Mama pataria: neauginkite vaikų kaip agurkų

 (66)
Perskaičiusi straipsnį apie tai, kaip mamai važiuoja stogas nuo dviejų berniukų, nusprendžiau ir aš parašyti jums apie savo gyvenimą.
© Shutterstock nuotr.

Aš turiu du sūnus: vienam – 5,5 metų (išlaikė brandos testus, ėmė lankyti priešmokyklinę grupę), kitam – 2,5 metai (mažas padykėlis, kuris nuolat juda ir bando mano kantrybę). Mūsų tėtis dirba tolimųjų reisų vairuotoju ir retai būna namuose, močiutės irgi jaunos ir dirbančios, tad nėra uolios anūkų prižiūrėtojos, dar namuose turime puikų šunį ir du žiurkėnus.

Vaikai lanko darželį, aš dirbu visą darbo dieną, dar įstojau į išlyginamąsias universitetines studijas. Esu gana veiklus žmogus ir man psichologiškai buvo labai sunku sėdėti su vaikais namuose (trūko bendravimo, veiklos, konkurencijos), tad abu mano berniukai nuo 1,5 metų ėjo į darželį: pusę metų aš pratinau vaikus prie naujos aplinkos, naujo režimo. Vaikams apsipratus, aš pradėdavau eiti į darbą.

Dabar mes keliamės 6.00 val. ryto: pusryčiaujam, prausiamės, rengiamės, aš pasidažau, išvedam šuniuką į lauką ir važiuojame į darželius ir darbelius. Po darbo dienos pasimatome tik 17.30 val., susiplanuojam vakarienę, važiuojam į parduotuvę, grįžę namo gaminam valgyt (kartu), einam į lauką, vakare aš mokausi, o vaikai eina pažaisti, paskui skaitome pasakas ir vaikai sugula, o aš dar turiu visiškai laisvas dvi valandas sau...

Savaitgaliais mes visą laiką praleidžiam kartu – piešiam, mokomės, lipdom, žaidžiam stalo žaidimus, gaminame maistą, tvarkomės namus ir t.t. . Kiekvieną penktadienį pasidarome spragintų kukurūzų, nusiperkame limonado ir kartu žiūrime kokį filmuką.

Aš esu labai laiminga – aš neturiu laiko depresijoms ir slogioms mintims. Mano vaikai – mano gyvenimo variklis: tik dėl jų aš mokausi, kad jų mama visada liktų šiuolaikiška, novatoriška ir intelektualiai pasikausčiusi. Aš manau, kad mano berniukams nepakenkė ir tai, kad anksti ėjo į darželį – jie yra savarankiški ir nuostabūs mamos pagalbininkai...

Aš nesakau, kad mano vaikai idealūs – būna ir pas mus pykčių, nesusipratimų, bausmių ir išdykavimų, juk jie visiškai normalūs ir dar labai aktyvūs berniukai.

Neauginkite vaikų kaip agurkų, tiesiog gyvenkite su jais kartu: siekite bendrų tikslų, susiraskite bendrų interesų, palaikykite vieni kitus ir tada galbūt ir patiems bus įdomiau gyventi, juk net kasdienėje buityje galima rasti krūvą įdomių užsiėmimų.

Linkiu sėkmės visoms mamytėms ir tėveliams, linkiu nepalūžti ir rasti kuo daugiau bendros ir informatyvios veiklos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Dirbu. 24 valandas per parą. Esu mama ir pasiūlyčiau visiems šyptelėjusiems ar pasišaipiusiems pažiūrėti, kiek ištvertumėte Jūs.“ – būtent taip tikrai galvoja ne viena atžalas namie prižiūrinti moteris, karjerą iškeitusi į šeimą.

Manote, lengva? Straipsnį „Ką nutyli supermamos?“ DELFI portale anksčiau rašiusi Giedrė buvo atvira – nelabai. „Pabandyk išgyventi, kai nuo šeštos valandos ryto iki dešimtos vakaro - lakstymai, šokinėjimai nuo palangių, rietynės, muštynės, ožiai. Be savaitgalių. Be išeiginių. Be švenčių.“, – motinos kasdienybe dalijosi ji.

Mamos, prašome Jūsų – pasidalinkite: ar lengviau atžalas palikti auklei ir lėkti į darbą, ar visą dieną būti namuose? Ar iš tiesų net ir tuomet sunku viską spėti? Papasakokite, kaip nusprendėte, kokia mama – dirbančia ar ne – būsite? O kaip į tai reaguoja tėtis? O gal norite sugriauti mitą, kad vienas kūdikis sugeba dviejų žmonių gyvenimuose sukelti chaosą?

Vieno rašinio autoriui įteiksime tris knygas – Č. Milošo „Abėcėlė“, M. Gessen „Putinas. Žmogus be veido“, „Piešimas buvo tarsi durys“.

Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mama“. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi ir žemiau esančia nuoroda arba čia:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (64)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (67)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (46)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.