Lietuva - tikrai ne svajonių šalis

 (20)
Viskam yra pradžia ir pabaiga. Prasidėjus studijoms atrodė, kad laiko – į valias: tai treji metai, per kuriuos galėsiu suprasti, kas aš esu iš tiesų ir ko noriu iš gyvenimo.
© K. Cemnolonskio nuotr.

Bet baigiantis studijoms suprantu, kad gyvenime susiduriame su daugybe ribų. Kai kurias lengva kirsti, kai kurias - sudėtingiau.

Artėjant tai dienai, kai laikysiu rankoje diplomą, suprantu, kad jis tikriausiai nereiškia mokslų pabaigos - tai tik profesinis bakalauras. Dabar žinau, ką tai reiškia, - esu ištremiama į „Sibirą“.

Aplinkiniai, tarp jų – ir tėvai, deda daug vilčių ir išsižioję laukia, kada jų vaikai dirbs kvalifikuotą darbą, mat tas, kuris būtų, pagal specialybę, varo iš proto. Na, galima suprasti ir tėvus, atsibodo jiems 21-erius metus išlaikytinį turėti. Ar visa šiuolaikinė visuomenė yra supuvusi, ar tik Lietuva? Kai jaunam žmogui Lietuvoje yra užtrenkiamos durys panosėj, o langus atidaro užsienyje, pradedi galvoti, kur tavo vieta.

Kaip apsispręsti jaunam žmogui, kuris myli Lietuvą? Baigus mokslus ją palikti ir ieškoti laimės kitur? Po velnių, kam studijuoti Lietuvoje, jei po to kyla mintys iš jos bėgti. Galbūt daug perspektyviau imti studijų paskolą Anglijoje ir kurti gyvenimą ten? Pabaigoje pradedame galvoti apie pradžią.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Studentai, pasidalinkite mintimis, ar Jums sudėtinga Lietuvoje rasti vietą „po saule“? Papasakokite, kokį kelią pasirinkote - emigruoti ar likti gimtinėje. Jūsų laiškų laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (106)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (77)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (85)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.