Laiškas dviratininkams: mielieji, gal pasidomėkite KET?

 (304)
Vis dažniau atsidariusi žinių portalus pamatau, kad vėl nutrenktas dviratininkas. Tikrai gaila žmogaus, bet... Mieli, dviratininkai, aš Jūsų prašau jeigu jau norite būti kelių eismo dalyviais, tai bent pasidomėkite KET taisyklėmis, taip pat būkite atidesni ir nustokite lakstyti gatvėmis. Taip taip, lakstyti!
© DELFI (P.Sadausko nuotr.)

Mano vakarykštė situacija privertė parašyti savo pastebėjimus, gal net labiau prašymą, kad būtų išvengta tokių nelaimių. Vakar, kaip ir kiekvieną darbo dieną pasiimu savo vaiką iš mokyklos.

Važiuojant Saltoniškių gatve link Konstitucijos prospekto, prie Lietuvos edukologijos universiteto yra žiedas, eismas ten dažniausiai intensyvus. Važiuodama leistinu greičiu stebiu kitus eismo dalyvius ir matau, kad prieš pat žiedą, kur yra pėsčiųjų perėja, žmonių pereinančių gatvę nėra, besirengiančių ją pereiti - taip pat nėra, žiedas yra laisvas, norint į jį įvažiuoti, bet staiga ties pėsčiųjų perėja į mano automobilio šoną su dviračiu įlekia jaunuolis.

Žinoma mano vaikas ima ne savu balsu rėkti, aš nesuprantu kas dedasi, staigiai stabdau automobilį. Vaikinas mane išplūsta įvairiausiais necenzūriniais žodžiais, aš jam ramiu balsu aiškinu, kad prieš išvažiuojant į žiedą aš sulėtinau automobilio greitį, apsidairiau, ar nėra pėsčiųjų, o jis staiga iššokęs iš krūmų atsitrenkė į mano automobilį.

Žinoma, jis su tuo nesutinka ir jau pradeda aiškinti, kaip aš turėsiu jam sumokėti piniginę kompensaciją nors nei jis, nei jo dviratis mano akimis nenukentėjo. Bandžiau „nukentėjusiajam“ paaiškinti KET , kad dviratį per perėją reikia persivežti, o ne lėkti į gatvę net neapsidairius.

Žinoma, jaunuolio atsakymas dar labiau pribloškė – „visi taip važinėja!“. Ir kad mes, vairuotojai, turime stebėti situaciją. Bet, atsiprašau, tu esi toks pats vairuotojas kaip ir aš, tik, tiesą sakant, tavo transporto priemonę yra kur kas lengviau sustabdyti. Matyt, pavargęs aiškintis su moterimi, kuri žino ne tik savo teises, bet ir galiojančias Lietuvos Respublikos kelių eismo taisykles, vaikinas atsisėdo ant dviračio ir numynė toliau. Niekaip nesuprantu, kaip žmonės savęs taip nesaugo? Juk gali likti neįgalus, ar netgi žūti! Žinoma, aš nepateisinu ir neginu tų, kurie gatvėmis laiksto su automobiliais ir net nemato kas vyksta aplinkui. Svarbiausia, kad tai ne pirmas kartas, kai tenka mokyti dviratininkus saugumo.

Gerbiami vairuotojai, dviratininkai, aš kaip lygiavertė kelių eismo dalyvė labai jūsų prašau - saugokite save ir kitus eismo dalyvius! Juk yra aiškiai ir suprantama kalba KET parašyta, kokių taisyklių jūs privalote laikytis. Nelėkite automobiliams po ratais, būkite matomi ir atidūs.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Po mokytojos pasisakymų Telšiuose rėžė, ką galvoja: žinau, iš kur ta neapykanta (109)

Štai ir dar vienas skandalas, suskaldęs Lietuvą. Telšiuose tikybos mokytoja pasakojo apie gėjus-hanibalus, vadino juos pedofilais ir prievartautojais. Dar dėjo kūjį su pjautuvu ant LGBT vėliavos.

Nenoriu nieko pažeminti – uždirbančio mažiau nei 900 eurų nepažįstu (716)

Vis užsuku paskaityti straipsnių ir komentarų apie pinigus... Rašydamas ši straipsnį nenorėčiau kažko įžeisti ar pažeminti. Man 25-eri metai, dirbu samdomą darbą, ne pagal studijuotą specialybę (inžinerija), į rankas gaunu 1500 eurų.

Mokytojos atsiųstas ketvirtoko atsakymas suspaus širdį: kam klausinėjate tokių dalykų? papildyta specialistės komentaru (434)

Esu mokytoja ir šiuo metu sukuosi standartizuotų testų ir kitokių man nelabai suprantamų veiklų rate. Tačiau šiuolaikinė švietimo sistema nesudaro galimybės ją bent kiek suprasti (bet čia atskirą straipsnį parašyti galėčiau, jei norėčiau). O šiandien tiesiog jūsų klausiu: pasižiūrėkite nuotraukas ir atsakykite, kur slypi šio ketvirtokams duodamo pildyti klausimyno prasmė?

Pavaduotojos skambutis perpildė kantrybės taurę: kaip pavadinti tokį elgesį? (126)

Paskutinius metus mokausi mokykloje ir esu mačiusi daug neteisybės, mokytojų, kurie nekreipia dėmesio į mokinius, bet šiandien rašyti mane paskatino pavaduotojos išpuolis prieš man patį brangiausią žmogų – mamą.

Kritikuojate jus gydžiusius medikus? Pagalvokite apie pasekmes (25)

Žodžio galybė – neišmatuojama ir nepervertinama. Jis gali iškelti į padanges, o gali... ir užmušti. Naujiena šiais laikais dažniausia telpa į kelias taupias eilutes. Tačiau vis tiek guodžiamės, kad tenka kapanotis neišbrendamame iš informacijos srauto, kuriame kai kada pasimeta tai, kas svarbiausia...