Man gėda dėl Lenkijoje perkančių lietuvių

 (2704)
Tikriausiai visiems pažįstamas jausmas – po švenčių ateina kažin koks liūdesys, širdgėla... Mokslininkai sako, kad tai normalu. Tačiau man liūdesys atėjo dar per pačią šventę ir su labai konkrečia priežastimi...
© Romas Sadauskas-Kvietkevičius

Esu pasaulio matęs žmogus. Kalėdos, Velykos, Ramadanas – iškilmingos datos, bet didžiausia šventė į kiekvieną šalį ateina skirtingu metu. Amerikai tai – liepos 4-oji, Airijai – gruodžio 6-oji, Andorai – gegužės 14-oji, Afganistanui – rugpjūčio 19-oji... Lietuvai – Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji.

Tai – kiekvieno piliečio šventė. Net jei mus skiria tautybė ar odos spalva, ar religija, ar išsilavinimas, visi esame Lietuvos piliečiai. Ir, manau, nuoširdus noras paminėti, ne, ATŠVĘSTI tokią šventę yra pačios šventės pagrindas.

Džiugu gauti pasveikinimų į feisbuką nuo užjūrio draugų, smagu pačiai pasveikinti Lietuvos pilietybę turinčius užsieniečius. Būtent pasidalinti pozityvumu prisijungiau prie socialinio tinklo. Bet netikėtai iškilo žinutė, kurios nenorėjau gauti... Bent šiandien.

Esu keliose feisbuko grupėse, ir štai, vienoje jų išmetė pranešimą – kažkokios moters pirkinių krepšį. Iš Lenkijos...

Tai – mūsų tautos gėda. Prieš lenkus? Ne... Prieš save pačius. Klausiate, ar nusikaltimas per laisvą dieną nuvažiuoti apsipirkti? Ne, ne nusikaltimas net šią dieną emigruoti. Tačiau jeigu tai tik noras pigiau apsipirkti, argi skelbiame tai visam pasauliui, argi rašome į feisbuką, dedame nuotraukas, dalinamės savo istorija su interneto portalais? Ne, už to slypi šis tas daugiau. Tai tarsi spjūvis savo valstybei į veidą: pažiūrėkit, koks aš išsišokėlis maištininkas, tyčia nešvenčiu ir visiems rodau, kad turiu ką geresnio veikti!

Kiek ten išleidžiate, gerbiamieji? 100-300 eurų? Nepagalvojate, kad jei tą pačią sumą išleistumėte Lietuvoje, ne tik gautumėte to savo maisto, bet investuotumėte į Tėvynės ateitį? Ar „valdžia“ turi tuo pasirūpinti? O mes tik sėdėsim ir nieko nedarysim? Su tokiu požiūriu nebūtų ir tos Vasario 16-osios!!!

Tad linkiu atsibusti, Lietuvi! Kurk savo ateitį čia ir dabar!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo nuomone? Rašykite mums el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Nuomonė“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (87)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.