Mokinė įvardijo didžiausią mokyklos problemą Lietuvoje

 (124)
Sveiki Lietuvos žmonės, mieli mokytojai ir mokiniai. Dažnai skaitau straipsnius apie tai, kokia bloga švietimo sistema ir kokie šiais laikais apkrauti mokslais yra vaikai.
© DELFI / Domantas Pipas

Pati esu mokinė ir nesimokau dešimtukais, bet stengiuosi iš visų jėgų. Deja, mano klasėje tokių dalykų kaip matematika ar biologija išmokti yra tiesiog neįmanoma. Dėl to kaltos ne mokytojos (nors jos yra jau pakankamai pagyvenusios ir dažnai jų mokymo būdai labai senoviški), o patys mokiniai.

Šiais laikais vaikai visiškai nerodo pagarbos nei mokytojai, nei kitiems vaikams, mat jiems svarbu tik pasikalbėti ir gerai praleisti laiką. Per tokias personas dažnai nukenčia visa klasė ir būtent jie po viso to skundžiasi, kad mokytojos blogai paaiškino dalyką.

Taip pat esu labai nusivylusi kai kuriomis mokytojomis, kurios yra labai principingos. Mano biologijos mokytoja, kurios dalyką aš tiesiog dievinu, dažnai nežino atsakymų į vaikų klausimus. Suprantu, kad tai normalu, nes visi esame žmonės ir negalime žinoti visko, bet ji dažnai apsimeta, kad neišgirdo klausimo, o kartais nutinka net taip, kad po to ilgai nesisveikina su mokiniu.

Dabar pakalbėsiu apie mylimą mokyklos sistemą ir kaip mes visi vienodėjam.

Visi mokiniai turi pomėgių ir veiklų. Vieni – daugiau, o kiti – mažiau. Dažnai būna, kad save realizuoti nepakanka laiko, nes dažnai atsiliekame nuo programos, mums užduodama daug namų darbų, arba tiesiog nesuprantame kokio dalyko. Mokiniai mokosi daug (kalbu apie tuos, kurie yra motyvuoti ir nori iš gyvenimo pasiimt viską. Apie tuos, kurie tingi, o po to verkia, kad nesupranta, nekalbu), o mokytojai juos dar labiau spaudžia, mat kuo gabesnis vaikas, tuo didesnis noras priversti jį dalyvauti kuo daugiau olimpiadų ir konkursų. Tai normalu, bet mano draugai, kurie jau išsekę nuo viso krūvio, skundžiasi, kad jis yra tikrai per didelis...

Dažnai nutinka taip, kad vaikas būna gabus vienoje srityje, bet jam visiškai nesiseka kitas dalykas, ir dažnai būna, kad mokytoja, kurios dalyko jis tiesiog nesupranta, jį „nurašo“. T.y., mokytoja į vaiką pradeda žiūrėt kitaip ir net sakyti, kad jis nieko nepasieks gyvenime. Esu susidūrusi su tokiu atveju. Taip pat mokytojos dažnai negerbia vaikų kaip individų, nes kaskart per „Tėvų dieną“ girdžiu tokias replikas kaip „Kodėl negali būti tokia pati, kaip ir tavo sesuo?“.

Mokyklos didžiausia problema yra ta, kad nei vaikai, nei mokytojai negerbia vieni kitų. Manau, kad vienintelis būdas tai pakeisti – paversti mokyklą viena bendruomene, nes kol visi kovojam vien už save, nieko nepakeisim. Reikia organizuoti daugiau renginių su vaikais ir mokytojais, reikia priversti vaikus bendrauti tarpusavyje ir taip mes tapsime viena didelė jėga, Lietuvos ateitimi.

Mes esame Lietuvos ateitis. Kol neįvyks perversmas mokyklos sistemoje, tol didės patyčių, savižudybių skaičius, studentai emigruos į kitas šalis, o mūsų mylimoje Lietuvoje klestės alkoholis ir trys „palockės“.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo mintimis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt ir išreikškite savo nuomonę!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (63)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (46)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (10)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.