Lemtingas susitikimas prie ežero baigėsi santuoka

 (52)
Pamačiau jį vos nuvykus į išnuomotą namelį prie ežero. Pečius siekiantys tamsūs garbanoti plaukai, rudos akys mano žvilgsnį patraukė jau pirmą atostogų dieną. Stebėjau jį pro langą, iš tiesų, tai dariau nuolatos, kol jis, sodybos šeimininko sūnus, darbavosi kieme.
© R.Juozapaitytės nuotr.

Tai tęsėsi bene dvi savaites, kol, draugių paskatinta, ėmiausi veiksmų. Tačiau, kilo sunkiai išsprendžiama užduotis, o kaip? Kaip atkreipti į save dėmesį? Juk aš neišsiskyriau nei puikia išvaizda, nei visų trokštamu komunikabilumu. Dabar visuomet lengvai prunkšteliu, kai prisimenu, ką vis dėlto mano jauna ir nepatyrusi širdis nusprendė. Parašiau atvirlaiškį. Taip, būtent, atvirlaiškį, kurį palikau ant jo mašinos stiklo. Gerai tikrai neįvardinsiu tų žodžių, kuriuos išdėliojau, bet, šiuo metu, jie skambėtų tikrai gana kvailai, nors, net neabejoju, kad nuoširdžiai.

Mano didžiam netikėtumui, po kelių dienų ryte pasitiko draugė su laišku rankose, esą, nuo kažkokio vaikino. Prisimenu tą nuostabų pakilumo jausmą, kuomet dar net neatplėšus voko supratau, kad tai jau yra kažko pradžia, ir visai nesvarbu, kaip ta pradžia pasibaigs. Svarbiausia buvo suvokus, kad aš ėmiausi veiksmų ir, jau verčiau po penkiasdešimt metų būsiu nusivylusi tuo, ką padariau, bet ne tuo, ko neišdrįsau padaryti.

Dabar susimąstau kiek daug tiesiog nesuskaičiuojamų dalykų žmonės galėtų turėti, jei tik tikėtu savimi, kad, viskas, ko jie trokšta, gali būti jų. Svarbiausia yra bandyti. Juk, mes, žmonės, negalime skaityti vienas kito minčių, jausmų ar numatyti poelgių. Mes galime tik viena - pasakyti bei parodyti, ką galvojame ir ką jaučiame. Tik taip įstengiame suprasti bei papildyti vienas kito gyvenimus.

Su Matu susituokėme vos baigę universitetą. Tai buvo patys laimingiausi mano metai gyvenime. Tuomet įsitikinau posakiu: „Kaip jautiesi, taip ir atrodai'“. Tiesiog švytėjau man anksčiau nebūdinga laime ir džiaugsmu. Dar po kelerių metų susilaukėme dukters, o vėliau ir sūnaus. Matas buvo pats nuostabiausias tėvas pasaulyje, kaip bebūtų, nespėjo išlydėti savo dukters į išleistuvių vakarą bei vyriškai pasikalbėti su paaugliu sūnumi. Mano svajonių jaunikio širdis užgeso grįžtant namo iš darbo - autoavarijoje. Staiga į kelią išbėgus elniui, Matas suko į šoną ir susidūrė su kitu automobiliu. Smūgis buvo mirtinas.

Sunkiai išgyvenau netektį. Iš tiesų, tik vaikai lėmė tai, jog nesusirgau depresija ir vėl sugebėjau atsistoti ant kojų. Bet, kaip bebūtų, juk gyvenimas juda į priekį, nepaliauja sustoti. Kad ir kas nutiktų, turi keltis, eiti ir rūpintis tais, kurie tau svarbiausi.

Savo antrąją sielos pusę jau sutikau. Žinau, kad niekada nebepatirsiu tokios meilės, kaip tuomet, kai buvo gyvas Jis, ir jeigu galėčiau ką nors pakeisti savo praeityje, tvirtai žinau, kad to nedaryčiau. Viskas buvo tobula.

Dažnai išgirstu pamąstymus, nusiskundimus, jog vienaip ar kitaip santykiai eina bloga linkme. Kartais net sulaukiu patarimų šiuo klausimu. Ir ką aš galiui atsakyti? Jeigu norite būti laimingi, turėti gražius ir šiltus santykius, būkite sąžiningi vienas kitam ir rodykite savo jausmus. Juk jeigu turi meilės, tai kam ją laikyti sau?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Vasara - meilės metas: nevargina prastas oras, atostogaujančių – ir darbo reikalai. Kai karštas oras susuka galvą, ne vienas pasineria į jausmus – kad ir trumpam. Taip ir gimsta atostogų romanai!

DELFI skaitytojai jau yra pasakoję ir apie netikėtai užsimezgančius jausmus. „Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad „goodbye“ vakarėlis gali tapti nauju „hello“, kad atostogų romanas gali tapti tikra draugyste ir, apskritai, kad aš sugebėčiau draugauti per atstumą“, - kartą pasakojo Graikijoje su vokiečiu susipažinusi skaitytoja, kurios romanas baigėsi laimingai.

Klausiame Jūsų – ar esate patyrę vasaros romaną? Kaip manote, ar atostogų metu svetur ar Lietuvoje sutiktas žmogus gali tapti rimtu gyvenimo partneriu? Galbūt galite papasakoti istoriją, kai taip prasidėjusi meilė tapo tvirta šeima?

Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Romanas“ iki rugpjūčio 4 d. Įdomiausios istorijos autoriui įteiksime S. Rushdie knygą „ Džozefas Antonas“

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.

Atostogavo Maltoje: jeigu jums tinka J. Basanavičiaus g. Palangoje, tada gal ir čia patiks (219)

Mes su žmona nemažai keliaujame ir bent du kartus per metus renkamės poilsines keliones į šiltus kraštus. Šį pavasarį nusprendėme aplankyti Maltą. Keliones paprastai planuojamės patys: ieškome viešbučių, bilietų, automobilių nuomų, renkamės viešbučius skirtinguose miestuose, kad per minimalų dešimties dienų laikotarpį galėtume aplankyti kuo daugiau vietų.