Londone gyvenantis lietuvis prisiminė, ką matė išpuolio naktį: visi vienas į kitą žiūrėjo įtartinai

 (4)
Visas Londonas gedi aukų po to, kai šeštadienio vakarą mieste buvo įvykdytas teroristinis išpuolis – mikroautobusas rėžėsi į minią ant Londono tilto, o iš transporto priemonės išlipę „Islamo valstybės“ (IS) kovotojai puolė žmonės peiliais. Netoli tragedijos vietos tą vakarą dirbęs Londono lietuvis Gediminas Čižauskas papasakojo DELFI Piliečiui apie baisią naktį ir atmosferą mieste po siaubingo įvykio.
Išpuoliai Londone
© AFP / Scanpix

Kaip DELFI Piliečiui pasakojo G. Čižauskas, apie 22 val. vakaro Londono laiku, kai įvyko tragedija, jis dirbo „Hilton Bankside“ viešbutyje, 30 metų statybų kompanijos jubiliejaus renginyje, kur dalyvavo 600 svečių.

„Vienu metu kolega priėjo prie manęs, išsitraukė savo telefoną ir rodydamas naujienas liūdnai ištarė – „Ką tik prie Londono tilto įvyko teroro ataka, žuvo žmonės, yra daug sužeistų... Niekšai, kas gali taip elgtis...“, – prisiminė lietuvis.

Pasak jo, tuomet jis pradėjo pastebėti, kaip žmonės žvilgčioja į savo telefonus, atsakinėja į žinutes, kurias tikriausiai siuntė artimieji ir draugai, skambina.

„Vėliau apsauga pradėjo svečių nebeišleisti iš viešbučio dėl saugumo sumetimų. Kai kurie svečiai prieidavo pasiteirauti, ar mes ką nors žinome, kodėl apsauga liepė visiems likti viduje, ar girdėjome kokias nors naujienas. Nuotaikos šiek tiek keitėsi – personalas ir toliau stengėsi šypsotis ir tęsti darbą, kaip įprasta, didžėjus stengėsi leisti linksmas šokių dainas, kad svečiai nesustotų linksmintis ir turėtų mažiau laiko naršyti savo telefonuose. Kai kurie svečiai šoko, tačiau kiti vaikščiojo sunerimę; dar kiti sėdėjo priimamajame ir ramiai šnekučiavosi; dar kiti kurį laiką paskaitę telefonuose žinutes ar naujienas, puldavo pasakoti kitiems kas nutiko. Vienam iš svečių padėjo išeiti į atokesnę vietą, kadangi jis labai susigraudino, – tai galėjo būti susiję su ką tik įvykusiomis atakomis“, – pasakojo vyras.

Tragedijos naktį Gediminui teko dirbti iki 3.15 val. Jis prisimena, kad einant link namų buvo juntama keista nuotaika: „Visi vienas į kitą žiūrėjo įtartinai. Visus praeivius bandai nužvelgti – ką nešasi su savimi, kaip elgiasi. Buvo jaučiama didelė įtampa. Virš galvų be sustojimo skraidė sraigtasparniai, po miestą važinėjo daugiau nei įprasta policijos automobilių.“

Išpuolis Londone lietuvio akimis. Foto / Gediminas Čižauskas
Išpuolis Londone lietuvio akimis. Foto / Gediminas Čižauskas
© Foto / Gediminas Čižauskas

Pasak Gedimino, gyvenimas Londone vis dar negrįžo į įprastą ritmą – kavinės, barai ir restoranai tuštesni nei įprastai, viešajame transporte jaučiama įtampa.

„Saugiai jaustis labai sudėtinga, dauguma žmonių atrodo įtartini. Teko važiuoti su metro pro Londono tilto stotelę, kuri buvo uždaryta ir niekas ten nestojo, pravažiuojant ją mašinistas šiek tiek sulėtino greitį, teko pamatyti, kad viduje – visiška tuštuma, o tai labai neįprastas reginys, kai įprastai galima matyti didžiulius žmonių srautus“, – prisiminė G. Čižauskas.

Kaip pasakojo lietuvis, dabar mieste vykdomos anti teroristinės operacijos, matoma daugiau pareigūnų nei įprastai.

„Teko matyti, kaip grupė pareigūnų trumpai pasitarę užsidėjo pirštines ir įbėgo į pastatą, lauke buvo palikti keli policijos automobiliai. Kai kurie keliai yra uždaryti, viskas tikrinama. Vadybininkai savo darbuotojams siunčia žinutes, bando surasti visus, darbovietėse vyksta neplanuoti susirinkimai“, – apie situaciją Londone papasakojo lietuvis.

Gyvenate Londone? Norite pasidalinti savo patirtimi? Papasakoti, kaip jaučiatės? Jūsų minčių lauksime el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Londonas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (329)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (101)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (98)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (86)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.