Lietuvos reklamos šypsenos nesukėlė: čia tas pats, jei Aliaska viliotų Sočio žiemos vaizdais

 (14)
Originalios, gražios ir įdomios, paveikios ir juokingos, netikėtos, įspūdingos, kartais mielos, o kartais jaudinančios ir suvirpinančios net ne tokį jautrų žmogų kaip aš. Skatinančios pasididžiavimą, atjautą, šventinę nuotaiką ar norą pirkti. Daug gerų reklamų yra. Jos atkreipia dėmesį ir įsimena, kaip geri gero darbo pavyzdžiai. Įsimena ir kiti pavyzdžiai. Ne tokie geri. Internete tokių ne vienas.
© Facebook nuotr.

Mane visada smagiai nuteikia „Gmail“ pašto dėžutėje dažnai pasirodanti jachtų reklama. Maždaug: „Na, reikia pasitikrinti paštą. O, gal nusipirkti jachtą?“. Kol kas neskubu, laukiu, gal pasiūlys gerą asmeninio lėktuvo kokybės ir kainos santykį. Kita vertus, jaučiuosi pamaloninta, kad „Google“ algoritmai laiko mane tiksline tokios reklamos auditorija. Nors gal ir nereikėtų per daug stebėtis, prisimenant, kaip Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas kvietė eilinius Rusijos žmones nenuobodžiauti ir nedykinėti laisvalaikiu, o geriau užsiimti „jachtingu“. Taip ir sakė. Taigi panašu, kad „jachtingas“ jau tampa paprastų žmonių paprasta pramoga.

O feisbukas nesiliauja viliojęs išmėginti Kinijos moterų lieknėjimo būdo. Sako, efektyvus. Nespaudžiau ant nuorodos, nes, įtariu, žinau jų paslaptį: valgio pasidalinimas su milijardu maistu nepertekusiu tautiečių ir alinantis keliolikos valandų darbas fabrike už kiek, porą dolerių per dieną? Siūlomas ir alternatyvus variantas, nesusižavėjusiems Kinijos moterų lieknumo paslaptimis: Afrikos moterų lieknėjimo būdas. Irgi nespaudžiau ant nuorodos. Nežinau, kodėl. Gal laukiu 1932-1933 m. ukrainiečių moterų „metodo“.

Kas neišleido visų pinigų jachtai, gali įsigyti naują būstą. Statomas naujas namų kompleksas. Vienas iš pagrindinių garantuojamų privalumų — gera kaimynystė. Ne, ne gamtos, mokyklų-darželių ir kitų naudingų įstaigų,— gyventojų. Būsimų, dar nesamų, gyventojų būsimam komplekse. Aš suprantu, kad, matyt, jie pirkėjo reikalauja pateikti pažymą apie neteistumą, bet, įdomu, kaip patikrina etiką ir moralę, kad galėtų būti ramūs, jog nusižengimų ir ateityje greičiausiai nenusimato? Patikrinimo procedūra turbūt nemaloni, nes nauji savininkai dar neatsirado,— reklaminis šūkis kviečia butą įsigyti pirmam. Pirmas įsigyk butą su gera kaimynyste naujai statomame komplekse. Gera nesamų kaimynų kaimynystė.

O įsigijus naują butą galima ir atšvęsti. Štai vienas prekybos centras visus metus šventė savo gimtadienį. Su šūkiu: „Jei švęsti, tai švęsti!”. Geras šūkis. Gerai atrodė ant reklaminių maketų su savaitės akcijine preke — tualetiniu popieriumi. Nors aš nenorėčiau taip švęsti...

Aišku, visa tai — tik keli maži pavyzdžiai, priverčiantys nusišypsoti. Kas neprivertė nusišypsoti, tai „#RealIsBeautiful“ kitų šalių nuotraukomis iliustruojama Lietuva. Lietuva turi daug ką, kuo gali didžiuotis: kilnią istoriją, nuostabią senamiesčių architektūrą, įvairių sričių meno, mokslo, sporto žmonių pasiekimų, nepalaužiamą tautos dvasią, drąsią ir teisingą užsienio politiką. Bet nuostabi gamta yra tai, kas pirmiausia krenta į akis. Ir ne tik į patriotiškai nusiteikusio lietuvio akis,— kiekvienas atvykęs užsienietis tai nedvejodamas liudija, paklausus, kas labiausiai patiko. Kartais net nuobodu klausti, toks nuspėjamas būna atsakymas.

Tad reklamuoti Lietuvą svetimomis fotografijomis — tai tas pats, lyg Norvegija sugalvotų prisistatinėti egzotiškomis akvariumų žuvytėmis, Airija — paveiksluoti svetimą smaragdinę žolę, Madagaskaras vietoj lemūrų prastūminėtų meškėnus, Aliaska viliotų kodėl gi ne Sočio žiemos vaizdais, Dramblio Kaulo Krantas vogtų svetimą kakavą, o Rusija samdytų svetimtautį propagandos meistrą.

Ar tikrai Tomas Nemura nerado dar kelių gražių nuotraukų iš gražiausios pasaulio šalies?..

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.

Atostogavo Maltoje: jeigu jums tinka J. Basanavičiaus g. Palangoje, tada gal ir čia patiks (219)

Mes su žmona nemažai keliaujame ir bent du kartus per metus renkamės poilsines keliones į šiltus kraštus. Šį pavasarį nusprendėme aplankyti Maltą. Keliones paprastai planuojamės patys: ieškome viešbučių, bilietų, automobilių nuomų, renkamės viešbučius skirtinguose miestuose, kad per minimalų dešimties dienų laikotarpį galėtume aplankyti kuo daugiau vietų.