Maistą švaistyti verčia prekybos centrai

 (63)
Kiek išmetate maisto? Štai tokį klausimą vieną rytą išgirdau laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Reportaže buvo teigiama, jog vienam šalies gyventojui per metus tenka 200 kg išmetamo maisto ir visa kaltė buvo suversta mums, Lietuvos gyventojams. Tačiau į šią problemą norėčiau pažvelgti iš kitos pusės.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Esame trijų asmenų šeima, maistą dažniausiai perkame prekybos centruose ir vietiniuose turgeliuose. Taigi, pamėtysiu akmenis į jų daržus.

Ar kas pastebėjote kokiais kiekiais yra fasuojami maisto produktai? Atrodo, jog Lietuvoje vien „apžoros“ gyvena. Norint nusipirkti sūrio ar rūkyto kumpelio, kurių retkarčiais norisi užkąsti, reikia pirkti tokį didelį gabalą, jog nesuvalgius nė pusės, jie pradeda pelyti, sudžiūva ir tampa neskanūs. Taigi, tenka išmesti. Taip pat dažnai kyla problemų norint nusipirkti šviežios mėsos, kurios taip pat pardavėjos nenori mažai atpjauti. O juk visas poros kilogramų gabalas nereikalingas. Geriau valgyt šviežią mėsą, nei mėnesį - šaldytą.

Dėl mėsos produktų, dažnai kyla problemos ir turgeliuose. Norint nusipirkti šoninės, dešros ar kumpelio, pardavėjos tiesiog šiaušiasi, kai paprašai atpjauti mažą gabaliuką. O kam man to didelio gabalo? Kad vėliau išmesčiau, kai susens?

O ką daryti žmonėms, kurie gyvena vieni ir maisto produktų poreikis dar mažesnis? Jiems galbūt užtenka vaikiškai juokingo kiekio mėsos, sūrio, batono ar pieno...

Tikiu, jog daugeliui nėra problema kas kelias dienas nusipirkti šviežių maisto produktų, tačiau pardavėjams gaila juos pardavinėti mažais kiekiais. Taip žmogus ir liksi arba alkanas, arba pusę maisto išmetęs. Tad nereikia kaltinti vien mūsų, Lietuvos piliečių, kalti yra ir prekybininkai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (108)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (77)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (85)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.