Lietuviškos mirties šmėkla skrieja per Europą

 (67)
Žiaurios žmogžudystės, įvykdytos praėjusį šeštadienį, aidas neaplenkė ir užsienyje gyvenančių lietuvių. Didžiausiose tautiečių susibūrimo vietose – lietuvių kirpyklose, parduotuvėse, prekybos centruose netyla diskusijos apie tai, kodėl mūsų šalies atsakingos tarnybos nesugebėjo išgelbėti į nelaimę pakliuvusios merginos.
© A.Stackevič nuotr.

Pusvalandis beviltiško pagalbos šauksmo, nieko nežadančio bendravimo su BPC – kas galėjo būti blogiau vilties vis dar tuo metu neprarandančiai aukai? Lietuvos žiniasklaidoje rašoma, kad nužmogėję banditai veikė prisižiūrėję kino filmų. Tiesa, šiemet pasirodė vienas labai panašus į šiurpų šeštadienio scenarijų filmas, kuris vadinasi „Pagalbos šauksmas“. Deja, šio filmo tikriausiai dar nematė Lietuvos pagalbos tarnybų darbuotojai.

Jei kas nors iš BPC atstovų būtų jį matęs, gal būtų susivokęs, kaip padėti merginai bagažinėje. Čia vien klausimų, ar važiuojant jaučiasi bildesys, nebeužteko. O kur dar mūsų pagalbininkai ore – ne taip dažnai naudojami karinių oro pajėgų sraigtasparniai. Tikėtina, kad per tą pusvalandį ar šiek tiek ilgesnį laikotarpį, kol žudikai vežė merginą sudeginti, nesunkiai būtų pastebėję nepilnametės apibūdintą automobilį.

Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, net į paprastus šeimyninius kivirčus reaguojama greitai ir atsakingai. Jei kokia porelė susipyko naktiniame klube, tai prie jo suvažiuoja penki – šeši policijos ekipažai. Sraigtasparniai čia pakeliami dėl įvairių priežasčių, ir tikrai ne visada dėl žmogžudysčių.

Ne kartą teko vidurnaktį nubusti nuo orą virpinančio triukšmo ir galingų prožektorių šviesų. Tiesa, šioje šalyje, skirtingai nei Lietuvoje, pagalbos 112 arba 999 numeriais be SIM kortelės prisišaukti nepavyks. Tai paaiškinama paprastai: šalis yra per didelė, kad bet kas galėtų nebaudžiamai skambinėti ir trukdyti tarnybų darbą.

Anglijos lietuviai nesupranta ir tai, kaip paslaptingai dingo aukos SIM kortelė. Jei nusikaltėliai ją išėmė, tai kodėl jie paliko telefoną? Ir kaip mergina galėjo be SIM kortelės paskambinti savo draugui? Tačiau, manau, išvada yra viena ir nenuginčijama - jeigu visos tarnybos savo darbą būtų dirbusios tinkamai, šiandien nebūtų apie ką diskutuoti.

Labiausiai mūsų mažos valstybės piliečius jaudina tai, kad nusikaltimai darosi vis įžūlesni ir nenuspėjami. Daugelis emigrantų šiandien pasidžiaugia, kad gyvena valstybėje, kurioje yra palyginti saugu, ir kuri iš tikrųjų rūpinasi žmogumi. Žinoma, tokių blogų „naujienų“ mūsų tautiečiai neskuba pranešti savo viršininkams ar kolegoms. Gėda, kad esame maža tauta, o pačiais baisiausiais nusikaltimais jau spėjome išgarsėti visame pasaulyje. Ne vienas britas jau žino, kad lietuvių baudžiamosios bylos jų teismuose „puikuojasi“ kaip vienos iš žiauriausių ir masiškiausių po tokios didelės lenkų bendruomenės nusikaltimų. Todėl baisu ir pagalvoti, kas laukia ateityje. Ar mūsų valstybė pajėgi sutramdyti išsigimėlių išleistą mirties šmėklą?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Asmeninis išbandymas – įveikti sunkūs kilometrai vaizdingoje Norvegijoje (5)

Ecotrail? Kodėl? Tiksliai net nežinau. Pirmas mano rimtesnis ultra bėgimas būtent ir buvo šios serijos pionierius – Ecotrail de Paris 80 km, o šią žiemą, kai jau netikėtai sužibo viltis išbristi iš traumų, atėjo nereali mintis įveikti visus Ecotrail serijos ultra bėgimus.

Naujasis Darbo kodeksas: vieniems atiteko žirgas, kitiems – sudėtingesnės darbo sąlygos (59)

Gyvenimas intensyvus, kiekviena diena sklidina naujienų, jų daug, ne visada įmanoma jas visas suvokti ir įvertinti. Svarbiausia naujiena laikyčiau Darbo kodekso pataisų priėmimą ir tikėtiną kodekso įsigalėjimą nuo liepos 1-osios dienos. Bandžiau suvokti kodekso naujumą ir galimą demokratijos plėtrą dirbantiesiems.

Moteris turi aukso vertės patarimą, kaip atpažinti neištikimybę (109)

Įtariate, kad sutuoktinis neištikimas? Turiu auksinį patarimą – atsakykite sau į vienui vieną klausimą: ar jis tebeužsiima ta veikla, kurios dėka susipažinote? Pavyzdžiui, eina į klubus, į mįslingas vakarones su draugais, į rungtynes, į golfo aikštyną? Deja, skaudi patirtis sako, jog tai yra, taip sakant, raudona vėliavėlė...

Melu prasidėjęs tarnybinis romanas pateikė ne vieną siurprizą (64)

Tai buvo pirmoji mano diena naujajame darbe. Galvoje sukosi įvairiausios mintys: kaip man seksis? Kokie žmonės čia dirba? Ar pritapsiu? Iš tikrųjų, sekės gana sunkiai: nepavykdavo rasti reikiamų dokumentų, ne kartą teko paklaidžioti įstaigos suktais koridoriais ieškant tam tikro kabineto, o ir kalbant telefonu su klientais padariau ne vieną klaidą.

Apskaičiavo prabangų savaitgalio poilsį Palangoje: pagaliau nemačiau čeburekų pardavėjų (88)

Pastebėjau tokią tendenciją – Lietuvos gyventojai (arba labiau tie, kurie dar liko Lietuvoje), vis dažniau renkasi užsienio kurortus ar turistinius miestus. Dabar retai kada tai būna uždari miesteliai kaip Šarm el Šeichas ir Hurgada Egipte ar Marmario kurortas Turkijoje.