Matematikos egzaminą laikiusi dvyliktokė: užduotys mane šiek tiek šokiravo

 (8)
Paskutinius dvejus metus su menka pavydo gaidele vis žvelgiau į matematines gabumais apdovanotų klasės draugų pusę. Puikiai suvokiau, kad vos įžengę į egzamino salę, o veikiausiai dauguma dar ir prieš tai, jausis ramus, pasitikintis savimi, ir žinoma su didelėmis viltimis.
© DELFI / Domantas Pipas

Egzaminui niekaip specialiai nesiruošiau ir prieš įžengiant į salę didelių vilčių nepuoselėjau. Tačiau neapsakomai mano nuostabai 2017 metų valstybinio matematikos brandos egzamino užduotys mane šiek tiek šokiravo, regis, dvylika sunkaus darbo metų nenuėjo šuniui ant uodegos.

Dar rašydama stengiausi pernelyg nesidžiaugti, nes tiesiog jaučiau, kad jei viskas einasi tarsi sviestų patepta, būtinai kelyje pasimaišys koks nors akmenėlis, už kurio užkliuvęs paslysi ir nebeatsikelsi. Taip ir nutiko su priešpaskutine, dvidešimt ketvirta, užduotimi. Laimė, ją pamačiau egzamino pabaigoje, todėl sunkumas nenustebino, mat paskutinės užduotys, regis, visuomet būna sudėtingesnės net už analogiškas užduotis, pateiktas vos keliais puslapiais ankščiau.

Galbūt suveikė senkančio laiko sukeltas stresas, o gal tiesiog esame pernelyg pripratę susidurti su sunkumais, kai esame taip arti finišo... Vis dėlto pats egzaminas buvo gana malonus, jei taip būtų galima išsireikšti. Ne per daug sudėtingas, ne su užduotimis, kurių gyvenime nebūtume regėję.

Viskas buvo pažįstama ir išbandyta, tinkamai susikaupus ir atsidavus darbui, geri balai buvo garantuoti. Nors mokykloje koncentravausi į socialinius mokslus, o ne tiksliuosius, ir pačių aukščiausių balų nesitikiu, tačiau neabejoju išlaikysianti ir šiuo atžvilgiu mano nuomonė skiriasi vos nuo kelių mokinių, su kuriais teko kalbėtis. Dauguma jaučiasi užtikrinti savo teigiamais rezultatais ir viliasi, kad mokytojai turės kuo didžiuotis.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Dvyliktokai, kaip jūs vertinate egzamino užduotis: ar jums jos buvo sudėtingos, ar tokių tikėjotės? Kokio rezultato tikitės? Ar susidūrėte su kokiais nors nesklandumais? Kviečiame pasisakyti ir mokytojus – kaip jūs vertinate šių metų matematikos egzamino užduotis?

Savo nuomones galite siųsti spausdami pilką mygtuką žemiau arba el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Dvyliktokas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (93)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.