Laiškas dviratininkams: mielieji, gal pasidomėkite KET?

 (304)
Vis dažniau atsidariusi žinių portalus pamatau, kad vėl nutrenktas dviratininkas. Tikrai gaila žmogaus, bet... Mieli, dviratininkai, aš Jūsų prašau jeigu jau norite būti kelių eismo dalyviais, tai bent pasidomėkite KET taisyklėmis, taip pat būkite atidesni ir nustokite lakstyti gatvėmis. Taip taip, lakstyti!
© DELFI (P.Sadausko nuotr.)

Mano vakarykštė situacija privertė parašyti savo pastebėjimus, gal net labiau prašymą, kad būtų išvengta tokių nelaimių. Vakar, kaip ir kiekvieną darbo dieną pasiimu savo vaiką iš mokyklos.

Važiuojant Saltoniškių gatve link Konstitucijos prospekto, prie Lietuvos edukologijos universiteto yra žiedas, eismas ten dažniausiai intensyvus. Važiuodama leistinu greičiu stebiu kitus eismo dalyvius ir matau, kad prieš pat žiedą, kur yra pėsčiųjų perėja, žmonių pereinančių gatvę nėra, besirengiančių ją pereiti - taip pat nėra, žiedas yra laisvas, norint į jį įvažiuoti, bet staiga ties pėsčiųjų perėja į mano automobilio šoną su dviračiu įlekia jaunuolis.

Žinoma mano vaikas ima ne savu balsu rėkti, aš nesuprantu kas dedasi, staigiai stabdau automobilį. Vaikinas mane išplūsta įvairiausiais necenzūriniais žodžiais, aš jam ramiu balsu aiškinu, kad prieš išvažiuojant į žiedą aš sulėtinau automobilio greitį, apsidairiau, ar nėra pėsčiųjų, o jis staiga iššokęs iš krūmų atsitrenkė į mano automobilį.

Žinoma, jis su tuo nesutinka ir jau pradeda aiškinti, kaip aš turėsiu jam sumokėti piniginę kompensaciją nors nei jis, nei jo dviratis mano akimis nenukentėjo. Bandžiau „nukentėjusiajam“ paaiškinti KET , kad dviratį per perėją reikia persivežti, o ne lėkti į gatvę net neapsidairius.

Žinoma, jaunuolio atsakymas dar labiau pribloškė – „visi taip važinėja!“. Ir kad mes, vairuotojai, turime stebėti situaciją. Bet, atsiprašau, tu esi toks pats vairuotojas kaip ir aš, tik, tiesą sakant, tavo transporto priemonę yra kur kas lengviau sustabdyti. Matyt, pavargęs aiškintis su moterimi, kuri žino ne tik savo teises, bet ir galiojančias Lietuvos Respublikos kelių eismo taisykles, vaikinas atsisėdo ant dviračio ir numynė toliau. Niekaip nesuprantu, kaip žmonės savęs taip nesaugo? Juk gali likti neįgalus, ar netgi žūti! Žinoma, aš nepateisinu ir neginu tų, kurie gatvėmis laiksto su automobiliais ir net nemato kas vyksta aplinkui. Svarbiausia, kad tai ne pirmas kartas, kai tenka mokyti dviratininkus saugumo.

Gerbiami vairuotojai, dviratininkai, aš kaip lygiavertė kelių eismo dalyvė labai jūsų prašau - saugokite save ir kitus eismo dalyvius! Juk yra aiškiai ir suprantama kalba KET parašyta, kokių taisyklių jūs privalote laikytis. Nelėkite automobiliams po ratais, būkite matomi ir atidūs.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Esu vyras – pasakysiu, kodėl susitikinėti su „barakuda“ ne visada blogai (113)

„Jei reiktų pasakyti, kad barakuda visada blogai, pasakyčiau, kad ne“, – ne vieną stebinančią mintį DELFI diskusijų skiltyje išsakė komentatorius „Konfucijus“. Perskaitęs atvirą vaikino istoriją „Trūko kantrybė – pažinčių svetainėje sutikau „barakudą“, jis išdrįso viešai pasidalyti savo mintimis apie sutiktas moteris, kurioms labiausiai rūpėjo jo pinigai. Dalijamės jo diskusijų skiltyje paskelbtu pasakojimu ir kviečiame atsiųsti savąjį el.p. pilieciai@delfi.lt.

Jums neužtenka kelių šimtų eurų? Paskaičiuokit, kaip gyvename mes (196)

Minimalus poreikių krepšelis. Gražus pavadinimas. Skaičius 238, supriešinęs Lietuvą. Pensininkai įsižeidę, jiems per mažai. Nors tai yra 2/3 minimalios algos į rankas t.y. jei žmogus dirba už minimalią algą ir vienas augina 1 vaiką, jis gauna apie 335 eurus, t.y. jo šeima jau gauna mažiau nei tas poreikių krepšelis, jei atlyginimą dalintume perpus. Tas pats, jei du asmenys dirba ir augina 2 vaikus (statistinė svajonių šeima).

Negailestingas moterų atsakas vaikinui, pasipiktinusiam savo mergina (463)

DELFI skaitytojui išdrįsus papasakoti atvirą savo meilės istoriją ir pasidalijus nuoskauda, kad jo mylimoji norėdavo, kad jis ją „visur vežiotų“ bei vaišintų, jaunas vyras sulaukė tokios moterų reakcijos, kokios turbūt nesitikėjo. Diskusijų skiltyje užuojautos nebuvo – daug parašiusių merginų stebėjosi jo elgesiu. Dalijamės jų mintimis.

Mėnesio išlaidos: moteris suskaičiavo, kiek kainuoja išlaikyti vaiką (363)

Esu beveik 5 mėnesių mergaitės mama. Paskaičiuokime, kur yra išleidžiama mano 339 eurų siekianti vaiko priežiūros atostogų išmoka. Skaičiuojamos tik tos išlaidos, kurios skiriamos vaiko poreikiams tenkinti.

Trūko kantrybė – pažinčių svetainėje sutikau „barakudą“ (787)

Rašau pirmą kartą, todėl tai gali atrodyti kaip kratinys, bet turiu daug ką pasakyti ir šiuo straipsniu noriu atkreipi moterų dėmesį. Kviečiu jas apginti save dėl šmeižto, kurį apie jus paskleidė Jūsų lyties atstovė. Noriu pasidalinti savo draugystės istorija su mergina, kurią įsimylėjau, tačiau likau įskaudintas dėl to, kad viskas, ko ji tikisi iš vyrų, yra jos sąskaitų apmokėjimas. Na, o aš buvau išvadintas godžiu šykštuoliu ir man buvo pasakyta, kad tik tada, kai negailėsiu jai pinigų, galėsiu sugrįžti.