Linksmybės sostinėje – lengvai prieinamos merginos ir alkoholio upės

 (129)
Liūdnos mišios. Senelių ir tėvų „šokiai“ pasiekė klubų ir „plotų“ erą. Kita dimensija ir kitas smagumas. Būtent tai mane ir neramina. Narkotikai ir alkoholis, kurie visais laikais buvo ir bus populiarūs, gąsdina ne taip stipriai kaip atbukęs „linksminimosi“ suvokimas ir populiarėjanti tuštybė.
© Shutterstock nuotr.

Atsipalaiduoti yra svarbu ir net būtina. Po visų savaitės darbų, studijų jaunimas plūste užplūsta barus, naktinius klubus bei įvairaus plauko išvietes. Kodėl išvietes? Nežinau, kaip kitaip apibūdinti vietas, kur susirenka tiek daug dvasiškai skurdžių žmonių. Gal kiek daugiau jų susirenka nebent „Akropoliuose“ per didžiausius išpardavimus, rengiamus naktį. Ir taip, mes visi lankomės tose pačiose vietose. Skirtumas yra tas, kad vieniems savaitgalio naktys yra skirtos atsipalaidavimui, pabėgimui nuo savos rutinos ir bendravimui su draugais ar naujų pažinčių rezgimui, kitiems savaitgalis – tai gyvenimo būdas.

Turiu nemažai pažįstamų, kurie veikiausiai paskutinį kartą skaitė knygą penktoje klasėje, kurie nuo pirmadienio iki penktadienio galvoja, kuo dėvės šeštadienį ir kokiais kokteiliais svaiginsis. Liūdna matyti veidus žmonių, galvojančių, jog tos šeštadienio naktys truks amžinai. O dar liūdniau, kad tokia situacija tampa ne išimtimi, o taisykle.

Linksminimosi vieta čia niekuo dėta. Tai kiekvienas iš mūsų su savo pasirinkimais ir nuomone. Ne vieta sukuria žmones, o žmonės vietą. Vienas iš populiariausių Vilniaus naktinių klubų ,,Disco 311 Buddha“, pritraukiantis nemažai lankytojų, „Facebook“ pasekėjus nuolat lepinantis gražių šviesiaplaukių bei dailių vaikinų nuotraukomis, kartais yra minimas neigiamame kontekste, tačiau ne dėl aptarnavimo kokybės ar interjero - dėl žmonių (...). Jokiu būdu nekalbu apie visus ten besilankančius žmones. Tačiau susimąstyti vertėtų kiekvienam.

Manau, kad didžiausias paradoksas, kad ši vieta, savo pavadinime panaudojusi „Buddha“ vardą, kuris budizme plačiąja prasme yra atbudusi, arba pasiekusi nušvitimą, būtybė, tampa susibūrimo vieta žmonių, kurie ne tik, kad neatgimsta, bet ir yra, atrodo, galbūt net „užmigę“.

Žmonės ima tai, ką jiems duoda, neatsirinkdami. Ir tai, be abejonės, manau, yra dar viena siaubinga jaunimo yda, palaipsniui tampanti tendencija. Tikriausiai mažai kas susimąstė (pati tai suvokiau ne taip seniai), jog linksmybės ,dažnai ne kažin ką bendro turinčios su tikėjimu, vyksta šalia milžiniškos Budos skulptūros. Tikrai nesu „davatka“, bet man, kaip krikščioniškų pažiūrų europietei, tikriausiai nepatiktų, jei išgertuvės vyktų aplink Švč. Mergelės Marijos paveikslą.

Nekalbu apie moralius vakarėlius. Kalbu apie išgertuves, kuriose merginos tik ir laukia, kol prie jų prieis užsienietis ir užsakys kokteilį. Apie vakarėlius, kur nebeliko jokios pagarbos esančiam šalia, kur netyčia užkliudžiusi praeinančią merginą ar vaikiną gali sulaukti kandaus komentaro ar pikto žvilgsnio, gal net smūgio. Tiesa, „Buddha bar“ tinklas, garsus visame pasaulyje, ne kartą yra susidūręs su kritika dėl Budos vardo naudojimo. Jungtinių Amerikos Valstijų sostinėje Vašingtone konservatyvių pažiūrų budistai išsikovojo, kad baras būtų net uždarytas.

Ši Vilniaus vieta jokiu būdu nėra vienintelė, pasižyminti tokia įvairiais lankytojais. Ne kartą iš užsieniečių esu girdėjusi, jog Vilniuje jie labai nori aplankyti klubą „Salento“, nes ten, jų žiniomis, renkasi gražios ir labai lengvai pasiekiamos merginos. Ar tai naktinio klubo problema, jog ši vieta turi prastą reputaciją, ar tai lietuvaičių vertybių trūkumas ir naivumas? Sakote, visur tai vyksta? Taip, tačiau Lietuvoje tokia situacija tampa „veidu“, o tai jau nėra skanu.

Patarimas ir moralas paprastas. Tobulinkite ne tik savo fizinį ar plastmasinį grožį, o ir savo sielą, protą. Būkite asmenybėmis, o ne asmenimis. Kurkite save ir tik tada eikite linksmintis, o ne kurkite save besilinksmindami.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo nuomone apie lietuvaičių linksminimosi kultūrą:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.

Atostogavo Maltoje: jeigu jums tinka J. Basanavičiaus g. Palangoje, tada gal ir čia patiks (219)

Mes su žmona nemažai keliaujame ir bent du kartus per metus renkamės poilsines keliones į šiltus kraštus. Šį pavasarį nusprendėme aplankyti Maltą. Keliones paprastai planuojamės patys: ieškome viešbučių, bilietų, automobilių nuomų, renkamės viešbučius skirtinguose miestuose, kad per minimalų dešimties dienų laikotarpį galėtume aplankyti kuo daugiau vietų.