Madingas vilnietis: kaip atidaryti nuosavą restoraną

 (15)
Mano meilės istorija su maistu prasidėjo prieš gerus kelis metus. Ir tęsiasi, keliaudama iš miesto į miestą, iš vieno miesto turgaus į kitą. Nes gatvės maisto turgūs – street food markets – yra, ko gero, geriausios vietos maistui ragauti, išbandyti.
© DELFI / Tomas Vinickas

Tuose turguose maistą gamina iš pačių įvairiausių šalių kilę žmonės, dažniausiai pristatantys būtent savo šalies virtuvę. Taip žymiajame Londono Brick lane turguje atsirado ir lietuviška virtuvė. O aš, atsimenu, esu skanavęs jamaikietiškų, ispaniškų, tailandietiškų patiekalų, vienus skaniausių gyvenime valgytų burgerių, nerealių indiškų saldumynų. Tokia ta gatvės turgaus mada visame pasaulyje.

Kaip ir daugelis madingų dalykų*, taip ir savotiškas maisto kultas atkeliauja į Lietuvą. Tuoj lankytis gatvės maisto turguje taps taip pat madinga, kaip ir sekmadieniais brunch'inti (valgyti vėlyvus pusryčius – DELFI). Hipsters gonna hip. Nors kol kas, lankantis vieninteliame tokiame – gatvės maisto – turguje, penktadieniais šurmuliuojančiame Vilniaus Tymo kvartale, pastebiu daugiau pozityvumo, bendravimo ir tiesiog penktadieninio atsipalaidavimo, nei susireikšminimo, kuris taip dažnai būdingas vilniečiams ir miesto svečiams, pamėgusiems vieną ar kitą madingą dalyką.

*Pusė Lietuvos linksniuoja mano straipsnius apie vilnietišką susireikšminimą, kurio pirma dalis čia, o antra – čia

Madingas vilnietis: kaip atidaryti nuosavą restoraną
© DELFI / Tomas Vinickas

Dar vienas reiškinys, kurio ašimi betarpiškai yra bendravimas, pozityvas ir skanūs potyriai – tai Restoranų diena. Pasaulyje ir Lietuvoje, vykstanti keturis kartus per metus, t.y. vieną kartą per sezoną. Ir šiais laikais, kai daugelio restoranų valgiaraščiuose vyrauja sezoniškumas, susigalvoti savo nuosavą restoraną keturiskart per metus daugeliui tampa įdomia ir įtraukiančia idėja. Papasakosiu.

Restoranų diena – tai diena, kai kiekvienas norintis gali atsidaryti restoraną, kavinę ar barą vienai dienai. Ir tai gali būti bet kur: namų svetainėje, biuro virtuvėje ar posėdžių kambaryje, gatvėje, sode, parke ar tiesiog paplūdimyje. Tiesiog. Šioje vietoje tik jūsų fantazija gali jus sustabdyti. Arba ne.

Restoranų diena yra didžiausias maisto karnavalu tituluojamas maisto kultūros renginys pasaulyje, kaip minėjau, vykstantis keturis kartus per metus. Nuo 2011-ųjų metų per visas pasaulyje vykusias Restoranų dienas buvo atidaryta daugiau nei 20 tūkst. restoranų, prie kurių sugalvojimo ir įgyvendinimo prisidėjo daugiau nei 80 tūkst. restoranininkų (angliškai – restaurateurs; neabejoju, kad kalbos komisija, ar kaip ten ją, turės savo nuomonę apie šį žodį). 2,3 milijonai – būtent tiek ir netgi daugiau lankytojų per visą šį laiką aplankė minėtus restoranus nei daug nei mažai – 71-oje pasaulio šalyje. Daug skaičių, bet jie įspūdingi.

Ta pusė Lietuvos, kuri mane myli (arba nekenčia) ir kuri moka skaityti ir skaito, žino, kad esu savotiškas idealistas. Man norisi, kad Lietuva, taigi, Vilnius, taptų vis labiau ir labiau pasaulio sostine, kad aptarnavimo kultūra būtų pati geriausia, kad kaskart, apsilankę restorane, išsineštume tik pačius geriausius įspūdžius, kad į Vilnių atvyktų vis daugiau ir daugiau svečių iš užsienio. Todėl tokie pasauliniai dalykai, kaip mano minėtas gatvės maisto – street food – turgus ar tarptautiniu fenomenu ir savotišku judėjimu (angl. movement) tapusi Restoranų diena atranda savo vietą ne tik pasaulio, bet ir Lietuvos, taigi, Vilniaus hipsterių ir kitų fainų žmonių gyvenimuose.

Kita Restoranų diena pasaulyje ir Lietuvoje – Rugpjūčio 16-ą dieną, sekmadienį. Aš jau pradedu galvoti apie tai, kokį ir kur SAVO vienos dienos restoraną norėčiau atidaryti. Draugams.

Ką jūs?

Tomo Grižo puslapis socialiniame tinkle „Facebook“

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalinti nuomone> Tai galite padaryti el.paštu pilieciai@delfi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (93)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.