, kad dėstomų dalykų reikalingumo nebesupranta ne tik mokiniai, o ir mokytojai. Ypač šis klausimas aktualus 9-10 klasėje, kuomet mokiniai daugiau mažiau yra nusprendę, kuria kryptimi nori eiti, tačiau privalomai turi mokytis dalykus, kurių jiems vėliau neprireiks. Tada ir dingsta visa motyvacija, o viskas, ką mokytojai sako: „Nieko nepadarysi, tokia programa. Pakentėk iki 11 klasės, tada galėsi pats rinktis dalykus, kurių nori“. Tai kaip tokioje aplinkoje mokiniai turi išlaikyti motyvaciją?

Manau, kad Sauliaus Jurkevičiaus rašinyje atskleidžiamas sovietinis požiūris į mokyklą: drausmė ir baimė. Nesutinku su tokiu požiūriu: nors mokinys turi jausti pagarbą mokytoju, bet neturi jo bijoti. Tik užsimezgus artimam ryšiui tarp mokinio ir mokytojo, mokinys nebesijaus tik kažkokia prekė konvejeryje, kuri važiuoja pro mokytoją.

Ir visų trečia, mokykloje labai svarbus ir mokinių balsas ir, mano nuomone, 9-12 klasių moksleiviai tikrai yra pakankamai brandūs, kad galėtų dalyvauti mokyklų tarybose. Mokykla neturi likti tik švietimo įstaiga, o turi tapti ir mums, mokiniams, atsiskleisti padedančia vieta, kur visada jaustume mokytojų palaikymą. Mes, mokiniai, mokykloje praleidžiame pusę dienos ar net ilgiau, 12 metų, todėl labai svarbu kartu su mokytojais ir tėvais siekti kompromiso kuriant gerą, saugią mokyklos aplinką.

Nereikia nuolaidžiauti mokiniams – reikia su jais kalbėtis. Tik mokytojams supratus, kad kiekvienas mokinys – individuali asmenybė, reikalaujanti dėmesio, dings ir, cituoju S. Jurkevičių, „psichologiškai pažeidžiama, silpna karta“. Mokytojai ir mokiniai neturi dirbti tik dėl „pliusiuko“, o siekti susieti mokomus dalykus su gyvenimu ir išsikelti tikslus, kurie įkvėptų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.