Laiškas dviratininkams: mielieji, gal pasidomėkite KET?

 (304)
Vis dažniau atsidariusi žinių portalus pamatau, kad vėl nutrenktas dviratininkas. Tikrai gaila žmogaus, bet... Mieli, dviratininkai, aš Jūsų prašau jeigu jau norite būti kelių eismo dalyviais, tai bent pasidomėkite KET taisyklėmis, taip pat būkite atidesni ir nustokite lakstyti gatvėmis. Taip taip, lakstyti!
© DELFI (P.Sadausko nuotr.)

Mano vakarykštė situacija privertė parašyti savo pastebėjimus, gal net labiau prašymą, kad būtų išvengta tokių nelaimių. Vakar, kaip ir kiekvieną darbo dieną pasiimu savo vaiką iš mokyklos.

Važiuojant Saltoniškių gatve link Konstitucijos prospekto, prie Lietuvos edukologijos universiteto yra žiedas, eismas ten dažniausiai intensyvus. Važiuodama leistinu greičiu stebiu kitus eismo dalyvius ir matau, kad prieš pat žiedą, kur yra pėsčiųjų perėja, žmonių pereinančių gatvę nėra, besirengiančių ją pereiti - taip pat nėra, žiedas yra laisvas, norint į jį įvažiuoti, bet staiga ties pėsčiųjų perėja į mano automobilio šoną su dviračiu įlekia jaunuolis.

Žinoma mano vaikas ima ne savu balsu rėkti, aš nesuprantu kas dedasi, staigiai stabdau automobilį. Vaikinas mane išplūsta įvairiausiais necenzūriniais žodžiais, aš jam ramiu balsu aiškinu, kad prieš išvažiuojant į žiedą aš sulėtinau automobilio greitį, apsidairiau, ar nėra pėsčiųjų, o jis staiga iššokęs iš krūmų atsitrenkė į mano automobilį.

Žinoma, jis su tuo nesutinka ir jau pradeda aiškinti, kaip aš turėsiu jam sumokėti piniginę kompensaciją nors nei jis, nei jo dviratis mano akimis nenukentėjo. Bandžiau „nukentėjusiajam“ paaiškinti KET , kad dviratį per perėją reikia persivežti, o ne lėkti į gatvę net neapsidairius.

Žinoma, jaunuolio atsakymas dar labiau pribloškė – „visi taip važinėja!“. Ir kad mes, vairuotojai, turime stebėti situaciją. Bet, atsiprašau, tu esi toks pats vairuotojas kaip ir aš, tik, tiesą sakant, tavo transporto priemonę yra kur kas lengviau sustabdyti. Matyt, pavargęs aiškintis su moterimi, kuri žino ne tik savo teises, bet ir galiojančias Lietuvos Respublikos kelių eismo taisykles, vaikinas atsisėdo ant dviračio ir numynė toliau. Niekaip nesuprantu, kaip žmonės savęs taip nesaugo? Juk gali likti neįgalus, ar netgi žūti! Žinoma, aš nepateisinu ir neginu tų, kurie gatvėmis laiksto su automobiliais ir net nemato kas vyksta aplinkui. Svarbiausia, kad tai ne pirmas kartas, kai tenka mokyti dviratininkus saugumo.

Gerbiami vairuotojai, dviratininkai, aš kaip lygiavertė kelių eismo dalyvė labai jūsų prašau - saugokite save ir kitus eismo dalyvius! Juk yra aiškiai ir suprantama kalba KET parašyta, kokių taisyklių jūs privalote laikytis. Nelėkite automobiliams po ratais, būkite matomi ir atidūs.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Moteris turi aukso vertės patarimą, kaip atpažinti neištikimybę (108)

Įtariate, kad sutuoktinis neištikimas? Turiu auksinį patarimą – atsakykite sau į vienui vieną klausimą: ar jis tebeužsiima ta veikla, kurios dėka susipažinote? Pavyzdžiui, eina į klubus, į mįslingas vakarones su draugais, į rungtynes, į golfo aikštyną? Deja, skaudi patirtis sako, jog tai yra, taip sakant, raudona vėliavėlė...

Melu prasidėjęs tarnybinis romanas pateikė ne vieną siurprizą (64)

Tai buvo pirmoji mano diena naujajame darbe. Galvoje sukosi įvairiausios mintys: kaip man seksis? Kokie žmonės čia dirba? Ar pritapsiu? Iš tikrųjų, sekės gana sunkiai: nepavykdavo rasti reikiamų dokumentų, ne kartą teko paklaidžioti įstaigos suktais koridoriais ieškant tam tikro kabineto, o ir kalbant telefonu su klientais padariau ne vieną klaidą.

Apskaičiavo prabangų savaitgalio poilsį Palangoje: pagaliau nemačiau čeburekų pardavėjų (87)

Pastebėjau tokią tendenciją – Lietuvos gyventojai (arba labiau tie, kurie dar liko Lietuvoje), vis dažniau renkasi užsienio kurortus ar turistinius miestus. Dabar retai kada tai būna uždari miesteliai kaip Šarm el Šeichas ir Hurgada Egipte ar Marmario kurortas Turkijoje.

Jaunuolio išpažintis: sulaužytas vyriškas pažadas privertė save įvertinti iš naujo (27)

Buvome kurso draugai. Neslėpsiu, kad Greta (herojų vardai pakeisti – DELFI) man patiko. Pats tuo metu draugės neturėjau, o Greta jau daug metų draugavo su Martynu. Kaip teigia liaudies išmintis, draugas – ne siena, galima pastumti.

Po vyro neištikimybės jaučiausi sugniuždyta, bet draugės patarimas privertė viską permąstyti (163)

Jaunystėje galvojau, kad meilė – jaunų žmonių reikalas. Atrodė,- net nepadoru glaustytis, meiliai šnibždėtis, dūsauti, žiūrėti vienas kitam į akis, laikytis už rankučių tėvų amžiaus vyrams ir moterims. O kur dar širdis draskančios kančios, aistros ir pavydo scenos – joms apskritai suaugusiųjų gyvenimuose neturėtų būti vietos. Bet metai bėgo, jaunystė greitai liko praeities prisiminimuose, veidą išvagojo raukšlių vagelės, užaugo vaikai...